• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Galatasaray 3 - 2 Gençlerbirliği

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Selçuk İnan: ''Bunu yapanlar taraftar değil''

Galatasaray Kaptanı Selçuk İnan, Gençlerbirliği maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'a Gençlerbirliği karşısında galibiyeti getiren golü atan Selçuk İnan, kısa bir değerlendirme yaptı.

Selçuk İnan, maç sonunda son dakika golüyle kazanmanın güzel olduğunu söylerken gol sırasında Podolski ile konuştuklarını da söyledi.

Milli oyuncu, son olarak sahalarda yaşanan küfür olaylarıyla ilgili de konuştu.

İşte Selçuk İnan'ın maç sonu açıklamaları...

''Son 2 haftadır son dakikalarda attığımız gollerle kazanmasını bildik. Her maç zor. Ama zor da olsa maçı kazanmak güzel. Hedefimiz devam ediyor. Bugün iyi de mücadele ettik. Çok mutluyuz.''

''Aramızda konuştuk. Podolski de vurabilirdi ama benim vurmama karar verdik. Önemli bir gol oldu.''

''Ben burada Galatasaray kaptanı olarak, profesyonel futbolcular adına bir şeyler söylemek istiyorum. Biz futbolcuyuz. Bizi eleştirebilirler, saygı duyuyoruz. Ama ricam futbol bir oyundur, güzel bir oyundur. İnsanlara bunları aşılamamız lazım. Taraftarlık küfür etmek, saldırmak anlamına gelmiyor. Bunu hep belirtmeliyiz. Alt liglerde birçok oyuncu arkadaşım var. Hepsi bizi arıyor, bizden rica ediyorlar. Ben bugün golü attığım zaman kendim için sevinmedim ki, annem için babam için taraftarımız için sevindim. Hep iyi olsun istiyoruz. Alt liglerde öyle olaylar yaşanıyor ki, anlayamazsınız. İnsanları yönlendirmeliyiz. Sinemaya gittiğinizde bitmeden çıkabilir misiniz? Çıkabilirsiniz, ama küfretmezsiniz. Biz kötü oynayınca hep küfür mü edeceksiniz? Sürekli hesap sorulan bir noktaya geldik. Bunu yapanlar taraftar değil. Ben hayatımda hiç küfür etmedim, bir insan kaybetti diye nasıl küfür edebilir ki? Bu bir oyun.''

Webaslan.com

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina

Yorum yap

Podolski: ''Hızın önemi yok, önemli olan gol...''

Lukas Podolski, Galatasaray'ın Gençlerbirliği'ni 3-2 yendiği maçın sonrasında kısa bir değerlendirme yaptı.

Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski, sarı-kırmızılı takımın Gençlerbirliği'ni 3-2 yendiği maçın ardından kısa bir açıklama yaptı.

Lukas Podolski, özellikle ilk birkaç dakikada uyuduklarını söylerken, attıoğı gol hakkında da konuştu.

İşte Lukas Podolski'nin maç sonu yaptığı açıklamalar...

''İlk yarı, ilk dakika uyumamız dışında güzel bir futbol oynadık. İkinci yarı ilk yarı kadar iyi oynayamadık. Rakibimiz de iyi oynadı ama son dakikada atıp kazandığımız için mutluyuz.''

''Hızın bir önemi yok gol atmam önemli...''

''Transferim resmi olarak bitti ama son aylarımı burada iyi bir şekilde geçirmek istiyorum. Elimden geleni yapacağım.''

Webaslan.com

Yorum yap

Sabri Sarıoğlu, Galatasaray'da tarihe geçti

Sabri Sarıoğlu, Galatasaray'da resmen tarihe geçti. Sarı-kırmızılıların emektar ismi Sabri Sarıoğlu, Galatasaray'da 350. maçına çıktı.

Anadolu Ajansı

Galatasaray'da Gençlerbirliği maçının 20. dakikasında sakatlanan Hakan Balta'nın yerine oyuna giren Sabri Sarıoğlu, sarı-kırmızılı formayla 350. lig maçına çıktı.

Ligin 6. haftasındaki Antalya maçıyla toplamda 450. resmi maçına çıkan Sabri Sarıoğlu böylece sarı-kırmızılı kulüp tarihinde önemli bir rekora imza attı.

15 yıl önce Galatasaray'da 3. yıldızın takıldığı 2001-2002 sezonunda yedek kulübesinde oturan; ilk Süper Lig maçına 4 Mayıs 2003'te Trabzonspor mücadelesiyle çıkan Sabri Sarıoğlu, geride kalan zaman diliminde 6 lig, 4 Türkiye Kupası ve 5 Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.

webaslan.com

Yorum yap

Jeremain Lens için Galatasaray sürprizi!

Jeremain Lens'in peşine Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ardından, Galatasaray'ın da takıldığı ve Sunderland'e teklif yapmaya hazırlandığı kaydedildi.

Webaslan Dış Haberler

Jeremain Lens için transfer piyasası ısınıyor! Fenerbahçe'de gösterdiği performansla takımın en başarılı ismi olan Jeremain Lens için Sunderland'in kapısında Beşiktaş ve Fenerbahçe ile birlikte Galatasaray'ın da olduğu kaydedildi.

İngiliz basınında yer alan detaylara göre, sezon sonunda Sunderland'den bonservisiyle ayrılması beklenen Hollandalı yıldız için Türkiye'nin 3 büyük takımı da tekliflerini hazırladı. Lens'in performansının Beşiktaş ve Galatasaray'ı da harekete geçirdiği kaydedilen haberlerde, Galatasaray'ın, Sunderland'ın taleplerine uyması gerektiği kaydedildi.

Öte yandan Beşiktaş'ın Sunderland ile ilk temasları gerçekleştirdiği ve şu anda 3 kulüp arasında transfere en yakın takım olduğu belirtildi.

webaslan.com

Yorum yap

Tudor: "Sisteme uymayan Galatasaray'dan gider"

Galatasaray'a kendi anlayışını oturtmaya kararlı olan Hırvat teknik adam Igor Tudor, "Çalışan formayı alır, sisteme uymayan gider" diyerek gözdağı verdi..
            Sabah

Galatasaray'a gelir gelmez 'sezon ortası' demeden oyunculara yükleme yapmaya başlayan Igor Tudor, taviz verecek gibi görünmüyor.

Hırvat çalıştırıcının, arka arkaya gelen sakatlıklara rağmen oyuncularına, "Benim sistemimde takım olarak her maç 120 kilometre ve üstünde koşmak zorundayız. Yoksa başarılı olamayız. Zaten günümüz futbolunun zorunluluğu da bu" dediği bildirildi.

Tudor, idmanlarda da bu konuda tolerans göstermiyor.

GENÇLER'E DE AYNI

Genç teknik adam, Wesley Sneijder ve Lukas Podolski başta olmak üzere herkese, "Kimse adına güvenerek yerinin garanti olduğunu düşünmesin. Çalışan formayı alır. Sisteme uymayan gider" mesajı veriyor.

Tudor, Gençlerbirliği karşısında da aynı anlayışla mücadele edeceklerini söylerken, Antalyaspor maçında olduğu gibi 90 dakika savaşmaları halinde her takımı yeneceklerini kaydetti. Öte yandan, PFDK'dan 1 maç hak mahrumiyeti cezası alan İgor Tudor, TT Arena'da bu akşamki karşılaşmayı tribünden izleyecek.

TAKIM VUKAS'A EMANET

Igor'un statta GSTV'ye ait bölüm ya da özel bir locada oturması bekleniyor. Hırvat hocanın yerine kulübede yardımcısı Hari Vukas yer alacak. Tudor maç taktiğini Florya'da Vukas'a iletecek.

webaslan.com

Yorum yap

"Dursun Özbek, 15 yılın raporunu saklıyor"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, denetleme şirketine hazırlattığı son 15 yılın raporunu sakladığı öne sürüldü.
              Türkiye

Türkiye gazetesi spor yazarı Öcal Uluç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in son 15 yılın denetim raporlarını hazırlattığı ancak sakladığını öne sürdü.

İşte Öcal Uluç'un iddiası:

"Baştan Dursun Özbek'e inanıyordum, ama şimdi hiçbir sözüne, hiçbir vaadine inanmıyorum; zira "Hatalarım varsa, söylesinler, düzelteceğim" dediği ve yukarıdan beri anlatmaya çalıştığım" sözünü tutmadı; bu bir!..

Soruyorum; "kulislerde ve orada burada, telefonlarda, kulaklara fısıldanan bunca iddiaya rağmen" h,l, ve inatla "bu hatada ısrar etmek" ne anlama geliyor?..

Bu Florya tablosunun, yarınlarda, bugünün Galatasaray yönetimi için "tarafsız bir yabancı denetim kuruluna hazırlatılacak" bir raporu, gelecek yönetimin de "Galatasaray'a zarar verir" diye "kasada saklamasına sebep olabileceği", hiç düşünülmüyor mu?..

Ve işte iki; Galatasaray camiasına Divan Kurullarında ve Genel Kurullarda verdiği ve "Genel Kurul kararına bağlanmış" sözünü, "yabancı denetim şirketine onca döviz ödenerek yaptırılan son 15 yılın denetlenme raporunu saklayarak" tutmayan bir yönetimin hangi sözüne nasıl inanabilirim ki?..

Tudor ve takım!..

Galatasaray'ın yeni hocası Tudor'un en büyük şansızlığı takımda Sneijder ve Selçuk'un hem de "beraber" olmasıdır. Sonra da onların etraflarında, Chedjou, Carole ve De Jong'un olmasıdır ve de Ahmet Çalık'ın Antalyaspor maçındaki gibi h,l, "çok korkak" oynamasıdır.

Bu "ilk beşli" gelecek sezon Galatasaray'da olmamalıdır. Zira bu beşli takım ve saha içi "Galatasaray'ın frenidir" ve kalırlarsa, gelecek sezonda da durum "aynen" bu sezondaki gibi olacaktır.

Bu beşlinin gönderilmesi, "Tudor'un kurmak istediği Galatasaray için" transfer rahatlaması da oluşturacaktır.

Galatasaray seyircisi ve taraftarı da, "bu operasyona şimdiden kendini hazırlamalıdır"; tabii Galatasaray'ı seviyorlarsa!..

Tarafsız basın!..

Bir defa şunu bilelim; "UEFA, kulüplerin futbol takımlarına, kulübün borçlarına bakarak mı, yoksa futbol bütçesine, gelir-gider farkına, zararına, hesap dengesinin UEFA'nın yıl yıl tespit ettiği sapma miktar ve oranlarına uygun olup olmamasına göre mi ceza veriyor?.."

"Sadece futbol kulübü olmayan" Galatasaray Kulübü'nün bütçesine ve borçlarına bakarak, TV ekranlarında "Galatasaray bu yılda ceza alabilir" demek, ne anlama geliyor?..

Dahası, spor basını "başka kulüplerin futbol bütçelerine ve UEFA kriterlerine göre sapmalarına bakmadan" neden durmadan "Galatasaray da, Galatasaray" diyor, yazıp çiziyor?.."

webaslan.com

Yorum yap

Tudor'un etkisi, transfer zaferi...

Fransız ve İtalyan basını, Juventus’tan ayrılması beklenen tecrübeli isim Mandzukic için iki kulübün kapışacağını yazdı. Ancak vatandaşı Tudor’un etkisiyle Galatasaray'ın bu transferde bir adım önde olduğu belirtildi.

Lukas Podolski'nin gelecek sezon Japonya'da mücadele edecek olması nedeniyle Galatasaray şimdiden golcü arayışlarına başladı.

Listenin ilk sırasında ise sezon sonunda Juventus'tan ayrılması beklenen Hırvat golcü Mario Mandzukic yer alıyor.

İtalyan Calciomercato'nun yanı sıra Fransız basını da 30 yaşındaki golcü için en ciddi talibin Galatasaray olduğunu yazdı.

FAVORİ GALATASARAY

Sarı-kırmızılıların yanı sıra Marsilya'nın da sırada olduğu ifade edilirken, vatandaşı Igor Tudor'un Galatasaray’ı çalıştırmasının da etkisiyle Türkiye'ye gelmesine daha büyük bir ihtimal olarak bakılıyor. Ayrıca Çin takımlarının da Mandzukic'i istediği ifade edilirken, oyuncunun Avrupa'da kalarak üst düzey futbol oynamaya devam edeceği iddia edildi.

webaslan.com

Yorum yap

Galatasaray'ın hedefi Rachid Ghezzal

Galatasaray'ın Lyon'da forma giyen yıldız hücumcu Rachid Ghezzal'ı transfer etmek istediği iddia edildi.
                  Fotomaç

Galatasaray'ın Lyon'un yıldızı Rachid Ghezzal'ı istediği öne sürüldü.

Cezayir futbol sitesi 'competition. dz' G.Saray'ın Lyon'lu Rachid Ghezzal'ı transfer etmeyi düşündüğünü yazdı. 24 yaşındaki kanat oyuncusu ile Atletico Madrid ve Sevilla'nın da ilgilendiği belirtildi.

Ghezzal, Lyon'da bu sezon 27 maçta 2 gol, 7 asistlık katkı sağladı. Genç oyuncunun sözleşmesi sezon sonunda bitiyor.

webaslan.com

Yorum yap

Galatasaray'da Sneijder ve Bruma zirvesi!

Galatasaray'da Sneijder ve Bruma ile sözleşme yenilemek için oyuncuların menajerleriyle görüşmeler gerçekleştirdi.
                    Sabah

Galatasaray'da sözleşmeleri 2018'de bitecek olan Bruma ve Sneijder'in menajerlerinin geçen hafta İstanbul'a geldiği ortaya çıktı.

Bruma ile sözleşme uzatmayı düşünen yönetim, Portekizli yıldızın menajeri Catio Balde'ye sezon sonu için randevu verdi.

Sneijder'in menajeri Guido Albers'le ise sözleşme değil, alacakları görüşüldü. Hollandalı ile yeni imza atmayı düşünmeyen sarı-kırmızılıların, Galatasaray'daki garanti ücreti 4.5 milyon Euro'yu getirdiği takdirde, yıldız oyuncunun gitmesine izin vereceği konuşuluyor.

G.SARAY'DA İKİ CEZALI

Galatasaray'da teknik direktör Tudor ve Bruma, cezalı olmaları nedeniyle Gençlerbirliği maçında görev yapamayacak.

Tudor, ligde son oynanan Antalyaspor maçında hakem tarafından tribüne gönderilmesinin ardından PFDK'dan 1 maç ceza almış, Bruma ise yine aynı maçta çift sarı karttan kırmızı kartla oyundan atılarak cezalı duruma düşmüştü. Selçuk, Eren ve De Jong ise sarı kart sınırında.

webaslan.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X