• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D 7.6.2013 V4.418 Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• bulunduğun bölgeye göre usals değerlerini değiştir mesela normal değer
    boylam:035.0 EAST 034.0, 036.0 gibi
    enlem: 42.0 NORTH

not:motor elde yani kurulu halde değilse motorun istenen açıda dönmemesi normal ve sinyal alıp almadığını bilemezsin zaten o yüzden doksan derecelik bir direğe gerekli değerlerde montajını yapmalısın

Yorum yap

• Vallah kardeş ben 1.5 yıldır motorlu çanak kullanıyorum bu motorlu çanak için bu süre içinde 3 cihaz kullandım hepsinde de hispasata dönüş yapıyor son ki cihaz ise next 3D.Bu cihazıda ise 5 aydır kullanıyorum kesinlikle hispasata dönmüyor.O yukarda yazdıklarınızı yaptım daha doğrusu bu motorlu çanak konusunda bilgi bakımından herşeyi yalayıp yuttum,kendi adımdan bile iyi anlıyorum motoru söktum parçaladım tekrar taktım akılınıza hayalinize gelmeyen her işi denedim.Cihazla motoru yanyana getirdim komut verdim hispasata direk sıfır noktasına dönüş yapıyor.(PROBLEM SİNYAL ALAMAMA DEĞİL)dönmüyorki hispasata sinyal alayım konu o değil.Yani burda kimse kusura bakmasın böbürlenmiyorum bu işleri iyi biliyorum elim az çok bu gibi işlere yatkındır (donanım bakımından)ama yazılımdan anlamam.İşim gereğide pc ler ile haşır neşir oluyorum.(PROBLEM KESİNLİKLE SİNYAL ALAMAMA DEĞİLKİ ZATEN DÖNMÜYORKİ) çanak 30w batıya.Her neyse burda önemli olan ben bir kullanıcı olarak bu Problemi bildireyimde olursa olur olmazsa olmaz.Hoş Allahın emri değilya illaha olacak diye ben bildireyim de.Bu bana has olan bu konuyu diğer yerlerde de defalarca yazdım yeni bir konu vede bir işdeğil defalarca yazdım yeni çıkan bir Problem değil.

Yorum yap

• benimde kullandığım cihaz machina 3d ve motoru türksat 42 E den hispasat 30 W kadar sorunsuz dönüyor motora reset at tekrar dene istersen

Yorum yap

• aleksandır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          benimde kullandığım cihaz machina 3d ve motoru türksat 42 E den hispasat 30 W kadar sorunsuz dönüyor motora reset at tekrar dene istersen
          Motorlu çanagınız kollu motormu yoksa dayzek motormu.Bide USALS MODUNDAMI kullanıyorsunuz.Benim kullandığım goldmaster dayzek motor usals modunda kullanıyorum.Siz Hangi Modda kullandığınızı yazarsanız sevinirim.Akşam ben cihazın limit ayarlarınıza kontrol ettim Limit ayarlarında doğu batı limitleri diye bir şey.Limit ayarlarını açık kapalı diye seçeneklker var hepsinide açık yapıyorum ama kaydetmiyor devamlı Limit ayarları kapalı oluyor neyse adam canımız sağolsun bizde hispasatı izlemeyiz olur biter dünyanın sonu değilya biz sorunu bildirelimde tavsiye isteyenlerede cihazın kusurlarını anlkatırız olur biter ister alırlar ister almazlar.

Yorum yap

• Slm arkadaşlar bende bu cihazdan aldım son yazılımı güncelledikten sora cihazım kediliğinden sinyal yok deyip görüntü gitmeye başladı ben her yolu denedim sadece sunu farket tim cihazın ekranındaki kırmızı nokta etrafında oluşan daireler tek bir yuvarlak halinda kalıyo ondan sonrada sinyal yok diyor cihazı yeniden başlattığım zaman cihaz kendine geliyor bu günde 4 hatta 5 defa oluyor artık canımı sıkmaya başladı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Yorum yap

• talet74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Slm arkadaşlar bende bu cihazdan aldım son yazılımı güncelledikten sora cihazım kediliğinden sinyal yok deyip görüntü gitmeye başladı ben her yolu denedim sadece sunu farket tim cihazın ekranındaki kırmızı nokta etrafında oluşan daireler tek bir yuvarlak halinda kalıyo ondan sonrada sinyal yok diyor cihazı yeniden başlattığım zaman cihaz kendine geliyor bu günde 4 hatta 5 defa oluyor artık canımı sıkmaya başladı yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
              ben de böyle bir sıkıntı yok, tıkır tıkır çalışıyor..

Yorum yap

• Abicim eğer yakınızında bir komşunuz varsa bide onun sisteminde çanagında bir deneme yapın bakalım aynı şeyi yapacakmı,eğer yaparsa (sadece sunu farket tim cihazın ekranındaki kırmızı nokta etrafında oluşan daireler tek bir yuvarlak halinda kalıyo ondan sonrada sinyal yok diyor) bu arızayı yaparsa büyük bir ihtimalle servis yolu görünüyor demektir.Eğer yapmazsa demekki sizin tesisatınızda sorun var demektir.Ama kırmızı daire çıkması garip.

Yorum yap

• eski uydu alıcımı takıp çanağı çevirdiğim zaman çalıştı ama yeni cihazı takınca tekrardan sinyal yok dedi cihazı yeniden başlattım gene düzeldi

Yorum yap

• Yeni yazılım ne zaman gelicek bakalım beklemedeyiz
                    Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

• uydu3405 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Yeni yazılım ne zaman gelicek bakalım beklemedeyiz
                      -Ne yazılımı bekliyorsun ki?
                      -Daha 1 hafta olmadı yeni yazılım verileli.

Yorum yap

• sayın tasarım yani bende alıştığım için yazdım hani cihazın şu hali bile yeterli ama bildiğim kadarı ile masada çok yazılımlar varmış sadece sordum
                        Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

• Arkadaşlar söz verdiğim gibi AZERSAT 46* uydusundan APARAT ile bugün merkezi sistem yaparken çekmiş olduğum 2 adet resim yayınlıyorum....BU konu ile ilgilenenlere belki yardımcı olabilir bu resimler...

NOT:Merkezi sisem olduğu için malum QUATRO lnb var sizi aldatmasın sadece fikir edinilmesi açısından resimleri koydum...
                          KALİTE--100/82 FREKANS:11169 SYMBOL RATE:20400 POLARİTE:H sadece AZERİ PAKET ten bu frekansı denedim .....
                          MACHİNA - 3-D
                          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                          PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
                          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

• Altyazılı Film Kayıt Hk.

Hocam emeği geçenlere teşekkürler.kay:

Altyazılı Film Kayıt yapma ilgili bi sorun var, Örnek CNBC - e kanalda gömülü altyazılı filmi usb belleke kayıt yaptım ve sorunsuz film seyrettim. Uydu kanallarında gömülsüz altyazılı film kayıt yaptım ama kayıtlı filmde altyazı çıkmadı..

Yorum yap

• saat ayarı yaparken saat menüsü takılı kaldı yine. saati manuel ayarlayınca çıkan soruya evet tıklayınca takılı kalıyor bende. sonra tekrar exit yapıyorum çıkan soruya hayır tıklayınca menü kapanıyor ama saat bir saat ilerde görünüyor..

Yorum yap

• favori seçiminde belgesel bölümü yok..isim değiştirmek istediğimizde ,favori seçimine geldiğimizde değiştirme tablosundan ismi yeniden yazabiliyorduk şimdi kaybolmuş...
                                favori kısmı böyle kalacaksa..belgesel,film,haber,spor,müzik dizi çocuk diye devam etmeli...saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X