• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Uzaktan eğitim başladı!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Uzaktan eğitim başladı!

Bakan Selçuk ilk ders zilini çaldı
    18 milyona yakın öğrenci, bugün 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı EBA TV üzerinden yayımlanan derslere başlıyor. İlk ders zilini çalan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Sizden büyük bir ricam var. Lütfen bizim için okuyun, yazın, derslerinizi izleyin, canlı dersleri kaçırmayın, konuşun, anlatın, fikrinizi ifade edin. Bu ülkenin size, çabanıza ve enerjinize ihtiyacı var. Canlı sınıflarımız var. Bütün öğrencilerimiz için kurallar ve ders çizelgeleri ortaya konuldu. Bütün öğretmen arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum" dedi.

Salgının seyrine göre 21 Eylül*e kadar devam edecek uzaktan eğitimdeki dersler 20*şer dakika sürecek. Öğrenciler EBA TV*deki derslerden de sorumlu olacak. Yıl içinde yapılacak sınav ve sözlülerde öğrencilere uzaktan eğitimde verilen derslerden de soru gelecek. Ayrıca yine sadece TV kanallarındaki ve internet üzerindeki canlı sınıflarda işlenen derslere özgü de öğretmenler öğrencilerden proje ödevleri isteyebilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) canlı ders programını paylaştı. Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından yeni yılda öğrencilere seslendi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk ders zilini çaldı ve şu açıklamalarda bulundu:

Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci ayın 18*ine kadar sürdüreceğiz. 21*inden itibaren başlayacak süreç için planlamalar sürüyor. Bir öğretmen için bir okulun açılışı ne demek bunu bir öğretmen gibi bilmek kolay değil. Benim çocuklarımdan ve velilerimizden ricam artık bu sürecin başladığı ve sürecin gereği olarak evlerimizde çalışma köşelerinin oluşturulması ve çocuklarımızın çalışma ortamlarının uygun koşullara dönüştürülmesi.

Selçuk, iyi dersler dileğinde bulunduğu öğrencilere, şöyle seslendi:

"Sizden büyük bir ricam var. Lütfen bizim için okuyun, yazın, derslerinizi izleyin, canlı dersleri kaçırmayın, konuşun, anlatın, fikrinizi ifade edin. Bu ülkenin size, çabanıza ve enerjinize ihtiyacı var."

Milli Eğitim Bakanlığınca, 18 Eylül*e kadar sürdürülecek uzaktan eğitimin ardından, 21 Eylül*de yüz yüze eğitime "aşamalı ve seyreltilmiş" şekilde geçilmesi planlanıyor. Uzaktan eğitimde, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemine ait anahtar becerilere yönelik eğitim programı uygulanacak - Öğretmenler, EBA canlı ders uygulaması ya da tercih ettikleri çevrim içi uygulamalarla canlı ders yapabilecek.

İLK DERS SPOR

Uzaktan eğitim bugün sabah saat 09.00*da İstiklal Marşı*nın okunmasıyla başlayacak. Tüm sınıflarda ilk derste beden eğitimi dersleri verilecek. Uzaktan eğitim döneminde her gün dersler, çocukların ve gençlerin yaş kategorisine göre çeşitli fiziksel aktivitelerle başlayacak. Uzmanlar çocuklar okula gidemediği için, hareketliliğin daha az olacağı bu dönemde bu derslere katılımın oldukça önem arz ettiğini söyledi.

EBA DESTEK NOKTALARI OLUŞTURULDU

Eğitimin uzaktan yapıldığı Kovid-19 salgını süresince evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA*ya erişimini sağlamak için okul ve kurumlarda EBA Destek Noktası alanları oluşturuldu. Öğretmenlerin, 31 Ağustos-21 Eylül tarihlerinde hazırlık eğitimleri döneminde dijital becerilerini geliştirmelerine dönük eğitimler planlandı. Öğretmenlerin 21 Eylül*de okulların açılma döneminde hazırlıklı olmaları için hem hijyen kuralları konusunda bilgilendirilmeleri hem de öğrencilere psikososyal rehberlik yapabilmeleri amacıyla uyum eğitimleri verilecek.
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Hazırlanıyor...
X