• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

RS232 ve USB kablo hak.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• RS232 ve USB kablo hak.

Bilgisayarımda RS232 kablo girişi olmadığından bir ucu dişi RS232 diğer ucu bilgisayar bağlantısı için USB girişli kablo siparişi verdim. Uydu alıcım Next CIS Super Plus. Bu kablu ile Stblink programını kullanarak yazılım güncelleyebilir miyim. Son OTA yazılımını USB 'den güncellerken sürekli hata verdiği için bilgisayardan yazılım atmam önerilmişti. Yardımlarınız için teşekkür ederm.Saygılarımla.

güncellersin arkadaşım yalnız her usb - rs 232 kablo olmuyor inş olan bir model istemişindir..
    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

buda nexte özgü bieşy değil olmazsa hiçbir receivere yazılım yükleyemezsin arkadaşım..
      MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

Resimdeki ürünü aldım umarım çalıır. Com port seçimi falan nasıl olacak umarım beceririz.USB 'den kolayca yüklüyorduk şimdi buı iş zor gibi biraz.

Yorum yap

yüklersin ilkercim sorun olmaz ...
          MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

Teşekkür ederim yardımlarınıza problem olursa tekrar tecrübe ve bilgilerinize başvuracağım.

Yorum yap

not yükledikten sonra bak aygıt yöneticisine com kaç olarka görüyor ona göre
              NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
              NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
              D-SMART NEXT 9500 X CIS
              NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

Gelen uyarı hak.

USB-RS232 kablo
                le bağlantıyı kurdum. SW down tuşu ile yazılım atma aşamasına geldiğimde gerek normal durum gerekse boot modunda ikisindede denedm (resimli talimatlara göre) yükleme için yükleme için STB ye bağlanıyor diyor sonrasında hatalı y,kleme geçersiz versyon uyarısı alıyorum. Cih çalışıyor ve bugune kadar he USB'dn yazılım atıyordumhiç problem olmamıştır. Şu an cihazda QNEC124.2401/12/09 SB3-D S4R32 yazılımı cihz bilgisinde görünüyor. Hafıza kapasitesi uydu %37 free, TP %14 free, Kanal %80 free, kullanıcı resmi %12 free. Konu hakkında ustaların yardımlarını bekliyorum.
                Saygılarımla.

Yorum yap

aynı sorun bende de var???Hocalardan yardım bekliyoruz.Bİrde hangi markayı onerirsiniz?

Yorum yap

hsm59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    aynı sorun bende de var???Hocalardan yardım bekliyoruz.Bİrde hangi markayı onerirsiniz?
                    bimel den bulabilirsin marka ise digitus marka 2.0 olanını al yaklaşık 20-25 tl arası fiyatı var piyasada.
                    İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                    VU+ SOLO 2
                    Popcorn Hour A-210
                    TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                    UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                    DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                    NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                    DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                    NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Sorun kabloda değil sanırım çünküğ arkadaşımın receiverını güncelledik ve başarılı oldu bende ilk başta ondan şüphelenmiştim. Başka ne yapılabilir ?

Yorum yap

Ustalardan yardım veya öneri bekliyoruz konu hakkında yapabileeğimiz birşey varmı?

Yorum yap

Cihazı resetlesem boot modunda yüklesem olur mu düzelir mi aceba ama fabrika ayarlarına dön dediğimde bile yazılım gitmiyor ki

Yorum yap

ilkeravci79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Cihazı resetlesem boot modunda yüklesem olur mu düzelir mi aceba ama fabrika ayarlarına dön dediğimde bile yazılım gitmiyor ki
                            dostum yazdıklarınızı baştan itibaren okudum sanırım sizin cihazınızın usb girişi arızalı servise gösterseniz iyi olur
                            next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Ciahz USB'yi görüyor mp3 dinleyebiliyorum dosyalara bakabiliyorum. Sorunu kabloyu aldığım firma ile görüşerek hallettim. Başka bir yazılım gönderdile o yazılımı yükledim ve OTA yazılımını sorunsuz olarak cihaza yükledim. Ama aynı yazılımı neden daha önce USB'den yükleyemedim onu bilmiyorm. Yardımcı olan tüm ustalara teşekkür ederim.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X