• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

e-Sata HDD Bağlama

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ALEYNA12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar AKASA harici 2.5 inc ide ve sata hdd destekler arabirim e-sata usb 2.0 hard disk kutusu aldım bendede 80 gb laptop tan kalan 2.5 inclik hard diskim vardı hard diskin icinde programlarda vardı hard diski akasa harci hard dik kutusuna taktım usb den bilgisayara taktıgımda hard disk calısıyor olmasına rahmen diskin icini goremıyorum vede nasıl usb den belek taktıgımızda bılgısayarımın kısmında hemen tanımlıyor ne yazıkkı hard disk calısmasına rahmen tanımlanamıyor.yardımcı olunacak arkadaslara ve ustalara sımdıden cok tesekkurler.birde akasa harici kutusunu icinde hard diskle beraber e-sata girisinden next 2000 hdtv e-satalı cıhaza taktım cıhaz kapalıyken calısmadı ve ısıgı yanmadı usb gırısınden bılgısayara ve next e taktıgımda elektirık alıyordu.bu kutu ici 5 volt adaptor almalımıyım.vede nasıl bu sorunları halledebilirim.yardımcı olacak arkadaslara sımdıden cok tesekkurler.
    USB vs beslemeli değil, harici adaptör beslemeli HDD kutularını tercih edin.

Yorum yap

• Marka AKASA
      Ürün Kodu AK-ENP2NES-SL
      Açıklama Kullanım Alanı: 2.5" IDE ve SATA HDD destekler
      Arabirim: E-SATA, USB2.0 ve USB1.1 uyumlu
      Veri Transfer Hızı: E-SATA (1.5Gbit/sn) , USB2.0 (480Mbit/sn)
      Malzeme: Alüminyum
      Güç ve Disk Erişim Göstergesi: Mavi LED
      DC Giriş: +5V
      Plug&Play / Hot-Swap: Var
      Boyutlar: 135 x 80 x 16 mm
      Özellikler Boyut(inç)
      Disk Desteği
      Harici Bağlantı
      Harici Bağlantı

2,5"
      IDE & SATA

kullandıgım kutu bu dıgıum usta bu kutu yeterlımı simdiden tesekkurler.

Yorum yap

Marka AKASA
        Ürün Kodu AK-ENP2NES-SL
        Açıklama Kullanım Alanı: 2.5" IDE ve SATA HDD destekler
        Veri Transfer Hızı: E-SATA (1.5Gbit/sn) , USB2.0 (480Mbit/sn)
        Güç ve Disk Erişim Göstergesi: Mavi LED
        DC Giriş: +5V
        Özellikler Boyut(inç)
        Disk Desteği
        Harici Bağlantı
        Harici Bağlantı

2,5"
        IDE & SATA

kullandıgım kutu bu dıgıum usta bu kutu yeterlımı simdiden tesekkurler.
        Kullanmadan birşey demek doğru olmaz ama WD My Book'ta eSATA veri transferi hızı 3GBps

Yorum yap

merhabalar AKASA harici 2.5 inc ide ve sata hdd destekler arabirim e-sata usb 2.0 hard disk kutusu aldım bendede 80 gb laptop tan kalan 2.5 inclik hard diskim vardı hard diskin icinde programlarda vardı hard diski akasa harci hard dik kutusuna taktım usb den bilgisayara taktıgımda hard disk calısıyor olmasına rahmen diskin icini goremıyorum vede nasıl usb den belek taktıgımızda bılgısayarımın kısmında hemen tanımlıyor ne yazıkkı hard disk calısmasına rahmen tanımlanamıyor.yardımcı olunacak arkadaslara ve ustalara sımdıden cok tesekkurler.birde akasa harici kutusunu icinde hard diskle beraber e-sata girisinden next 2000 hdtv e-satalı cıhaza taktım cıhaz kapalıyken calısmadı ve ısıgı yanmadı usb gırısınden bılgısayara ve next e taktıgımda elektirık alıyordu.bu kutu ici 5 volt adaptor almalımıyım.vede nasıl bu sorunları halledebilirim.yardımcı olacak arkadaslara sımdıden cok tesekkurler.
          normalde usb den aldığı elektrik diski çalıştırmaya yetmiyordur büyük ihtimalle
          çünkü pc de bile bazen olabiliyor bu sorun, bence hiç adaptör felan uğraşma 5-10 liraya bi usb memory al, devam et.
          Do You Hear Solar Music?
          SONY KDL-40L4000 FULL HD LCD TV
          NEXT 2000 HDTV E-SATA
          NEXT 9000 ULTRA
          SKYSTAR 2
          4 x 90CM Offset (Turksat Hotbird EutelsatW3 Thorn)
          2 x WD MYBOOK 500GB E-SATA HDD
          PLAYSTATION 3

Yorum yap

• Ürün Kodu AK-ENP2NES-SL
            Açýklama Kullaným Alaný: 2.5" IDE ve SATA HDD destekler
            Veri Transfer Hýzý: E-SATA (1.5Gbit/sn) , USB2.0 (480Mbit/sn)
            Güç ve Disk Eriþim Göstergesi: Mavi LED
            DC Giriþ: +5V
            Özellikler Boyut(inç)
            Disk Desteði
            Harici Baðlantý
            Harici Baðlantý

2,5"
            IDE & SATA
            Merhabalar bu kutuya elimdeki 80gb 2.5 ınc labtop bılgısayar hard dıskını icine koyup bilgisayardan formatlamasını yaptım e-sata girisinden next 2000hdtv e-satalı cıhaza bagladıgımda pvr bolumunu aktıflestıremedım normal olarak e-sata kabloyu baglagımızda bu bolum aktıf olması gerekmıyormu ne yapmam gerekıyor yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkurler.

Yorum yap

Ürün Kodu AK-ENP2NES-SL
              Açýklama Kullaným Alaný: 2.5" IDE ve SATA HDD destekler
              Veri Transfer Hýzý: E-SATA (1.5Gbit/sn) , USB2.0 (480Mbit/sn)
              Güç ve Disk Eriþim Göstergesi: Mavi LED
              DC Giriþ: +5V
              Özellikler Boyut(inç)
              Disk Desteði
              Harici Baðlantý
              Harici Baðlantý

2,5"
              IDE & SATA
              Merhabalar bu kutuya elimdeki 80gb 2.5 ınc labtop bılgısayar hard dıskını icine koyup bilgisayardan formatlamasını yaptım e-sata girisinden next 2000hdtv e-satalı cıhaza bagladıgımda pvr bolumunu aktıflestıremedım normal olarak e-sata kabloyu baglagımızda bu bolum aktıf olması gerekmıyormu ne yapmam gerekıyor yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkurler.
              öncelikle, elindeki harddisk kutusunun power adaptörü ayrı olarak var mı?

bir de istersen esata üstünden bi pc ye takıp bi dene, çalışacak mı?
              Do You Hear Solar Music?
              NEXT 2000 HDTV E-SATA
              NEXT 9000 ULTRA
              SKYSTAR 2
              PLAYSTATION 3

Yorum yap

• merhabalar elimde power adaptoru var zaten onu takıyorum.e-sata uzerınden pc nasıl takılacak cunku bende bilgisayar olarak labtop var ve bilgisayarda e-sata girisi yok. usb uzerınden taktıgımda hard diski tanımlıyor ve bicimlendiriyor.e-sata kablosundan problem olabılırmı.veya bicimlendirmede mi yanlıs yapıyorum .simdiden tesekurler

Yorum yap

• merhabalar arkadaslar 2.5 ınc hard dısklerı NTSC veya FAT 32 neye gore formatlamalıyım simdiden tesekkurler

Yorum yap

merhabalar arkadaslar 2.5 ınc hard dısklerı NTSC veya FAT 32 neye gore formatlamalıyım simdiden tesekkurler
                    bende farketmiyor
                    ntfs te oluyor fat32 de
                    ama bazı arkadaşlar taf32 formatlamayı tavsiye ediyorlar

eğer anlarsan bu işlerden şöyle yapmayı bi dene

hdd kutusunu aç
                    power giriş alanındaki hdd e giren power soketinin oraya bak
                    diskinin powerını oraya tak, sonra next2000 içindeki sata çıkışından da diski direk bağlamayı dene

yani ben olsam öyle yapardım
                    Do You Hear Solar Music?
                    NEXT 2000 HDTV E-SATA
                    NEXT 9000 ULTRA
                    SKYSTAR 2
                    PLAYSTATION 3

Yorum yap

• BugÜn a kasa bİ kutuya 750 gb bİr seagate hdd yİ e sata kablosu İle baĞlamak İÇn bayaĞi uĞaŞtik, baĞladik sadece bİr kez gÖrdÜ, bİ dahd da gÖrmedİ. Sorun markanin wd deĞİl de seagate olmasi midir?

Yorum yap

• Sanırım en güzeli hdd yi receverin içine monte etmek ben öyle yaptım cihaz pwr anahtarınıda iptal ettim hdd açıp kapamak için kulanıyorum (kayıt yapmadığım zamanlarda hdd ve cihaz boşuna yıpranmasın diye) 320 gb samsung sata hdd gayet güzel çalışıyor....

Yorum yap

• Xs Extra Smart Taşınabilir 320 GB 5400RPM 8MG CHACHE 2.5'' SATA2 HARİCİ DİSK

Besleme kaynağı : USB arayüz üzerinden USB kablosu ile
                          Sürücü sistemi : Windows 98 ve Mac işletim sistemi için var, diğer işletim sistemleri için herhangi bir sürücü yazılımına ihtiyaç yoktur.
                          Sistem Donanım gereksinimleri : PC / MAC PC
                          Yazılım gereksinimleri : Windows 98/2000 / ME/XP veya daha üst versiyonlar, Linux
                          Disk erişim ortalama : 12 ms
                          Disk dönüş hızı : 5400rpm
                          XS USB veri transfer hızı : 480Mbps
                          Tampon bellek ( Buffer ) kapasitesi : 1.5Gbps
                          Çevresel özellikler - Çalışma ısısı : 5-55 °C
                          Nem 5-90 %
                          Lineer Şok : 325 G
                          Vibrasyon : 1.0 Go-p
                          Yükseklik : -1000 - 10000 feet
                          Elektriksel özellikler - Gerilim : + 5 V ( + ) %5
                          Dönüşteki harcanan güç (Max.) : 4.5 W
                          Standby : 0.25 W
                          Arama : 2.2 W
                          Sertifikalar - CE : √ - FCC : √

Bu özelliklerde taşınabilir hdd var bununla kayıt yapabilirmiyim.
                          Şimdiden Teşekkürler..
                          SONY BRAVIA KDL-32L4000 LCD TV
                          Next 2000 Super HDTV
                          Next 2000cis Süper plus Usb
                          Beko D-Smart
                          Beko 520 Dci
                          Beko 500 - Goldmaster 9400(j)
                          Çift çanak anten dört lnb(Türksat+Hotbird+Sirius+Thor)
                          Skystar-2

Yorum yap

• arkadaşlar next 2000 super HD E-Sata lı kullanıcısıyım.casper marka aşağıdaki özelliklere sahip HDD almayı düşünüyorum.Sorun yaşarmıyım .Gözü kapalı alabilirmiyim:CASPER 500GB 16MB 7200RPM 3.5" TAŞINABİLİR DİSK FW yok Eternet yok,E-Sata var.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum yap

• sincap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              arkadaşlar next 2000 super HD E-Sata lı kullanıcısıyım.casper marka aşağıdaki özelliklere sahip HDD almayı düşünüyorum.Sorun yaşarmıyım .Gözü kapalı alabilirmiyim:CASPER 500GB 16MB 7200RPM 3.5" TAŞINABİLİR DİSK FW yok Eternet yok,E-Sata var.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
                              gözün kapalı.2000hd cihaz için 500 GB (3.5) WESTERN DIGITAL ESATA en uygun sorunsuz çalışır

Yorum yap

• Sn şampiyon hepsi burada .com da casper ın fiatı uygun ama tavsiye etmiyorsanız western digital alacağım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X