• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yedek Alma - Geri Yükleme Metodları & SSH Kullanımı !!

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

aokten Nickli Üyeden Alıntı
    abi hostum malesef funpic ve malsef yabancı dilim yok o yüzden olmuyo ben nasıl edcem valla bilmiyom ama genede teşekkürler allah razı olsun üstad yedeği nasıl alcam bilmi yom ya peki üstad bişey daha soracam kızmazssan mesela hiç bir şeye karışmadan sadece bv_install dosyasını upload edip orada resetlemeden devam edip tekrar kurarsan tabi hiç bir şey gitmiyo ben denedim çünkü bu dediğin impex tazelenirmi yani o zaman ben yedek alabilirmiyim ou sorcaktım bir de üstad cpanel dediğiniz hostunuzun size verdiği c panel mi funpicde kendi menüme girdiğim zaman orada backup diye bişiii yok onu nasıl edicez bir yardım etsen sana zahmet
    funpic gibi biryer hiç kullanmadım o nedenle bilmiyorum. normal en basit bir paralı host kullandığın takdirde sana bahsettiğim özellikler beraberinde gelir zaten. dediğin gibi bir yol izlersen karmakarışık birşey olur veritabanı tazelenmez. çünkü her seferinde varolan tablolar üzerinde işlem yapıyorsun.. ayrıca dediğin gibi varolan bir forum üzerine aynı veritabanında install çalışmaz zaten; db hatası verir (duplicate error.. )

Yorum yap

yok bende çalışıyo üstad ben install php dosyasını ftp ye upload ediyom daha sonra da çağırıyom aynen ilk kurulumda nasıl oluyorsa bidaha aynısı oluyo fakat bu sefer üstüne kurmuyom varolanı sanki tekrar onarıyorum gibi bişii step 3 ten sonra empty diye bir şey var eğer ona tıklarsanız size hemen databaseyi resetleyeyim mi diye soruyo evet dersen bütün herşey gidiyo hayır deyip ggeri dönersen yani empty e basmazssan normal şekilde ilerleme yaparsan devam ediyo devam ediyo diyo default style mns style oluşturuldu devam sonra sana admin adın ve şifreni soruyo olduğu gibi giriyosun sanki hiç bişi olamış gibi mesela teledonda telefon ayarlarına dönmek gibi bişii yani templatelerde değişiklik olmuyo hiç bir yerde değişiklik olmuyo sadece evet dediklerin geri alınıyo hayır oluyo bende anlamdım bir sorun var ama ben anlayamadım neyse sağol üstad yardımların için çok teşekkür ederim

Yorum yap

organik üstad sorunu çözdüm tekrar bir tane indirdim hani arşiv olarak açılmıyo diyodum ya baktım dedim şunu word pad la açayım baktım fatal error 2 mb ttan büyüklerini indiremezssin 1.25 mb tanda büyük dosyaları upload edemezssin ben de bir kısmını aldım ve indirdim açtım word padla oldu peki bişi sorcam mesela benim forumum mahvoldu gitti ben de bu yedek var ben bunu nasıl yüklerim tekrar ftp ye yada databaseye nasıl olcak ben onu bilmiyorum işte ssh yetkimde yok zaten ben bunu nasıl yükleyecem birde bu sorunumu halletsen sana zahmet üstadım şimdiden teşekkürler

Yorum yap

organik üstad sorunu çözdüm tekrar bir tane indirdim hani arşiv olarak açılmıyo diyodum ya baktım dedim şunu word pad la açayım baktım fatal error 2 mb ttan büyüklerini indiremezssin 1.25 mb tanda büyük dosyaları upload edemezssin ben de bir kısmını aldım ve indirdim açtım word padla oldu peki bişi sorcam mesela benim forumum mahvoldu gitti ben de bu yedek var ben bunu nasıl yüklerim tekrar ftp ye yada databaseye nasıl olcak ben onu bilmiyorum işte ssh yetkimde yok zaten ben bunu nasıl yükleyecem birde bu sorunumu halletsen sana zahmet üstadım şimdiden teşekkürler
          phpMyAdmin'den manuel olarak tablo tablo kodları alıp SQL döngüsü şeklinde yapabilirsin..

Yorum yap

bu uzun bir yol yaa bir kereden yükleme gibi bir şansımız yokmu zaten php my admin türkçe dil desteği var ordan sql döngüsü şeklinde çok vakit alır ama gene de sağol üstad allah razı olsun

Yorum yap

bende sadece üyelerimin oldgu br yedek var onu eski üyelerimin silinmeden üzerine nasıl atabilirim

Yorum yap

tugrul32 Nickli Üyeden Alıntı
                bende sadece üyelerimin oldgu br yedek var onu eski üyelerimin silinmeden üzerine nasıl atabilirim
                boş bir veritabanı oluştur ve bu tabloyu içine yükle. sonra da ImpEx ile sadece users modülünü import etmeyi dene. olmazsa manuel elle de yapabilirsin fakat hata verebilir. user ID numaralarını tek tek editlemen lazım. örneğin forumunda 1000 üye varsa, bu eklşeyeceğin kişilerin ID numaralarını 1001 , 1002 , 1003 ... şeklinde eidtlemen gerek ve ondan sonra SQL sorgusu ile import etmen gerek. ancak eklense bile bu yolla eklendikten sonra hatalar çıkabilir. özellikle bu tablo yedeğinin alındığı vB sürümü ile kullandığın forumun vB sürümü aynı değilse ilerde sorun çıkarır.

Yorum yap

haa bide üstad benimki tablo halinde inmedi sadece not defteri halinde indi ...sql diye benimki tablo olarak değil ben bunu nasıl yapocam bir türlü anlamadım gitti

Yorum yap

haa bide üstad benimki tablo halinde inmedi sadece not defteri halinde indi ...sql diye benimki tablo olarak değil ben bunu nasıl yapocam bir türlü anlamadım gitti
                    zaten sql uzantısında olur. txt olarak açabilirsin ve kodları SQL olarak ekleyebilirsin. veritabanındaki kayıtlara terimsel olarak tablo denir. kodlar tablo halinde olmaz. alttaki linke göz at.

http://www.mach1digital.com/mach1for...read.php?t=832

Yorum yap

usta connection time out die hata veriyo daha login ve pass bile sormadan

Yorum yap

Ssh ile aldığım yedeği geri yüklerken en son adımda şifre istiyor.
                        mysqldump: Got error: 2002: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) when trying to connect

şifre girince ub hatayı alıyorum yardım pls

Yorum yap

godislov3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Ssh ile aldığım yedeği geri yüklerken en son adımda şifre istiyor.
                          mysqldump: Got error: 2002: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) when trying to connect

şifre girince ub hatayı alıyorum yardım pls
                          php dosyasında ayarları kontrol et. db şifreleri yanlış olabilir. veya o anlık servede geçici MySQL sorunu olabilir..

Yorum yap

admincpden alınan yedeği nasıl plesk paneline tekrar yüklerim arkadaşlar bilen varsa sölerse sevinirim

Yorum yap

oguzhanreisoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              admincpden alınan yedeği nasıl plesk paneline tekrar yüklerim arkadaşlar bilen varsa sölerse sevinirim

admin panelden aldığın yedeği pleskten içeri almak zor bigdump türü bişiyle yüklemen gerek

Yorum yap

olmuor elazigli abi bigmup da olmuor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X