• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Usb belleğe kanal listesi yedek alma.

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Usb belleğe kanal listesi yedek alma.

Aşağıdaki resimdeki tuşları kullanarak kısa yoldan kanal listeniz ve ayarlarınızı yedek alabilirsiniz. usb bellek takılı iken usb menü hızlı erişim tuşu ve fav tuşuna basarak yedek alabilirsiniz.yedeğiniz usb belleğinize "udb" (UserDataBase_20122010_1.UDB) dosysı olarak kaydolur.

1-: USB menuye hızlı erişim tuşu [Bu özellik USB'li Modellerde Geçerlidir.]

2-FAV [FAVORİ] tuşu.

menü+girişler+usb kontrol+ kumandanızdan ok+fav tuşu, sıralamasını takip ederekte kanal listeniz ve ayarlarınızı yedek alabilirsiniz.
    VESTEL UD9200 4K LED TV
    ARÇELİK 32" LED TV
    2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Eline sağlık dostum.

Yorum yap

Eline sağlık,teşekkürler

Yorum yap

tşk ler ellerinize sağlık sanırım makinaya tekrar aynı şekilde atacaz

Yorum yap

orhana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          tşk ler ellerinize sağlık sanırım makinaya tekrar aynı şekilde atacaz
          yedeği geri yüklerken usb belleği cihazınıza takın, usb hızlı erişim tuşu yada menüden usb belleğinize ulaşın, almış oldugunuz yedeği (Udb dosyası) bulup ok deyin. cihaz kapanıp açılır, almış olduğunuz yedek kanal listeniz ve ayarlarınız cihazınıza yüklenir.
          VESTEL UD9200 4K LED TV
          ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

yanlız şöyle bi durum var,uydudan güncelleme yapmak için makinayı sıfırlamak lazım.
            sıfırlamadan önce kanallarımızı yedekledik ve makinayı sıfırlayıp,uydudan güncelleme yaptık.

kanal listemizi tekrar makinaya yüklediğimizde,uydudan yapılana güncelleme,iptal oluyor.
            kanalları yedeklerken makinadaki yazılımıda yedeklemiş oluyoruz.

bilginize......

Yorum yap

telase Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              yanlız şöyle bi durum var,uydudan güncelleme yapmak için makinayı sıfırlamak lazım.
              sıfırlamadan önce kanallarımızı yedekledik ve makinayı sıfırlayıp,uydudan güncelleme yaptık.

kanal listemizi tekrar makinaya yüklediğimizde,uydudan yapılana güncelleme,iptal oluyor.
              kanalları yedeklerken makinadaki yazılımıda yedeklemiş oluyoruz.

bilginize......
              Bahse konu yedekleme sadece kanallar ve ayarlarınızı kapsar, (diseqc, osd, kişisel tercihler vs.) alınan yedek bundan ibarettir yazılım buna dahil değil! yedeğinizi geri yüklediğinizde yazılım versiyonunuz değişmez.

buarada yazılım yüklerken cihazı sıfırlamanıza (fabrika ayarlarına) gerek yok, yazılım yükledikten sonra eğer isterseniz yada fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.
              VESTEL UD9200 4K LED TV
              ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

dostum sen anlamadın sanırım,uydudan güncellemeden bahsettim.
                uydudan güncelleme yapmak için makinaya reset atmamız lazım
                biz,kanallarımızı yedekleyelim,makinayı sıfırlayıp uydudan güncelleme yapalım
                o yedek listeyi yükleyince,uydudan yapılan güncelleme gidiyor.

sen bunu denememişsin herhalde,bi dene istersen

Yorum yap

telase Nickli Üyeden Alıntı
                  dostum sen anlamadın sanırım,uydudan güncellemeden bahsettim.
                  uydudan güncelleme yapmak için makinaya reset atmamız lazım
                  biz,kanallarımızı yedekleyelim,makinayı sıfırlayıp uydudan güncelleme yapalım
                  o yedek listeyi yükleyince,uydudan yapılan güncelleme gidiyor.

sen bunu denememişsin herhalde,bi dene istersen
                  anlatmak istediğimde bu uydudan güncelleme yapmak için reset atmaya gerek yok. uydudan güncelleme yaptığınızda, uyduda hangi yazılım var ise o cihaza yüklenir uydudaki yazılım cihazınızda yüklü olan versiyondan 1 öncekide olsa cihaza yüklenir ve değişen sadece yazılım versiyonu ve sofcam dosyaları olur.

uydudan güncellemede yazılım ve softcam birlikte güncellenir kullanıcı tercihleri ve kanal listesi korunur değişmez. elinizdeki yedeği geri yüklediğinizdede değişen sadece kanal listeniz ve kullanıcı tercihleriniz olur. usb ve pc ile yapılan güncellemede istenilen bölüm (yazılım,softcam,kanal listesi,arka plan resmi vs.) ayrı ayrı güncellenebilir.

saygılar.
                  VESTEL UD9200 4K LED TV
                  ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

Tesekürler,

Yorum yap

Teşekürler

Yorum yap

elinize sağlık paylaşım için teşekürlerrrr -

Yorum yap

Forumun yeni üyesiyim ama inanın okuya okuya çok şey öğrendim o yüzden ilk önce emeği geçen başta mach1 üstad olmak üzere herkese teşekkür ederim...

Basit birşey sormak istiyorum?

Benim cihazım Usb siz versiyon.Bu cihazda yedeklemeyi nasıl yapacağım?

Teşekkürler..

Yorum yap

Tyler Durden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Forumun yeni üyesiyim ama inanın okuya okuya çok şey öğrendim o yüzden ilk önce emeği geçen başta mach1 üstad olmak üzere herkese teşekkür ederim...

Basit birşey sormak istiyorum?

Benim cihazım Usb siz versiyon.Bu cihazda yedeklemeyi nasıl yapacağım?

Teşekkürler..
                            Usb siz modellerde STBLink_editörün TV.CH seçeneğinden yedek alabilir tekrar cihaza yükleyebilirsiniz.

Yorum yap

memorist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Usb siz modellerde STBLink_editörün TV.CH seçeneğinden yedek alabilir tekrar cihaza yükleyebilirsiniz.
                              E ama bu kadar da hızlı cevap verilmez ki Teşekkür ederim sevgili memorist :=)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X