• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İnternet hızla büyüyor: Google artık bir trilyon sahife endeksliyor...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İnternet hızla büyüyor: Google artık bir trilyon sahife endeksliyor...

Google tarafından indekslenen toplam sayfa sayısı ne kadar oldu? Bir zamanlar belirli bir çevreyle kısıtlı kalan sanal alemin muazzam şekilde büyüdüğü ortada. 1998 yılında 26 milyon sayfayla sınırlı olan web dünyası, 2000 yılında milyarı gördü. Şimdi ise internetin trafik polisi Google, indekslediği sayfa sayısının yeni bir kilometre taşına ulaştığını duyurdu: Tamı tamına 1 trilyon (1.000.000.000.000) tekil URL !

Gerçek Sayı Çok Daha Fazla

Aslında bundan daha fazla ayrı bağlantı bulduklarını, ancak bunların bazılarının tekil(unique) sayfalar yerine, aynı sayfaların otomatik kopyalanmış halleri olduğunu belirten Google ekibi, gerekli ayıklamaları yaptıktan sonra 1 trilyon sayfa indekslendiğini belirtiyor. Google indeksleme işlemini anlatırken, bu işlemin ABD'den 50 bin kat daha fazla yol ve geçişlerin bulunduğu ve ABD'nin 50 bin katı büyüklükteki bir haritada, günde birkaç defa her yolu ve geçişi kontrol etmeye benzediğini açıklıyor.

Shiftdelete.Net' ten alıntıdır...
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

GoogleBOT lar maaşallah iyi çalışıyormuş ne var ne yok indekslemişler
    bu arada bilgi ve paylaşımın için teşekkürler abi

Yorum yap

paylaşımın için teşekkürler dostum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X