• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D 7.6.2013 V4.418 Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• deiztop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    favori seçiminde belgesel bölümü yok..isim değiştirmek istediğimizde ,favori seçimine geldiğimizde değiştirme tablosundan ismi yeniden yazabiliyorduk şimdi kaybolmuş...
    favori kısmı böyle kalacaksa..belgesel,film,haber,spor,müzik dizi çocuk diye devam etmeli...saygılar

Sayın Arkadaşım evet aynen haklısınız fakat bu sorun kısa bir zaman sonra DOKTOR üstadımızın yazdığına göre tekrar OPSİYONEL olarak ayarlanıp YENİ VERİLECEK olan yazılımlara eklenecekmiş....Merak etmeyin bendede BELGESELLER belki inanmayacaksınız ama DİZİ yazan yerlerde çıkıyor...

DOKTOR ÜSTAT tan ALINTIDIR......

ana hafızada kullanıcıların taptığı değişiklikleri hafızalamak için süre istediler bu halledilmezse eski hale geçeriz yada opsiyon olarak eklerim arkadaşım..türkçe çevirileri bitirmek zorundaydık,favorileri ingilizce bırakmamak gerekiyordu..
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

• baybalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Son yazılımı destek bölümünden indirdim,yazılım yüklemesinden sonra kablolu bağlantı kuramıyorum.Kablosuz bağlantıda sorun yok,eternet kablosunda sorun yok bilgisayarda çalışıyor.Böyle bir sorun yaşayan varsa nasıl çözüm bulmuş yardımlarınızı bekliyorum.
      sorunum halen devam ediyor,eternet girişi arızalı olabilirmi.

Yorum yap

• baybalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        sorunum halen devam ediyor,eternet girişi arızalı olabilirmi.

Arkadaşım cihazın arkasındaki ETERNET ışıkları yanmıyormu..? Normalde yanması gerekir. Eğer ışıklar yanıyorsa o halde cihazın içinden gerekli ayarları yaptınızmı..? DHPC konumu AÇIK olması gerekmektedir.
        Eğer bu yazdıklarım NORMAL ise o halde YAZILIMI tekrar DİREKT olarak bu sefer USB ye indirin ve cihaza bu sefer BOOT modunda yazılımı TEKRAR atınız....
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

• Dijitalci arkadaş dediklerinizi daha önce yaptım sonuç aynı,bugün servisle görüştüm sorunu anlattım cihaz arızalı dediler bende yetkili servise gönderdim.Cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Yorum yap

• Yazılımdaki en büyük eksiklik D smartın 2 kanalını pip yapamıyoruz.HD kanallarda pip yaptığında şifreli yayın yazıyor ve hiç açmıyor.D smart kanallarının açma hızıda çok bariz düşmüş.Kumandanın sağ en alttaki tuner seçim tuşu işlevini yitirmiş.

Yorum yap

• Yazılımla belki ilerde olabilir ama şimdilik,Şifresiz Hd kanallar arasında pip yaparsanız sıkıntı olmuyor ama 2 Şİfreli HD kanalda pip yaparsanız sıkıntı oluyor yani açmıyor şifreli kanallarda pip olmuyor.En alttaki Tuner seçim tuşu ise bende çalışyor.Sıkıntı yoktur.Kanal değişim hızlarında ise yavaşlama olmuştur.

Yorum yap

• t1 t2 tuşu çalışmıyor bende de acaba tuner 2 de kablo olmadığı için mi çalışmıyor
                Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

• dore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Yazılımdaki en büyük eksiklik D smartın 2 kanalını pip yapamıyoruz.HD kanallarda pip yaptığında şifreli yayın yazıyor
                  D-smart 2 kanal pip yapamama olayı cihazdan kaynaklı değil. d-smarttan kaynaklıdır. kullandıkları şifre sistemi sadece 1 kanal seyredilecek şekilde yapılmış. 2. kanala musaade etmiyor.

hiç bir serverde d-smart kanalları verilemiyor share kart paylaşımını bu şekilde engelliyorlar. siz de bu sistem sayesinde pip yapamıyorsunuz.

Yorum yap

• uydu3405 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    t1 t2 tuşu çalışmıyor bende de acaba tuner 2 de kablo olmadığı için mi çalışmıyor
                    Evet çok iyi tespit yapmışsınız.

Yorum yap

• iyi günler arkadaşlar bende machına 3D cihaz var, cihaz belirli bir süre çalıştıktan sonra sinyal gidiyor , cihazı yeniden başlaştığımda sinyal tekrar geliyor bir türlü nedenini çözedim , sinyal kesildiği zaman eski cihazımı takdığım zaman sinyal oluyor, motorlu çanak kullanıyorum acaba cihazımdamı sorun var yoksa ayarlarındamı sorun var yardımcı olursanız sevinirim bir türlü sorunu çözemedim. teşekkürler

Yorum yap

• talet74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        iyi günler arkadaşlar bende machına 3D cihaz var, cihaz belirli bir süre çalıştıktan sonra sinyal gidiyor , cihazı yeniden başlaştığımda sinyal tekrar geliyor bir türlü nedenini çözedim , sinyal kesildiği zaman eski cihazımı takdığım zaman sinyal oluyor, motorlu çanak kullanıyorum acaba cihazımdamı sorun var yoksa ayarlarındamı sorun var yardımcı olursanız sevinirim bir türlü sorunu çözemedim. teşekkürler
                        Kardeş işeleme
                        1.cihazdan başla kontrole cihazdan ayarların tam olmasına dikkat et.
                        2.Cihazla motorlu çanak arasındaki kabloların özellikle jacklarını bir kontrol et
                        3.Lnb ile motora gelen kabloyu vede yine jacklarını kontrol et.
                        4.Lnb yi kontrol et.Çünkü aynı sorun bende de vardı o güzelim Sharp Kapaksız Lnb bozulmuş sinyal anlık gidip geliyordu sonrasında ise tamamen gitti.çok üzülmüştüm.şuan parabol antende inverto lnb kullanıyorum.
                        5.cihazda problem yoktur.
                        6.eğer dayzek de kullanıyorsan hem cihazdan ayarları kontrol et hemde,dayzeği değiştir.
                        7.Eğer dayzek kullanmıyorsan hem cihazın ayarlarını kontrol et hemde kabloları kontrol et.
                        8.Sinyal gelmediği zaman motorlu çanagın yanına gidin vede bakın ki ışıgı yanıyormu yanmıyormu genelde motorlu çanaklarda çalıştığı zaman ışık yanar eğer ışık yanarsa sorun demekki cihaz ayarlarındandır.eğer ışık yanmıyorsa o zaman da büyük bir ihtimalle kablo vede jack bağlantılarındadır.
                        9.Eğer motorlu çanagınızın ışıkları yanıyorsa belkide çanak ayardan düşmüştür.
                        10.Motorlu çanağınızı USALS Modundamı kullanıyorsunuz.Eğer bu modda kullanıyorsanız Hispasata dönüş yapıp yapmadığını yazarmısınız.Bide hangi tunerleri kullanıyorsunuz. (NOT:Bu madde ise benim için bir kontrol yaparmısınız sonrada bu madde ile ilgili bana burda bir zahmet bilgi verirmisiniz.)

Yorum yap

• Evet arkadaşlar bir sonraki yazılımda şu kumanda ile uydu ekleme silme işi bir an önce halolursa çok çok iyi olacak.Çünkü Eutelsat 3C 3.1 (E) doğu uydusu yayınlarını kesmiş Eutelsat 3D 3.1 (E) uydusuna taşınmıştır.Şimdi bu yeni gelen uyduyu düzenlemek için silbaştan kanal taratması vede düzenlemesi 3010 kanalı silbaştan uğraş babam uğraş.Şimdi bu uydu yenileme işi yılda bir olmuyor artık.Teknoloji ilerliyor artık nerdeyse artık adamlar uzaya her aybaşı yeni uydu fırlatıyorlar,uyduların yörüngeleri değişiyor falan filan artık yıldan yıla uydu atılmıyor daha.Artık bu cihazda çağa ayak uydursun bir zahmet şu kumanda ile uydu ekleme işini bir sonraki yazılımlarda çözülürse çok çok sevineceğim.Şimdi kızacaksınız bana yine bende diyiyorum ki şu 40 tl lik cihazlarda bile var bu özellik.Basit bir özellik gibi görünüyor ama aslında çok çok önemli bir işlev bu.Tekrar yazılımlarda emekleri geçenlere vede ustalara kolay gelsin.Koreli vatandaşlara iletilirse çok çok iyi olur.Yada bizim ustalarımız yapabilirlerse de çok seviniriz yani ha.

Yorum yap

• Buradan devam edin.
                            http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=63098

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X