• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

wetekplay2 monitör bağlantı?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• wetekplay2 monitör bağlantı?

22'monitörüm var 2 adet hdmı girişi var 1.giriş hdmı2 (buraya wetekplay2 cihazımı bağlıyorum ama çalışmıyor.ama dreambox 800hd bağlıyorum çalışıyor.wetekte tüm görüntü ayarlarını yapıyorum göstermiyor)2.giriş hdmı bağlantı girişli ama altında dvı yazıyor pc yi oraya bağlıyorum çalışıyor ama wetekplay2 yi bağlıyorum çalışmıyor sebebi ne olabilir oradan görüntü alabilmem için ne yapmam gerek dönüştürücü ile halledebilirmiyim hallediliyorsa hangi dönüştürücüyü almam gerek.wetekplay 2 cihazımı diğer tv ye bağlıyorum herhangi bir sorun yok.saygılar

saygi56 Nickli Üyeden Alıntı
    22'monitörüm var 2 adet hdmı girişi var 1.giriş hdmı2 (buraya wetekplay2 cihazımı bağlıyorum ama çalışmıyor.ama dreambox 800hd bağlıyorum çalışıyor.wetekte tüm görüntü ayarlarını yapıyorum göstermiyor)2.giriş hdmı bağlantı girişli ama altında dvı yazıyor pc yi oraya bağlıyorum çalışıyor ama wetekplay2 yi bağlıyorum çalışmıyor sebebi ne olabilir oradan görüntü alabilmem için ne yapmam gerek dönüştürücü ile halledebilirmiyim hallediliyorsa hangi dönüştürücüyü almam gerek.wetekplay 2 cihazımı diğer tv ye bağlıyorum herhangi bir sorun yok.saygılar
    Tv nin kumandasından HDMI 1veya 2 diye seçim yapıyormusun muhakkak görmesi lazım ayrıca Wetek ayarlarda HDMI CEC bölümü var onu otomatik yapman lazım ve Droid bölümündeki HDMI ayarlarınıda yapmanlazım DVI ye gelince bir resim eklersen nasıl bir çevirici alacağını söyleyebilirim Birde HDMI kablo 2.0 veya 1.4 olarak cihaz seçebilir bir kontrol et

Saygılar
    Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
    Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Slm diger tv ye bagladıgında çözünürlük ayarlarını biraz düşürünüz sanırım sorun burdan kaynaklı.
      saygılar
      Arkadaşlar! Gidip Toros Dağları'na bakınız Eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz Ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki Bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Verilen bilgiler test amaclıdır deneme riski şahsın kendine aittir.
      Sorumluluk alınmaz
      .
      Saygılar

Yorum yap

önce ilginiz için teşekkürler.
        1. 22'monitör
        2. 2 adet HDMI giriş
        3. HDMI 1 (altında (DVI)yazıyor
        4. HDMI 2

sayın ressamm android görüntü bölümünde ''Auto switch to best resolution'' var o bölümü aktif etmeye çalışıyorum aktif olmuyor sebebi ne olabilir

HDMI 1 (altında DVI yazıyor) buraya bilgisayarımı HDMI kablo ile bağlıyorum sorun yok.buraya wetek cihazımı HDMI kablo ile bağlıyorum görüntü yok sebebi ne olabilir 3 adet HDMI kablo denedim yine sonuç yok.
        HDMI 2 olan girişten yıllarca cihaz çalıştırdım 3 yıldır wetekplay2 cihazım çalışıyordu akşam seyrettim hiçbir sorun yoktu sabah açmak istedim çalışmadı burada da 3 adet HDMI kablo denedim her türlü görüntü ayarını wetekplay2 hem android hem de coreelec kısmından denedim sonuç yok(her iki bölümde de görüntü ayarlarını aynı yapıyorum)
        wetek play 2 cihazım 32' tv de çalışıyor.

HDMI 2 ye dreambox 800 hd bir ucu HDMI diğer ucu DVI olan kabloyu taktığım zaman görüntüyü alıyorum

1. wetekplay2 cihazıma tekrar iğneli yöntemle image atacağım.
        2. monitörümü söküp HDMI girişine bakıp lehimlerini tazeleyeceğim.
        saygılar

Yorum yap

android görüntü bölümünde ''Auto switch to best resolution'' var o bölümü aktif etmeye çalışıyorum aktif olmuyor sebebi ne olabilir

720-60hz yapıp sonucu yazarsanız sevinirim
          Arkadaşlar! Gidip Toros Dağları'na bakınız Eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz Ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki Bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Verilen bilgiler test amaclıdır deneme riski şahsın kendine aittir.
          Sorumluluk alınmaz
          .
          Saygılar

Yorum yap

sayın ressamm android görüntü bölümünde ''Auto switch to best resolution'' var o bölümü aktif etmeye çalışıyorum aktif olmuyor sebebi ne olabilir

Cevap: o bölüm (En iyi görüntüye otomatik geçiş) butonu burayla alakası yok

saygılar
            Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.

Yorum yap

HDMI 1 (altında DVI yazıyor) buraya bilgisayarımı HDMI kablo ile bağlıyorum sorun yok.buraya wetek cihazımı HDMI kablo ile bağlıyorum görüntü yok sebebi ne olabilir 3 adet HDMI kablo denedim yine sonuç yok.
              HDMI 2 olan girişten yıllarca cihaz çalıştırdım 3 yıldır wetekplay2 cihazım çalışıyordu akşam seyrettim hiçbir sorun yoktu sabah açmak istedim çalışmadı burada da 3 adet HDMI kablo denedim her türlü görüntü ayarını wetekplay2 hem android hem de coreelec kısmından denedim sonuç yok(her iki bölümde de görüntü ayarlarını aynı yapıyorum)
              wetek play 2 cihazım 32' tv de çalışıyor.

Cevap:Monütördeki HDMI 1 (altında DVI yazıyor) buraya bilgisayarımı HDMI kablo ile bağlıyorum sorun yok. evet burası bilgisayarla alakalı buraya cihazı takarsan çalışmaz çevirici takarsan çalışır DVI den HDMI ye çeviriciler var onu takıp kullanman lazım

Saygılar

Yorum yap

HDMI 2 ye dreambox 800 hd bir ucu HDMI diğer ucu DVI olan kabloyu taktığım zaman görüntüyü alıyorum

Cevap:Bunun tam tersini alıp takman lazım (DVI den HDMI ye )

Bunun Gibi bir aparat cihazda kullanmak için kablolusunu alabilirsin

Saygılar

Yorum yap

voxi Nickli Üyeden Alıntı
                  android görüntü bölümünde ''Auto switch to best resolution'' var o bölümü aktif etmeye çalışıyorum aktif olmuyor sebebi ne olabilir

720-60hz yapıp sonucu yazarsanız sevinirim
                  sayın voxi onu yaptım çalışmadı.saygılar

Yorum yap

Ressamm Nickli Üyeden Alıntı

Cevap:Bunun tam tersini alıp takman lazım (DVI den HDMI ye )

Bunun Gibi bir aparat cihazda kullanmak için kablolusunu alabilirsin

Saygılar
                    sayın ressam bir ucu HDMI diğer ucu dişi DVI olan aparattan alsam HDMI olan ucu monitörümün HDMI girişine taksam çıkışına da ucu erkek olan DVI kablosunu takıp kablonun diğer ucu HDMI olan kabloyu wetekplay2 cihazımın HDMI girişine taksam çalışırmı (malum dreambox 800hd kablonun bir ucu DVI diğer ucu HDMI elimde var )

yalnız bendeki kablonun DVI ucu 24+1 olurmu
                    saygılar

Yorum yap

saygi56 Nickli Üyeden Alıntı
                      sayın ressam bir ucu HDMI diğer ucu dişi DVI olan aparattan alsam HDMI olan ucu monitörümün HDMI girişine taksam çıkışına da ucu erkek olan DVI kablosunu takıp kablonun diğer ucu HDMI olan kabloyu wetekplay2 cihazımın HDMI girişine taksam çalışırmı (malum dreambox 800hd kablonun bir ucu DVI diğer ucu HDMI elimde var )

yalnız bendeki kablonun DVI ucu 24+1 olurmu
                      saygılar
                      olmasına olur denemek lazım aldığın yer iyi bir esnafsa olmadığı zaman geri getirebilirmiyim diyebiliyorsan deneyerek sonuca ulaşılabilir yok ben alayım buda elimde bulunsun dersen bir şey diyemem ama şu var artık wetek bitti devamlı aparat şu bu almaktansa cihaz yenilemek daha mantıklı ama tabi bütçe meselesi

Saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X