• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

tone burst

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• tone burst

arkadaşlar apartmanımıza thor ve turksat çanak taktırdık merkezi olarak. ama ben başka uyduları da kendi çanağımla izliyorum. benim hattımla apartmanın santralinden gelen hattını birleştirebilmem için- disec swic olmaz- Toneburst denen bir aparat varmış. bu nedir? başka nasıl iki hattı birleştirebilirim? normal disec yapılamyor çünkü merkezi anten santrali yüzünden. toneburst mu başka bir cihaz mı bu işi görür?

Daha önce çeşitli yollarla aşamadığım bu soruna şu biçimde çözüm buldum,
    Durum:Eve giren ve sitenin merkezi uydu sisteminden gelen (Turksat ve
    Hotbird çanaklarını gönderen tek kablo)bir kablo ile bana özel w3 uydusuna
    yönelik çanaktan gelen bir kablo.
    Merkezi sistemden gelen (4 lü diseqc formatında) LNB1 Turksat ve LNB2 Hotbird sinyali gönderiyor.
    Şimdi elimizde iki kablo ama biri iki uydu,diğeri tek uydu için.
    Bu iki kabloyu PC nin yanında bir 4lü diseqc ile birleştirip DVB-S kartına girdim.ProgDVB nin diseqc ayarlarının bir sürü değişik ayarlamalarını denememe rağmen (Custom ile ek svic ekleme dahil) iki uyduyu taşıyan
    merkezi kablodan verim alamadım.Turksatı alabilsem Hotbird hiç gelmiyor,hotbirdi alacak ayarlar yapıyorum turksat uçuyor...du.
    Çözüm: Merkezi sistemden gelen kabloyu 1 giriş 2 çıkış olan bir svic ile ikiye ayırdım.Bunları PC nin yanında duran diseqc in 1 ve 2 nolu girişlerine
    bağladım.W3 kablosunu da 3 nolu girişe bağladğm.Viewer programını da
    tek diseqc varmış gibi Turksat LNB1/Hotbird LNB2/sirius LNB3 ayarladım.
    Sorun halloldu ve bu üç uydu da takılmasız,gecikmesiz rahatlıkla seyrediliyor.
    Yazılımsal olarak aşamadığım bu durumu 5 YTL lik bir ayırıcı (Daha ucuz olabilir)ile halledebilmek bir önerimdir.Olur ya başınıza gelirse..
    Sevgilerimle..

dolaşırken böyle bişey buldum herhalde benim işimi görecek gibi.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X