• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dikkat, şu soğuk günlerde bağladığınız atkı sizi hasta edebilir...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dikkat, şu soğuk günlerde bağladığınız atkı sizi hasta edebilir...

Türkiye yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi. Hasta olmamak için soğuktan özenle korunmak gerekiyor. Uzmanlar, soğuk havanın bütün vücuda zarar vereceğini belirterek özellikle soğuk havanın doğrudan solunmaması için atkı bağlanmasını öneriyor. Ancak atkının bir hastalık kaynağı olmaması için sık sık yıkanması tavsiye ediliyor.

Sakarya Vatan Hastanesi Başhekimi uzman doktor Dursun Bostancı, soğuk havanın başta gribal enfeksiyonlar olmak üzere deri, göz ve saçlara zarar verdiğini söylüyor. Uzun süre soğuk hava solunmasının ağız içerisinde de bazı yaralara yol açabileceğini ifade eden Bostancı, "Soğuk hava ağız içerisinde bir takım enfeksiyonlar meydana getirebilir. Ayrıca akciğerlerde soğuktan etkilenebilir. Bunun için özellikle çok soğuk günlerde mutlaka atkı kullanılmalı ve ağız soğuktan korunmalıdır." dedi.

Ağıza sarılan atkıların her gün yıkanmasının çok önemli olduğunun altını çizen Bostancı, şu uyarılarda bulunuyor: "Kişi solurken havada bulunan bütün kirlilik unsurları gün boyu atkıya yapışır. Ayrıca ağızda oluşan bakteriler de gün içinde yine atkıya bulaşabilir. Bu sebeple atkılar her gün mutlaka yıkanmalıdır. Uzun süre yıkanmadan kullanılan atkılar başlı başına bir hastalık kaynağıdır. Uzun süre grip ya da nezlenin geçmemesi, kronik solunum yolu hastalıklarının sebebi kirli atkılar olabilir. Özellikle okula giden çocuklarımızın atkılarının temiz olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca başkasının atkısını kullanmak doğru değildir."

Bilgilendirme amaçlı alıntı haberdir...
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

bilgi için sağolasın usta fb atkıma vedamı edeceğim yani

Yorum yap

bilgileriniz için teşekkürler daha dikkatli olmak lazımmmm

Yorum yap

ben atkı kullanmadım hiç
        sevmiyorum
        hem nefes almayı zorlaştırıyor ve koku yapıyor

Yorum yap

teşekkurler bilgi için
          NEXT VE AYYILDIZIM HER ZAMAN KALBİMDESİN

Yorum yap