• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE-2000 FTA USB Film izlemek ??

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next YE-2000 FTA USB Film izlemek ??

Next YE-2000 FTA USB Reciever'da usb bellekte bulunan avi formatinda filmi acmiyor.. mpeg formatinda da denedim onu da acmadi.. film izlemem icin ne yapmam gerekiyor?

*** sorunumu hallettim.. [.ts] formatina cevirmek gerekiyormus..

RIBERY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Next YE-2000 FTA USB Reciever'da usb bellekte bulunan avi formatinda filmi acmiyor.. mpeg formatinda da denedim onu da acmadi.. film izlemem icin ne yapmam gerekiyor?

*** sorunumu hallettim.. [.ts] formatina cevirmek gerekiyormus..
    ts formatında açar
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

avi formatını ts formatına ben de defalarca çevirdim ama ne yazık ki görüntü ve ses akıcı değil. burada bitrate veya memory stick marka veya kalitesi önemli mi? açıkçası memorye attığım divxleri izlemem istiyorum ama ümidimi kaybetmeye başladım. Görüntü ve ses takılıyor.

Yorum yap

dost1968 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        avi formatını ts formatına ben de defalarca çevirdim ama ne yazık ki görüntü ve ses akıcı değil. burada bitrate veya memory stick marka veya kalitesi önemli mi? açıkçası memorye attığım divxleri izlemem istiyorum ama ümidimi kaybetmeye başladım. Görüntü ve ses takılıyor.
        dostum dönüştürücü programlarının demo olmasından kaynaklanıyor demo programlarda kodekler sağlıklı çalışmıyor yinede allok veya daha kaliteli bir dönüştürücü kurmanız yarar sağlar
        next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          dostum dönüştürücü programlarının demo olmasından kaynaklanıyor demo programlarda kodekler sağlıklı çalışmıyor yinede allok veya daha kaliteli bir dönüştürücü kurmanız yarar sağlar
          Valla alloku da denedim. Sonuç olumlu değil (bu arada hepsi registered ama sonuç olumsuz )

Yorum yap

bu konuda ben de hemfikirim..aynı sorunu yaşadım..ayrıca ben tam aksi şeklini sormak isterim...TS formatı ile kaydettim...bunu nasıl dönüştürebilirim...çok program denedim ama beceremedim..bildiğiniz TS formatı değil gibi..bu arada yazılımları sürekli sayenizde güncelliyoruz...kayıt şeklini yada formatını değiştirmek olanaklı mıdır..düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler..

Yorum yap

mongollica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              bu konuda ben de hemfikirim..aynı sorunu yaşadım..ayrıca ben tam aksi şeklini sormak isterim...TS formatı ile kaydettim...bunu nasıl dönüştürebilirim...çok program denedim ama beceremedim..bildiğiniz TS formatı değil gibi..bu arada yazılımları sürekli sayenizde güncelliyoruz...kayıt şeklini yada formatını değiştirmek olanaklı mıdır..düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler..

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=46134

linkinde ts formatını dönüştürme resimli olarak anlatılmıştır.kolay gelsin...

Yorum yap

mongollica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                formatları istediğiniz değişik bir formata dönüştürmek için resimli anlatımları çok iyi incelerseniz sorunlarla karşılaşmazsınız 3 tane kurulması gereken program vardır dönüştürücü ,quick time insitaller, stream clip bunlar muhakkak olmalı birbirini tamamlayan unsurlardır

Yorum yap

her iki dosta da yardımları için teşekkür ederim...bu arada stream clip nedir...bilgi verir misiniz...ben total video converter kullanıyorum..ama maalesef sadece ses olarak görüyor...video olarak görülmüyor...deniyicem o çeviriciyi..

Yorum yap

mongollica Nickli Üyeden Alıntı
                    her iki dosta da yardımları için teşekkür ederim...bu arada stream clip nedir...bilgi verir misiniz...ben total video converter kullanıyorum..ama maalesef sadece ses olarak görüyor...video olarak görülmüyor...deniyicem o çeviriciyi..
                    allokta veya totalda dönüştürdüğümüz flimlere son şeklini veren bir programdır örnek totalde bir flimi ts ye çevirip cihazda izlemek istediğimizde akıcılığı sağlar mb totalde yükseldiği için gerçek boyutuna yakın boyutuna kadar düşürebilmektedir yalnız iyice inceleyip kullanmak lazım

Yorum yap

hımm...acaba portable kullanmak ts dosyalarını görememek (yada sadece ses kısmını görmek) gibi sorunlara neden olabilir mi...belki de...bakalım allok kullanayım..yada başka çeviriciler deniyim..sorun hallolacaktır muhtemelen...teşekkürler bir kez daha..

Yorum yap

linkte Tasarım tarafından foruma eklenmiş, memnun kalacağınızı umduğum bir program.
                        Kolay gelsin.

Yorum yap

usb bellek?

arkadaşlar bende next 2000fta usb cihazı var...
                          internetten yüklediğim mp3 filmlerini avı allokta ts.formatına çevirdim. ocz dıesel 4gb'lık flash belleğe atıyorum bilgisayarda görüntüsü bozuk bi şekilde filmleri izleyebiliyorum.ancak receiverde, izleyemiyorum!?
                          (tanımıyor).usb data tuşuna basıyorum ''kanal bilgisi yükleyimmi?''diye soruyor evet diyorum cihaz kapanıp açılıyor görüntü ufalıyor.yalnız görüntü yok.
                          kumanda dan bütün tuşları denedim.olmuyor.
                          Nolabilir?ilgilenirseniz sevinirim.

Yorum yap

derın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            arkadaşlar bende next 2000fta usb cihazı var...
                            internetten yüklediğim mp3 filmlerini avı allokta ts.formatına çevirdim. ocz dıesel 4gb'lık flash belleğe atıyorum bilgisayarda görüntüsü bozuk bi şekilde filmleri izleyebiliyorum.ancak receiverde, izleyemiyorum!?
                            (tanımıyor).usb data tuşuna basıyorum ''kanal bilgisi yükleyimmi?''diye soruyor evet diyorum cihaz kapanıp açılıyor görüntü ufalıyor.yalnız görüntü yok.
                            kumanda dan bütün tuşları denedim.olmuyor.
                            Nolabilir?ilgilenirseniz sevinirim.
                            önce mpeg formata çevir ardından sstreamclipte ts ye dönüştürsen izlersin

Yorum yap

tşk.ler...tekrar deniyecem. yalnız görüntü neden çok bozuk gösteriyor bilgisayarda.
                              he bide flash belleğe attığım filmleri ilk evvel belleğin içinde görüyorum sonra bian kayboluyor yok oluyor!?
                              Neden olabilir?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X