• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

merkezi antenden gelen iki hattı çoğaltmak

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• merkezi antenden gelen iki hattı çoğaltmak

selam arkadaşlar merkezi anten sisteminden 2 adet uydu hattı geliyor ve ikisinide sorunsuz kullanıyorum. linkteki cihaz ile 4 e çıkarabilirmiyim. bu cihazları Ankara da bulabilirmiyim.

http://cgi.ebay.com/New-Zinwell-MS2X...item3f076ed336

http://cgi.ebay.com/NEW-ZINWELL-3X4-...item4aa0c838a8

Göstermiş oldugunuz ürünler 2 veya 3 uyduyu 4 alıcı arasında paylaştırmaya yarayan aparatlar. Merkezi sistemi şu an piyasada bilinen aparat ile en fazla 3 uyduya çıkarabilirsiniz..
    Computer High Engineer
    Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
    Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
    Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

Mrdp Nickli Üyeden Alıntı
      Göstermiş oldugunuz ürünler 2 veya 3 uyduyu 4 alıcı arasında paylaştırmaya yarayan aparatlar. Merkezi sistemi şu an piyasada bilinen aparat ile en fazla 3 uyduya çıkarabilirsiniz..
      cevabınız için teşekkürler. bu cihazlar uydu alıcısından gelen 13-14 volt ile açılan kanallar için sat a ya 17-18 volt ile açılan kanallar içinise sat b ye swicth liyor gibi geldi bana. yani bir neve mini multiswich kesin olup olmayacağından emin değilim ama denemek istiyorum.
      sizin dediğiniz bilinen aparat hangisi. birde bu cihazları satan yerli bir firma göremedim. sizin bildiğiniz bir yer varmı.

Yorum yap

Arkadaşım boşuna kafa yormayınız mevcut hattınız ile ancak o kadar uydu alıcısı izleyebilirsiniz.2 Hat 2 adet receiver yani olay bu..Yazık etmeyin paranıza hemde emeğinize şunu hiç bir zamanda unutmayınız UYDU işlerinde çalışan her RECEİVER için BAĞIMSIZ bir hat ŞARTTIR.Yok şöyle yapayım yok böyle yapayım olmaz..Olayın özü 13+18volt olayıdır.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Mrdp Nickli Üyeden Alıntı
          Olmaz sayın mrdp ne yazikki ister merkezi sistem olsun ister bireysel tek hat tek olarak kullanılır yok o aparat yok bu aparat bunlar boş işlerdir....Yıllardır MERKEZİ sistem yada bireysel sisem kurarım tek çare vardır HAT çoğaltılması yapacak başka bir şey yoktur.
          MACHİNA - 3-D
          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı
            Arkadaşım boşuna kafa yormayınız mevcut hattınız ile ancak o kadar uydu alıcısı izleyebilirsiniz.2 Hat 2 adet receiver yani olay bu..Yazık etmeyin paranıza hemde emeğinize şunu hiç bir zamanda unutmayınız UYDU işlerinde çalışan her RECEİVER için BAĞIMSIZ bir hat ŞARTTIR.Yok şöyle yapayım yok böyle yapayım olmaz..Olayın özü 13+18volt olayıdır.
            olayın özü 13+18 volt olayı demişsiniz zaten bu cihaz da bunu yapıyor. 13 volt ile seyredilen kanallarda sürekli bir lnb yi 18 volt ile seyredilen kanallarda diger lnb yi kullanıyor.

buda 8 çıkışlısı

bunlarda multiswitch diye geçiyor deneyen bilen varmı.

Yorum yap

nedense müşterilere doğruyu söylemek artık günümüzde zor gibi geliyor biri çıkıp tek hatta iki uydu izliyor ben gördüm diyor ve kendi kendine inanıyor ve gelip ustaya diyorlar böyle bir şey var sen yapabilirmisin bunu bana sen istediğin kadar yok öyle birşey inanmaz ama helal olsun işte var olduğuna inandırıyorlar ve dahası

Yorum yap

emrahelektronik Nickli Üyeden Alıntı
                nedense müşterilere doğruyu söylemek artık günümüzde zor gibi geliyor biri çıkıp tek hatta iki uydu izliyor ben gördüm diyor ve kendi kendine inanıyor ve gelip ustaya diyorlar böyle bir şey var sen yapabilirmisin bunu bana sen istediğin kadar yok öyle birşey inanmaz ama helal olsun işte var olduğuna inandırıyorlar ve dahası
                haklı olabilirsin. ama bana 13 volt ile 18 volt u ayırması mantıklı geldi. işin garibi bu cihazın tam olarak ne olduğunu biri söylese çok daha aydınlatıcı olur.

Yorum yap

necc7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  haklı olabilirsin. ama bana 13 volt ile 18 volt u ayırması mantıklı geldi. işin garibi bu cihazın tam olarak ne olduğunu biri söylese çok daha aydınlatıcı olur.
                  O zaman size kolay gelsin eğerki tek hatta 2 cihaz çalıştırabilen bir USTA varsa söyleyin bizede bu işi ÖĞRETSİN.....
                  Ha aklıma gelmişken yazayım O YUKARI koyduğunuz ve adıda MULTİSWİÇ denen 4 uydu cihazına DAĞITIM yapan şey zaten SANTRAL demektir....
                  MACHİNA - 3-D

Yorum yap

emrahelektronik Nickli Üyeden Alıntı
                    Ustam BOŞ VER takma kafanı bizler ne desek BOŞ.....
                    MACHİNA - 3-D

Yorum yap

yok ustam boş demiyorum. cihazdaki çalışma mantığı nasıl. normal multiswitch VL-VH-HL-HH 4 girişi var. bundada sadece V-H girişleri var.
                      başka bir forumda buna benzer cihaz için şöyle denmiş. bu cihazlar çok eskiden vardı. o zamanlar üst bant ve alt bant olayı yokken kullanılıyordu denmiş. oradaki cihahza ayrıca 22khz iki tane girişte var.
                      bu cihazdada aynı şey geçerlimi. yada en azından vertical yayınları bir hattan horizantal yayınları diger hattan izleme imkanı olurmu.
                      en azında neden olmaz biraz açabilirseniz mantığını ögrenelim.

bu arada bu aceba analog multisiwitch mi.

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı
                        Olmaz sayın mrdp ne yazikki ister merkezi sistem olsun ister bireysel tek hat tek olarak kullanılır yok o aparat yok bu aparat bunlar boş işlerdir....Yıllardır MERKEZİ sistem yada bireysel sisem kurarım tek çare vardır HAT çoğaltılması yapacak başka bir şey yoktur.
                        Dijitalci ben yukarda cevap verirken 4 uydu ya cıkarabilirmiyim şeklince okudum. 4 receiver takılacak şeklinde değil. O konuda haklısın olmaz . Onun için en fazla 3 e çıkarabilirsin diye yazmıştım.

Soruya gelince ; Eski tarz horzantal vertikal LNB lerde karşılaştım ama üst band alabileceğin şekilde şu anda H - V ayrı lnb varmı bilmiyorum. Üst bandsız şekilde çıkma olarak belki sağda solda bulunabilir. 2 ayrı hat geliyor olabilir 2 ayrı hat geldiği için o hatlar yukarda santrale girik olarak geliyor. Santralde disecq olarak çalıştıgından sizin gösterdiğiniz elemanlar olmaz. Hat gelen kablolarını bulup onlara yeniden çanak kurmanız gerekir.4 ayrı cihaza yayın verebilmeniz için. Oda dediğim gibi H - V şeklinde üst band çalıştırabilen LNB bulnaız gerek..
                        Computer High Engineer
                        Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                        Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                        Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X