• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

apartman santralını sabitle birleştirme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• apartman santralını sabitle birleştirme

Benim ap.da girişli merkezi santral var.Tütksat,Hotbird ve Astra uyduları. Balkonda sabit W3 çanağı var. Ben bu uyduları birleştirip Dreambox500s makinama tek kabloyla giriş yapmak istiyorum. Daha önce değişik marka option sviç ler denememe rağmen sadece merkezi santralden gelen 3 uydudan sadece ikisini alabildim 3. uydudan sinyal alamıyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa bana bilgi vermesini rica ediyorum.

kido52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ap.da girişli merkezi santral var.Tütksat,Hotbird ve Astra uyduları. Balkonda sabit W3 çanağı var. Ben bu uyduları birleştirip Dreambox500s makinama tek kabloyla giriş yapmak istiyorum. Daha önce değişik marka option sviç ler denememe rağmen sadece merkezi santralden gelen 3 uydudan sadece ikisini alabildim 3. uydudan sinyal alamıyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa bana bilgi vermesini rica ediyorum.
    Merkezi sistemle kişisel sistemi birleştirmenin en kolay yolu DiSEqC 2.0 0/12V anahtar E112E ile oluyor.

DiSEqC 2.0 0/12V anahtar E112E DC girişine verilen 0/12V ile kontrol edilen 2 giriş/1 çıkışlı bu sviç genellikle uydu alıcılarının daha fazla anten kullanabilmesini sağlamakta kullanılır. Bir alıcının iki anteni seçebilmesine olduğu gibi tersine cevirip iki alıcının bir anteni paylaşmasında da kullanılır. Sviç 22 kHz ve DiSEqC sinyallerini geçirir.Muhtemel bağlantı şekilleri BURADA .

İstanbulda satın alabileceğiniz yer BURASI

Yorum yap

İyi güzel yardımlarınıza teşekkür ederim ama ben bu swiçleri satan firmayla görüştüm bana E162DT modelini önerdiler bende aldım ama uydunun birtanesinden sinyal almıyor. şimdi ben bu aldığım modeli geri verip E112E yi alayım

Yorum yap

kido52 Nickli Üyeden Alıntı
        İyi güzel yardımlarınıza teşekkür ederim ama ben bu swiçleri satan firmayla görüştüm bana E162DT modelini önerdiler bende aldım ama uydunun birtanesinden sinyal almıyor. şimdi ben bu aldığım modeli geri verip E112E yi alayım
        E162DT modeli bir uydu sistemi ile normal anten (karasal) yayını aynı kablodan iletmek için kablonun sonunda Uydu prizi ile birlikte kullanılır.
        Sizin amacınıza uygun değildir.
        E112E ile değiştiriniz

Yorum yap

kardeşim peki cihazdan dayzek ayarları nasıl yapılıyor onuda açıklarmısın bir zahmet

Yorum yap

12/0v açık konumunda olur ve 4uydu görecek(cıhazı arkasında 12/0v olması gerekli)
            UYDU ELEKTRONİK

Yorum yap

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              E162DT modeli bir uydu sistemi ile normal anten (karasal) yayını aynı kablodan iletmek için kablonun sonunda Uydu prizi ile birlikte kullanılır.
              Sizin amacınıza uygun değildir.
              E112E ile değiştiriniz
              tkantar dostum ilgine teşekkür ederim sağol, ama senin önerdiğin E112E yi de aldım yanlız bu sefer balkondan gelen 4. uyduyu alamıyorum. Aletin yan tarafında bir giriş daha var herhalde adaptör girişi onunla alakalı olmasın bilgin varsa buraya yaz.

Yorum yap

tkantar dostum ilgine teşekkür ederim sağol, ama senin önerdiğin E112E yi de aldım yanlız bu sefer balkondan gelen 4. uyduyu alamıyorum. Aletin yan tarafında bir giriş daha var herhalde adaptör girişi onunla alakalı olmasın bilgin varsa buraya yaz.
                Evet alakalı - bu yan girişle uydu alıcısının arkasında bulunan 0/12V tost çıkış birbirine bağlanmalı ve uydu seçimi menüsunda bireysel uydunuzun altında 0/12V açık (ON) seçilmeli.
                Diğer uydular (ortak sistemdekiler) için bu seçim kapalı (OFF) olmalı.
                Uydu alıcınızda 0/12V çıkış yoksa 12 voltluk bir adaptorle de anahtarlamayı gerçekleştirebilirsiniz. Orta uç + dış şase - olarak bağlanmalı

Yorum yap

cominic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  kardeşim peki cihazdan dayzek ayarları nasıl yapılıyor onuda açıklarmısın bir zahmet
                  DiseqC ayarları mevcut sistem için zaten yapmış durumdasınız, değişiklilik yapmanıza gerek yok.
                  Dikkat etmeniz gereken husus Ortak sistem uyduları için 0/12V seçimi pasif-kapalı olmalı, ek bireysel sistem uyduları için aktif - açık olmalı.
                  Ek sistemde birden fazla anten kullanıyorsanız DiseqC seçimleri yapmalısınız ve yine 0/12V aktif seçmelisiniz.
                  Verdiğim ilk resimde sağdaki Multiswitch yerine tek anten veya DiseqC swiç bağlayabilirsiniz.
                  Bukadar basit

Yorum yap

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Evet alakalı - bu yan girişle uydu alıcısının arkasında bulunan 0/12V tost çıkış birbirine bağlanmalı ve uydu seçimi menüsunda bireysel uydunuzun altında 0/12V açık (ON) seçilmeli.
                    Diğer uydular (ortak sistemdekiler) için bu seçim kapalı (OFF) olmalı.
                    Uydu alıcınızda 0/12V çıkış yoksa 12 voltluk bir adaptorle de anahtarlamayı gerçekleştirebilirsiniz. Orta uç + dış şase - olarak bağlanmalı
                    Tkantar dostum E112E ile makinanın arkasındaki 0/12 V girişini birbirlerine nasıl bağlayacağız öyle bi kablo varmı?

Yorum yap

0.75 kabloyla işini haledersin
                      UYDU ELEKTRONİK

Yorum yap

bigilendirmeler içn teşekkürler

Yorum yap

Tkantar dostum E112E ile makinanın arkasındaki 0/12 V girişini birbirlerine nasıl bağlayacağız öyle bi kablo varmı?
                          Örn. resimde görülen tost-tost (RCA-RCA) kablo.
                          Veya istediğiniz uzunlukta siz hazırlayabilirsiniz (orta ucu +, dış ucu -)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X