• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

MS Windows Vista...

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ...................

Yorum yap

• User Account Control (UAC) nasıl kapatılır?

1. Başlat:
      “Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları\Kullanıcı Hesabı Denetimi’ni aç veya kapat\ > " burada Bilgisayarınızı korumaya yardımcı olması için Kullanıcı Hesabı Denetimi’ni (UAC) kullanın " seçeneğinin işaretini kaldırıp onaylayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      Eğer denetim masası klasik görünümdeyse “Control Panel\User Accounts…" bölümünden aynı yere ulaşabilirsiniz.
      2. System Configuration (MSConfig)
      Windows + R kısayoluyla çalıştır’ ı açıp “msconfig" komutuyla System Configuration’ ı açın Tools bölümüne gelip “Disable UAC" ı seçin ve “Launch" a tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      3. Registry:
      “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Policies\System" anahtarına gelip “EnableLUA" dword’ ünün değerini “0″ yapın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      4. Group Policy:
      “gpedit.msc" komutuyla “Group Policy Object Editor" u açın (domain ortamında gpmc.msc) “Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options" bölümüne gelin ve policy’ leri aşağıdaki şekilde düzenleyin.
      - User Account Control: Detect application installations and prompt for elevation - Disabled
      - User Account Control: Behavior of the elevation prompt for standard users - No prompt
      - User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode - Disabled

Yorum yap

• Vista Codec Package 4.44 yüklemek

Windows Vista işletim sistemini kullanmaya başlayanlar bu çözücü paketini sistemlerine yükleyerek hiçbir sıkıntı yaşamadan tüm ses ve video dosyalarını çalıştırabilirler.

Çözücü paketinin içerisinde herhangi bir medya oynatıcı bulunmamaktadır. Paketin asıl işlevi sisteminizde kurulu olan medya oynatıcı yazılımları ile (örneğin; Windows Media Player) sorun yaşamadan tüm medya dosyalarını oynatabilmektir. En çok kullanılmakta olan ses ve video biçimlerini başka hiçbir çözücü paketine gereksinim duymadan açabilmenizi sağlayan yazılımın en önemli özelliklerinden birisi de tümüyle ücretsiz biçimde sunulmasıdır.
        Önemli Uyarı : Yazılımın üreticisi tarafından yapılan uyarıya göre; yazılımını herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilmeniz için, sisteminize yüklemeden önce, daha önce sisteminize kurduğunuz diğer çözücü paketlerini kaldırmanız gerekmektedir.

Kod:
        [URL="http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=66826"][COLOR=#003B6E]Homepage[/URL][URL="http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=66826"]

[/URL][URL="http://download.betanews.com/download/1159994557-1/VistaCodecs_v444.exe"][COLOR=#003B6E]Download[/COLOR][/URL][URL="http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=66826"]
        [/URL]
        [/COLOR]

Yorum yap

• Windows Vista Yükseltme Danışmanı 1.0

Danışmanı kullanarak sisteminizin yeterli olup olmadığını anlayabilirsiniz,
          böylece hem zaman kaybından hemde büyük bir uğraştan kurtulmuş olursunuz.
          Vista için sisteminiz yetersizse boşu boşuna uğraşmamış olursunuz..

Bu Programı Kullanabilmeniz İçin bilgisayarınızda NET. Framework 2.0 yuklu olması gerekir eger yoksa Burdan temin edebilirsiniz.

Kod:

http://rapidshare.com/files/121381095/WindowsVistaUpgradeAdvisor.rar.html
          alıntı

Yorum yap

• sulo_kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            wıstayı yuklemeye kalkınca yukleme yapmıyor bılgısayar sorunun ne oldugunu bulamadım

Windows Boot Manager

Windows has encountered a problem communicating with your computer.

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive whilst the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROM drive that is failing. make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.

If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

Status: 0xc00000e9
            Info: An unexpected I/O error has occurred
            Windows pc nin donanımıyla irtibat kuramıyor...
            pc de donanımsal bir sorun olduğunu söylüyor dostum..
            harici usb donanım veya benzeri bir depolama aygıtı gibisinden bişey bi kusur oluşturuyor sonucundada cd-rom ile çakıştığını söylüyor..
            bu aygıtın doğru takıldığından emin ol ve pc ni yeniden başlat eğer hata mesajı devam ederse donanımı aldığın yere başvur yazıyor..

yani bir donanım çakışması var pc de bu çakışan donanımı bul kardeş aygıtı kaldır formatı atacaktır ok...

Yorum yap

• Windows Vista Starter Sorunu

Bende windows vista starter yüklü bir laptop var.Geçtiğimiz günlerde windows vista sp1 güncellemsini updateden kurdum.Güzelce çalıştı bir kaç gün sonra bilgisayarı yeniden başlatmam gerektiği zaman masaüstü gözüküyor ondan sonra mavi ekran geliyor yeniden başlıyor bende ağla birlikte güvenli mod açıyorum bu yazıyıda öle yazıyorum.sorunun wireless den olduğunu sorunlar çözümleri kısmından buldum wireless açık olduğu zaman yeniden başlatınca aynı sorun var ama kapatıp başlattığım zamanbir problem yok.Ne zaman ki bilg. yenidn normal başltsam dahi wireless açtığım zamn yine mavi ekran küt.Sürücü güncelle diyorum bundan daha iyisi yok diyor bana.Bana verilenn driwer cd sini tekrar kurdum tekrar aynı sorun.Hadi dedim nette araştırıyım ama ordada neyi arayacağımı bilmiyorum buradan http://www.radarsync.com/vista/index.php kendi driverimi de bulamıyorum okadart seçenek var ki.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Biraz karışık oldu ama aklımda ne varsa yazdım
              MaCh1 Forum NUMBER ONEEE

Yorum yap

• Şu soruya cevap verecek bir allahın kulu yokmu
                MaCh1 Forum NUMBER ONEEE

Yorum yap

• arabad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Bende windows vista starter yüklü bir laptop var.Geçtiğimiz günlerde windows vista sp1 güncellemsini updateden kurdum.Güzelce çalıştı bir kaç gün sonra bilgisayarı yeniden başlatmam gerektiği zaman masaüstü gözüküyor ondan sonra mavi ekran geliyor yeniden başlıyor bende ağla birlikte güvenli mod açıyorum bu yazıyıda öle yazıyorum.sorunun wireless den olduğunu sorunlar çözümleri kısmından buldum wireless açık olduğu zaman yeniden başlatınca aynı sorun var ama kapatıp başlattığım zamanbir problem yok.Ne zaman ki bilg. yenidn normal başltsam dahi wireless açtığım zamn yine mavi ekran küt.Sürücü güncelle diyorum bundan daha iyisi yok diyor bana.Bana verilenn driwer cd sini tekrar kurdum tekrar aynı sorun.Hadi dedim nette araştırıyım ama ordada neyi arayacağımı bilmiyorum buradan http://www.radarsync.com/vista/index.php kendi driverimi de bulamıyorum okadart seçenek var ki.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Biraz karışık oldu ama aklımda ne varsa yazdım
                  @arabadsp 1yüklerken sistemde çakışma yaşanmış yapaman gerkenler wiriless i kaldırıp sistemi yeniden başlat..

1/ wiriless i kaldır..

2/ yeniden başlat..

3/ virüs taraması yap..

4/wirilessi tekrar kur..
                  Total Unistall i kullan
                  o an yüklerken sistem ne hata yaptıysa temizler
                  kısacası regedit KAYIT DEFETERİNEDE temizler..

Yapman gerekenler bunlar kolaygelsin..

Yorum yap

• wireless i kaldırırken total unistali kullanmanız size tüm kalıntılarınında silinmesine yardımcı olacaktır

Yorum yap

• vista bir çok programı ve oyunu tanımıyor hala eksikleri mevcut.

sisteminize XP yükleyin daha stabil ve daha kullanışlı olur

Yorum yap

• arabad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Şu soruya cevap verecek bir allahın kulu yokmu
                        @arabad teknik konular zordur o yüzden yardımcı olabilmemiz için bize zaman tanıyınız tenik konularda bilgiye ihtiyaç olur bu şekilde davranırsanızda konunuza cevap almanız zor olur kolaygelsin..

Yorum yap

• Total Unistall i kullan

Ne demek acaba nerden bulacam
                          MaCh1 Forum NUMBER ONEEE

Yorum yap

• total unistal program kaldırma programıdır.kaldırdığı programların arkasasındaki tüm izlerini kalıntılarınıda siler.arama motorlarında arayınız.yanınada full gibi bi şeyler yazarsanız sanırım yardımcı olabilir.

Yorum yap

• Başlık düzeltildi.

Yorum yap

• 1/ wiriless i kaldır..

2/ yeniden başlat..

3/ virüs taraması yap..

4/wirilessi tekrar kur..
                                Total Unistall i kullan
                                o an yüklerken sistem ne hata yaptıysa temizler
                                kısacası regedit KAYIT DEFETERİNEDE temizler..

Dediğiniz şekilde yaptım ama sonuç yine aynı.Birde anlamadığım bir şey var total unistal le kaldırdıktan sonra nasıl bir yol izlemem lazım.Ben tekrar kurdum ama yine mavi ekran ve yeniden başlatma
                                MaCh1 Forum NUMBER ONEEE

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X