• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 8000xcam 1.1in 1.3 e dönüşümü

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• sayın moderator , benim cihazım 1.1 idi , boot programı ile basarılı bir sekilde 1.3 (boot) cevirdim.daha sonra cihazı resetledim , 8.9.2006 programını yukledim tekrar resetledim .aes keylerini yukleyemiyorum. yukleyebildigim aes programı ise tps yi acmıyor....lutfen acil yardım!!!!
    cihazım next 8000XCAM

Yorum yap

• Flash silinme riski sadece Next serisine ait değil arkadaşlar. Bu risk tüm cihazlarda mevcut. Yazılımları yüklerken bu sorunu göze alarak yükleme yapmalısınız.

Yorum yap

• sayın Tasarım hocam cihazımın versiyonunu 1.3 e yükselttim .yükseltmeden önce yazılım yüklerken önce flash siliniyor sonra tekrar yazılıyor yazısı çıkıyordu.şimdi ise yazılım yüklerken" send data header" diye bir yazı çıkıyor ve biraz bekleyip yazılım yükleniyor bu normalmidir hocam.yoksa v1.3 cihazlarda bu şekildemi yazılım yüklüyor downloader programı

Yorum yap

• Boot versiyonu 1.3'lerde mesaj böyledir. Herhangi bir sorun yok.

Yorum yap

• teşekürler hocam

Yorum yap

• setting alamıyorum_yukleyemiyorum

sayın tasarım , lutfen sorunuma bir cozum oner. cihazım next8000XCAM boot 1.1 idi , boot u 1.3 e cevirdim.bigisayarımda comport yok bu nedenle USB TO COM convertor kullanıyorum.8.9.2006 programı yuklu , aes keyleri superloader 107 ile sorunsuz atıyorum. Setting alma isleminde hatasız plarak program calısıyor , receiverden bigisayara kanal bilgilerini aktarıyorum , fakat sonunda ''farklı kaydet'' yazısı cıkmıyor onun yerine ''haberlesme akısında hata olustu '' yazısı cıkıyor. bu nedenle setting olusturamıyorum , resetleme sonrası buyuk sorun yasıyorum , hotbird ve turksat ı yeniden taramam gerekiyor. keyfly ile boot 1.1 iken setting atabiliyordum , boot u 1.3 yaptıktan sonra keyfly ile attıgımda menudeki tum sifreleri siliyor.lutfen bana bir cozum oner...tesekkurler.

Yorum yap

• Tasarım herhalde akşam yemeğindedir şimdi ben cevap vereyim onun yerine...
                boot ver. 1.1 iken superloaderlarla setting alınıp pcye kaydedilebiliyordu fakar 1.3 ve 2.0 olan cihazlarda setting alma işlemi STB DATA EDİTORLE yapılabilmekte. Aldığınız settinginizi ise eskisi gibi Superloaderlarla yapacaksınız. sorun ondan kaynaklanıyor.KeyFly1.2 ile keyleri sorunsuzca gönderebilirsiniz.

Yorum yap

• cimbomlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  sayın tasarım , lutfen sorunuma bir cozum oner. cihazım next8000XCAM boot 1.1 idi , boot u 1.3 e cevirdim.bigisayarımda comport yok bu nedenle USB TO COM convertor kullanıyorum.8.9.2006 programı yuklu , aes keyleri superloader 107 ile sorunsuz atıyorum. Setting alma isleminde hatasız plarak program calısıyor , receiverden bigisayara kanal bilgilerini aktarıyorum , fakat sonunda ''farklı kaydet'' yazısı cıkmıyor onun yerine ''haberlesme akısında hata olustu '' yazısı cıkıyor. bu nedenle setting olusturamıyorum , resetleme sonrası buyuk sorun yasıyorum , hotbird ve turksat ı yeniden taramam gerekiyor. keyfly ile boot 1.1 iken setting atabiliyordum , boot u 1.3 yaptıktan sonra keyfly ile attıgımda menudeki tum sifreleri siliyor.lutfen bana bir cozum oner...tesekkurler.

Evet Pride haklı settinginizi STB Data editör ile attığınız zaan problem olmuyor. Ben yazılım güncellemesinde STB Data Editör ile önce settingimi aldım. Yazılımı güncelledim, arkasından cihazı resetledim, STB Data Editör ile settingimi attım ve en son AES_Downloader_0110 ile Softcam dosyası attım, arkasından Key_Loader ile güncel *.dat dosyasını attım bende hiçbir sorun olmadı.

Yorum yap

• tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Evet Pride haklı settinginizi STB Data editör ile attığınız zaan problem olmuyor. Ben yazılım güncellemesinde STB Data Editör ile önce settingimi aldım. Yazılımı güncelledim, arkasından cihazı resetledim, STB Data Editör ile settingimi attım ve en son AES_Downloader_0110 ile Softcam dosyası attım, arkasından Key_Loader ile güncel *.dat dosyasını attım bende hiçbir sorun olmadı.
                    hepinize sonsuz tesekkurler

Yorum yap

• Arkadaşlar,next8000 XCAM makinamın boot versiyonunu verilen programla 1.1 iken 1.3 yaptım ama ortaya bir sorun çıktı.Boot 1.1 iken superloader 107 ile cihazda pc ye veya pc den cihaza setting alıp verebiliyordum.Şimdi ise boot 1.3 olduğundan beri bunu yapamıyorum devamlı hata mesajı veriyor iletişim hatası oldu diyor,ama setting dışındaki işlemlere flash ve AES keyleri normal yüklüyor.Bu konuda bana yardıcı olabilirmisiniz?Benden beşkasınında böyle bir sorunu oldumu yoksa sorun sadece bendemi?Teşekkürler.

Yorum yap

• Settinglerinizi. STB Data Editörle alacaksınız PCye. Superloaderlarla yükleyebilirsiniz.
                        Bu bir sorun değil
                        1.3 cihazlarda bu şekilde yapılıyordu daha öncedende.Sizler geçiş yaptığınızdan yukarıdaki anmlattığım şekilde alışkın olduğunuz şekli bırakıp STB Data Editörle yapacaksınız.

Yorum yap

• Pride Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Settinglerinizi. STB Data Editörle alacaksınız PCye. Superloaderlarla yükleyebilirsiniz.
                          Bu bir sorun değil
                          1.3 cihazlarda bu şekilde yapılıyordu daha öncedende.Sizler geçiş yaptığınızdan yukarıdaki anmlattığım şekilde alışkın olduğunuz şekli bırakıp STB Data Editörle yapacaksınız.
                          Teşekkürler cevabınız için.Yukarıdaki yazınızı görmemişim onun içinde özür dilerim ama yine birşey soracagım.Superloader 107 cihazdan pc ye almadıgı gibi daha önceden pc alınmış settingide cihaza göndermiyor,sizin bahsettiğiniz superloader 107 degilmi acaba.Sevgilerimle

Yorum yap

• Özüre gerek yok biraz göz gezdir konulara yeterli
                            106 ile yapıyorum ben 107 kullanmıyorum
                            aes dosyalarınıda aesdownloaderla yapıyorum..

Yorum yap

• bende 2,0 yazıyor

mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              This attached file is downloader for 5512 bootloader.
                              As you know, bootloader updating is extremely dangerous.

Please do not switch off during updating !!!

Yazılım atarken cihazı kapamayın sakın
                              1.1 bootlu st chipli cihazlarda sorunsuz 1.3 olmuştur
                              hocam bende next 8000 x cam plus var boot 2,0 yazıyor ben ne yapabilirim

Yorum yap

• sevgili mach1 hocam ben makinamı sorunsuz bir şekilde 1,1 den 1.3 yükselttim fakat şimdi makinam açılmıyor sürekli stand by durumunda cizgiler aşağı yukarı inip çıkıyor lütfen yardım edin ne yapabilirim...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X