• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

nilesat ????

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• nilesat ????

arkadaşlar merhaba;

adanadan nilesat uydusunu 90 lık çanak ile aparat kullanarak alabilirmiyim.

hotbird çanağına bağladığım aparat yardımıyla sirüs alabiliyorum.

konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler.

ilker_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba;

adanadan nilesat uydusunu 90 lık çanak ile aparat kullanarak alabilirmiyim.

hotbird çanağına bağladığım aparat yardımıyla sirüs alabiliyorum.

konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler.
    dostum hotbird merkazli olmaz tohor merkezli alırsınız ancak 90 lık çanakla alacağınızı sanmıyorum uydu servilerinden bilgi almanızda yarar var
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

nasıl ayarlarız arkadaşlar bir bilen yok mu?

Yorum yap

çanağı nilesat a ayarlayamayacağız galiba

Yorum yap

arkadaşım hotbird odaklı aparatla nilsatı alman çok zor arada 20 derece fark var ben en fazla 13 derece farkla doğudaki badr uydularını alabildim 26 ve 25.5 derecedeki sen thor veya sirus oydularını odak yaparsan alma durumun var nilsatın haritalarına göre bazı bmler
          adana ve mersini kapsıyor bu arada ben mersindeyim ve çanağım 90 lık batıda ise en son sirus u alabildim

Yorum yap

en iyisi çanağı nilesat a çevirmek bu uydunun en güçlü frekansı nedir hangi frekansa göre ayarlayalım

Yorum yap

ilker_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              en iyisi çanağı nilesat a çevirmek bu uydunun en güçlü frekansı nedir hangi frekansa göre ayarlayalım
              10892 h 27500
              next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

looking at the footprint of Nilesat 7W on Lyngsat website, you should be able to receive it very well on a 90cm dish and a good channel to use is CCTV9(Chinese) it always seems to give a good signal on any sat and it is on,12015v 27500, if you are using a motor? you will first have to set it up on a sat facing due south, for Istanbul Astra on 28.5 is the nearest sat, if you do not have a motor then you will have to spend time on it.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X