• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next2000x cısplus da HH disecq motor sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next2000x cısplus da HH disecq motor sorunu

Arkadaşlar cihazdan disecq motor ayarlarında, hh disecq motor (next) hiçbir komutu kontrol etmiyor,motorun üzerindeki siwich ten sağa sola dönüyör.Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu veya neden olabilir acaba ? Kolay gelsin.
    Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
    2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

civannuri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cihazdan disecq motor ayarlarında, hh disecq motor (next) hiçbir komutu kontrol etmiyor,motorun üzerindeki siwich ten sağa sola dönüyör.Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu veya neden olabilir acaba ? Kolay gelsin.
    hocam;2000 S.PLUS CIS USAL da sorunsuz.yer aynı (İZMİR)

Yorum yap

atlasgold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      hocam;2000 S.PLUS CIS USAL da sorunsuz.yer aynı (İZMİR)
      benim disecq motorda usals desteği yok.daha önce güzel alışıyordu.

Yorum yap

sanırım cihazın tünerinle bir ilgili sorun yaşıyorum..motor haricinde normal sabit çanaklarda da sorun çıktı.
        1-disecq A-B-C-D seçmiyor
        2-ayarlı olan 7-e den hiçbir sinyal alamıyorum.(çanak lnb sinden direk cihaza )
        3-13-e de uydusunda tp lerde varolan sinyaller gitti.. sanırım cihazı ayarlı başka antenlerde test etmek gerekmekte..

şimdi eski yazılım yükledim ( 5518_VE_Boot_YKME_YE-2000X CIS PLUS INF610a062006 MO12.00.hex ) sonuç değişmedi.sorun cihazdan galiba.

Yorum yap

Tamam arkadaşlar arıza cihazdan kaynaklandığı ortaya çıktı.Deneme amaçlı takılan başka bir cihazda disecq 1-2-3-4 seçmemesi,bazı uydulardaki sinyalleri bulmaması ve motor dönmeme işlemi diye bir sorun yok.Arıza tamamen cihaz kaynaklanıyormuş.sıra cihazın bakımına geldi.kolay gelsin.

Yorum yap

Cihaz servisten geldi.Arıza tüner ile sistem kontrol entegresinden çıktı.Şimdi çalışır durumdadır.Kolay gelsin.

Yorum yap

motorlu sistemde diseq seçiyormuyuz ki ? bende 120lik çanakl var. no diseq seçiyorum sonra diseq mod 1.2 seçiyroum motoru kontro lediyor ab-c-d diye hiç bişi seçmiyoum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X