• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

saba 51 tv

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• saba 51 tv

arkadaşlar saba 51 magnum tv im var arızası kapatıp açınca renkler en soluk halde kalıyor sonra kumanda ile eski hale getirebiliyorsun bide menüden kanal aramaya girip kanal arattıramıyorum.
    scarttan bağlantıda ise görüntü siyah beyaz

Cihazınız IKC-2 şaseli ise hafıza pilini değiştirmek zorunda kalacaksınız(2.4V şarşlı pil).
    SM-1 şaseli cihazda (Bu cihazda kanal numaraları üç hanelidir) kilitli kanal olduğu için arama menüsuna giremiyor olabilirsiniz.
    Kilitli kanallara gelip herbirinde PASS Clear yapmalısınız.
    Renk ayarlarını yaptıktan sonra Memo-Pp-Memo tuşlamalısınız.

Yorum yap

cihat 99 kanallı

tv 99 kanallı arızalanmadan önce hangi kanallar kayıtlı ise onları izleyebiliyoruz. bahsetmiş olduğunuz pili nerede bulabilirim. içinde hiç bil görmedim cünkü şekli falan nasıldır bilgisayar pilleri gibimi yoksa başka bir şekildemi pilin kart üzerindeki numarasını yazarsanız sevirim. bana sistem entegresi değişmesi lazım demişti tv tamircisi bir arkadaş telefonla
      ilginiz için teşekkürler

Yorum yap

Sistem kontrol entegresini yazarsanız daha kesin cevap verebilirim.

Yorum yap

tam uzman değilim bu konularda ama şasenin üzerinde ICC6600 00 VE 10205720 numarası var ayrıca sistem entegresi ST6397 B1/BCM ICC6-B76 yazıyor.

Yorum yap

Sizin televizyonunuzda IKC-3 (ICC-6) şase var ve hotel moduna geçmiş durumda.
            Bu yüzden arama menüsuna giremiyorsunuz ve ses belli seviyeden fazla açılamıyor.
            Bunu düzeltmek için Servis menüsuna girmelisiniz.
            Tv çalışır durumdayken anahtardan kapatın.
            Vol+ ve Vol- tuşları basılıyken anahtardan açın ekrana Prozessortyp B73 11000010 gibi yazı gelmeli.
            Kumanda üzerinde 7 tuşuna her bastığınızda ilk hanede 1 veya 0 değişecektir.
            1 Hotel mode On
            0 Hotel mode Off
            Servis menüsundan çıkış için Tv veya St.By tuşuna basmanız yeterlidir.

Yorum yap

Cihazın şeması da BURADA ve BURADA

Yorum yap

saba 51 ekran tv

dediğinizi denedim ama olmadı ses tuşlarının ikisinede aynı anda bastığımızda ses sonuna kadar açılıyor başka bir şey olmuyor yaklaşık 1 dk bastım ama değişen bir şey yok.

Yorum yap

Scart girişe bağlı bişey varsa servis menüsuna girilemiyor. Varsa soketi çıkartıp deneyin.
                  Uzun zamandır bu tv den gelmedi ama yanlış hatırlamıyorsam bunu da deneyin.
                  Servis menüsu gelmiyorsa Tv yi anahtarından kapatın Kumanda üzerinde St.By.tuşu (Bazılarında Tv tuşu) basılı tutarak anahtardan açınız.
                  Gelen menüda hotel modunu kapatabilmeniz gerek.

Yorum yap

yardımınız için teşekkür ederim standbay tuşu sorunu çözdü ancak şimdi şu sorun meydana geldi. scarttan bağladığım her makina ( uydu alıcısı veya vcd ) görüntüleri siyah beyaz olarak gösteriyor onu renkli yapamadım. Normal karasal anten görüntülerinde sorun yok.
                    tekrar yardım için teşekkürler

Yorum yap

ccanak28 Nickli Üyeden Alıntı
                      yardımınız için teşekkür ederim standbay tuşu sorunu çözdü ancak şimdi şu sorun meydana geldi. scarttan bağladığım her makina ( uydu alıcısı veya vcd ) görüntüleri siyah beyaz olarak gösteriyor onu renkli yapamadım. Normal karasal anten görüntülerinde sorun yok.
                      tekrar yardım için teşekkürler
                      Tv de bir arıza sözkonusu değil.
                      Bunu Tv servis menüsundan halledemiyorsanız uydu alıcısının TV çıkış ayarlarında ilk önce CVBS yerine RGB seçin yine olmuyorsa renk sistemi sırasıyla PAL-SECAM veya NTSC olarak değiştirmeyi deneyin.

Yorum yap

Ayrıca Av modundayken görüntü ayarları menüsu için UK üzerinden veya Tv tuştakımı üzerinden yeşil tuşa basmanız yeterli.
                        Yeşil tuşa her basışınızda farklı fonksiyona geçebiliyorsunuz (Örn. Parlaklık Kontrast Renk Görüntü formatı).
                        Vol+ ve Vol- tuşlarıyla ayarları değiştirebiliyorsunuz.
                        Görüntü menüsunun en sonunda hafızaya kaydetme seçeneği var burada da Vol+ tuşuyla hafızaya alıyorsunuz.

Yorum yap

saba 51 ekran tv

tv nin menüsünde pal veya secam diye bi şey yok ayrıca renkleri istediğin yere getir hiçbir şey değişmiyor aynı siyah beyaz görüntü ama uydu alıcısının veya vcd nin pal secam ayarlarını denemedim bu konuda şimdi cevap veremem

Yorum yap

her şey için teşekkürelr onuda hallettim scart girişinde soğuk lehim varmış onuda şans eseri gördüm

Yorum yap

Sizler başardığınızda bizler de en az sizin kadar mutlu oluyoruz

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X