• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 HD V 1.815 18.10.2019 Yazılımı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000 HD V 1.815 18.10.2019 Yazılımı

Next 2000-HD V1.815 Yazılımı

- Stalker uygulamasına Dizi seçeneği eklendi.
    - Stalker uygulamasına yetişkin içerik filtresi eklendi.
    - Bazı Stalker sunuculara bağlanmama sorunu düzeltildi.
    - Bazı Xtream sunuculara bağlanmama sorunu düzeltildi.
    - Sistem iyileştirmeleri yapıldı.

http://www.nextyazilim.com/indir/1267
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Internettende guncellenebilir
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Yorum yap

Emeklerinize Sağlık Herkese sonsuz teşekkürler.

Saygılar
      Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
      Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Emeği geçenlere teşekkürler.
        İmza yok yorum yok hakkınızı helâl edin

Yorum yap

V1. 814te belirttiğim 1,2,4,5,8 numaralı hatalar düzeltilmiş. 3 numaralı hata büyük ölçüde giderilmiş gibi henüz donma ile karşılaşmadım. Yazıya sonradan ek olarak eklediğim 9. Numaralı sorun ise henüz çözülmemiş. Muhtemelen bir sonraki yazılımda bu sorunlarda düzeltilir.
          Buna ek olarak v1. 815te Xtream'da URL bölümüne IP adresi yazıldığında servere bağlanmıyor.
          Bunun haricindr şuan için bir sorunla karşılaşmadım cihazda. Son zamanlarda Youtube'de videolar ara ara gidiyor. (sanki net bağlantısı yokmuş gibi boş sayfa çıkıyor) Youtube kaynaklı mı yoksa cihazla alakalımı onu çözemedim. Bir süre sonra kendi kendine sistem normale biniyor.

Mehlika Nickli Üyeden Alıntı
          V1.814 versiyonundaki hatalar:

1- FreeIPTV bölümünde, eğer kanal ekli ise; sarı tuş ile hepsini sil dedikten sonra, mavi tuş ile USB'den yükleme kısmı çalışmıyor.

Eğer kanallar eki değil ise, mavi tuş ile USB'den ekle dediğimizde kanalları ekliyor, fakat sarı tuş ile hepsini sildiğimizde, tekrar mavi tuş ile USB'den yükelemeye çalıştığımızda yine yükleme kısmı çalışmıyor.

2- FreeIPTV bölümünde, USB ile M3U dosyası eklediğimiz zaman kanal isimlerinin başı "-1" ibaresi ekme sorunu var. M3U Plus formatında herhangi bir sıkıntı yok.

3- Xtream panelde resetleme sorunu son 3 test yazılımda olduğu gibi devam ediyor. Özellikle paneller arası geçişlerde bu sorun mevcut. (Ana yazılımda herhangi bir sorun yok)

4- Üniversal Kumandadan dolayı çıkarılan test yazılımlarında, normal kumanda ile anne ve çocuk modu kısa yolu olan en alttaki << ve >> tuşlarına basıldığında sadece kanal listesi gelmektedir. Normal kumanda kullananlar için kanal listesinin gelmesinin bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Tuşa basıldığında herhangi bir işlem yapmaması daha doğru olacağı kanaatindeyim.

5- INF+ ile seçtiğimiz Türksat EPG sisteminde Türkçe çeviri eksiklikleri bulunmaktadır.*(3-4 dakika sonra. Durdurun)

6- Gizli Wi-Fi ağlarını cihaz bulamıyor. ( SSID girilecek bölüm yok) USB Wifi adaptör üzerinden cihazı internete bağlamak için, modemden gizlenmiş wi-fi ismini iptal etmemiz gerekiyor.

7- Cihaz internete bağlı iken, modemden kaynaklanan herhangi bir bağlantı kopmasından sonra cihaz tekrar internete bağlanmıyor. Cihazı fişten çekip tekrar açmak gerekiyor.

8- Joker IPTV'de OK tuşu ile kanal listesini açıp sarı tuşa basıp, kanal isimi arama bölümüne geldiğimizde, "M+" tuşu olan boşluk bırakma çalışmıyor.

9- Menü-Girişler-Server Düzeni bölümünde USB ile server yüklenemiyor.
          Ayrıca "Server Bağlantısı" nı açık yapıp hiçbir ekleme yapmadan kırmızı tuşla değişiklikleri kaydet dedikten sonra, mavi tuşa basıp "USB'den Liste Yükle" seçeneği ile server yüklemeye çalışınca yükleme yapmadığı gibi "Exit" tuşuna bastığımızda en alt barda "Aktivasyon" diye bir bölüm belirip kayboluyor. Her "Exit" tuşuna bastığımızda aynı belirti gelip gidiyor. Daha sonra "Server Düzeni" bölümünden çıkış yapamıyoruz. Kumandadan kapama tuşuna basarak cihazı kapatıp açarak normale döndürebiliyoruz.

Yorum yap

Ancak orijinal kumanda ayarlarını geri istiyorum.
            Çünkü bu cihazı 7 den 77 ye her yaş kullanıyor.
            Anne ve Çocuk favori tuşları için ve Mavi tuş
            çünkü kumanda da ses tuşu var
            Menü kullanıcı ayarlarına KUMANDA seçimi seçenekler
            gelse dileyen Orijinal Kumanda isteyen Universal Kumanda
            seçebilmelidir. Next yazılım grubu için öneridir.

Yorum yap

durakb Nickli Üyeden Alıntı
              Ancak orijinal kumanda ayarlarını geri istiyorum.
              Çünkü bu cihazı 7 den 77 ye her yaş kullanıyor.
              Anne ve Çocuk favori tuşları için ve Mavi tuş
              çünkü kumanda da ses tuşu var
              Menü kullanıcı ayarlarına KUMANDA seçimi seçenekler
              gelse dileyen Orijinal Kumanda isteyen Universal Kumanda
              seçebilmelidir. Next yazılım grubu için öneridir.
              Orjinal kumanda da orjinalinde mavi tuş ses tutşuydu. Daha sonra yazılımda xtrrama atandı. Universal ile tekrar orjinal konumuna çevrildi. Yani bu dediklerinizin geri gelmesi imkansız. Orjinal kumandanız arızalandığında alacağınız kumanda da zatrn üniversal olacaktır.

Yorum yap

Orjinal kumanda da orjinalinde mavi tuş ses tutşuydu. Daha sonra yazılımda xtrrama atandı. Universal ile tekrar orjinal konumuna çevrildi. Yani bu dediklerinizin geri gelmesi imkansız. Orjinal kumandanız arızalandığında alacağınız kumanda da zatrn üniversal olacaktır.
                Ayrıca yıldız tuşununa veya IPTV tuşuna istediğiniz uygulamayı atayabiliyorsunuz. Pek bir sıkıntı yok yani kısa yollarda

Yorum yap

Ayrıca yıldız tuşununa veya IPTV tuşuna istediğiniz uygulamayı atayabiliyorsunuz. Pek bir sıkıntı yok yani kısa yollarda
                  Ses tuşu üstte txt tuşunun altında şekil ilede belirtilmiş mavi tuş gereksiz olabilir yıldız tuşu var çözümü var yani ama anne çocuk kısayolu kimileri için gereksiz olabilir benim içinde başlarda gereksizdi ama daha sonradan kullandıkça işime yaradığından dolayı sürekli kullanır oldum benim gibi birsürü kullanıcı var menüde seçenek kpymak çok ama çok mantıklı ha bu problemlere gelene kadar çok çok önemli olan fox tv8 show gibi kanalların geç gelmesi wifi ile yaşadığımız sorunlar bunları çözemeyecekler galiba

Yorum yap

Bunlara ek olarak tespit ettiklerim

1-Türksat 42E uydusunda bulunan 12188 V 27500 ve 11012 V 30000 frekansındaki "Feed" isimli kanallarda (Video pid'i 0 olan) izlerken, kanalı silmek istediğimizde kanalları silmiyor.
                    Kanalı silmek için herhangi bir video pidi olan normal kanalı açıp, silmek istediğimiz Feed isimli video pidi olamayan kanalı seçip silebiliyoruz.

2- Menü-Medya- Hava Durumu bölümüne geldiğimizde, şehri seçtikten sonra gelen aşağıdaki 5 günlük bilgi barında, ay/gün/yıl kısmının hem önünde hem arkasında gün yazıyor. Arkasına yazılan gün ise bitişik şekilde yazılı. ay/gün/yıl ın arkasına yazılan günün kaldırılması gerek.

3-Xtream IPTV'de "Sat" tuşu ile kategori bölümüne geldiğümizde, uzun isimli kategorilerde harfler üst üste biniyor.

V1. 814te belirttiğim 1,2,4,5,8 numaralı hatalar düzeltilmiş. 3 numaralı hata büyük ölçüde giderilmiş gibi henüz donma ile karşılaşmadım. Yazıya sonradan ek olarak eklediğim 9. Numaralı sorun ise henüz çözülmemiş. Muhtemelen bir sonraki yazılımda bu sorunlarda düzeltilir.
                    Buna ek olarak v1. 815te Xtream'da URL bölümüne IP adresi yazıldığında servere bağlanmıyor.
                    Bunun haricindr şuan için bir sorunla karşılaşmadım cihazda. Son zamanlarda Youtube'de videolar ara ara gidiyor. (sanki net bağlantısı yokmuş gibi boş sayfa çıkıyor) Youtube kaynaklı mı yoksa cihazla alakalımı onu çözemedim. Bir süre sonra kendi kendine sistem normale biniyor.

Yorum yap

Arkadaşlar sizdede varmi bilmiyorum ip tv yüklediğimizde cccam lar siliniyor cccamları tekrar yüklemek zorunda kalıyorum diğer sorunlar düzeltilmiş teşekkürler birde bu cccamları düzeltseniz iyi olaçak bende ip tv listesi yüklüyorum cccamlar siliniyor açaba neden oluyor?

Yorum yap

Bende silinme yok nasıl cfg dosyanda neler var sadece X X gibi 10 satırmı yoksa
                        X U G S olarak yüklü cfg atıyorum ben hep cccamlar oldugu gibi duruyor silmiyor xpanelde sarı tuş ile yüklerken xpanel1 de iken cfg yüklenecek ve satırlarda hata olmayacak hiçbirinde

Depo

Next Yazılımları için
                        www.nextyazilim.com

Yorum yap

misal
                          C: ABİDİN.COM.TR USER PASAPORT GİBİ ATIYORUM
                          İP TV EKLEDİĞİMDE İSE
                          X: ABİDİN.COM.TR 8000 USER PASAPORT DİYE ATIYORUM
                          fakat kücük harf olmasına rağmen cccamlar siliniyor

Yorum yap

Next 2000 HD V 1.815 18.10.2019 Yazılımı için teşekkürler.

Yorum yap

ustababa Nickli Üyeden Alıntı
                              misal
                              C: ABİDİN.COM.TR USER PASAPORT GİBİ ATIYORUM
                              İP TV EKLEDİĞİMDE İSE
                              X: ABİDİN.COM.TR 8000 USER PASAPORT DİYE ATIYORUM
                              fakat kücük harf olmasına rağmen cccamlar siliniyor
                              - Cccam ile Xtream kodlu dosya aynı anda cihaza gönderilmez.
                              - İkisini farklı farklı göndereceksiniz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X