• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

TPS,ABSat Konuları İle İlgili Görüşler Ve Sorunlar (Lütfen Yeni Konu Açmayınız)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

EW-2,SIRUS VE TELSTAR12 Bu uydularda
    güzel kanallar var.Özellikle belgesel seven arkadaşlara tavsiye ederim
    ı
    150cm desat parabol çanak mot. 34 uydu,150cm parabol baff çanak 32 uydu , 2adet beyaz SHARP lnb,2adet 90cm parabol çanak,siyah SHARP,2adet ofset 90 cm çanak 5li aparat*1adet 120cm ofset,grundıg lnb
    CİHAZLAR=BAFF6000CI TWİN ıbm--BAFF mxplus-STARSAT 220cı--NEXT 2000 DPCIS süper plus --SUNNY 7011cı c.board--GOLDMASTER 9400 vcı-BAFF 2000 FULL DH- ATLANTA HD BOX TUŞLU-SKYTECH 12010 FULL HD LINUX-STARCOM 1005 FULL HD

Yorum yap

fmberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      niye bittsin canım uydu devri parasını veren yine izler ben digiturku izliyorum mesala next cihazımla
      parasını verdikten sonra eve ayrı bir cihaz almaya ne gerek var uydu alanlar para vermeden kanalları seyretmek isteyenler dostum. paran çoksa senin o senin + ın yoksa bizim buda bizim -simiz.o nedenle yine söylüyorum durum bu oldukça uydu cihazlarında satış olmaz.

Yorum yap

bu çalkantılar yazında oldu bekleyelim ve görelim bi yolu bulunur derim....
        HANİ KARDELELEN AŞIK OLURDA ÇIKARTI YA KARIN ALTINDAN GÖVDESİNİ ZENFERİ YÜREĞİN DE KARDELEN KADAR CESARETİN YOKSA SAKIN AŞIK OLMA GÜLÜM

Yorum yap

arkadaşlar her şifrenin bir deşifresi vardır bu kural değişmez ama çalışma ve sabır gerekir
          saygılar

Yorum yap

TPS Info
            TPS Paketi 24.11.2006 12:45 itibariyle 3-5 dakika aralıklarıyla bir via-1 e geçip ardından via1 den 30 saniye sonra ABSAT kanalları ( XXL, Cine FX, Cine Polar, Action v.s.) hariç diğer TPS kanalları bilinmeyen bir sisteme geçiyor..Dolayısıylada aes keyler le izlenemiyor..( TPSCrypt-2 sisteminde bir değişiklik olabilir..) sadece ABSAT kanalları şuan için doğru AES keylerle açılmaktadır..Onlarında açılması için 3-5 dakkada değişen AES keyin doğru olması gerekir.
            Sözün özü Multi, TPS Star, M6 lar 3-5 dakkada bir 20-30 saniye via1 e geçtiklerinden açılır..Geri kalan zamanlarda sisteminde değişiklik olduğundan açılmamaktadır..

25.11.2006 02:40 Son Durum
            Akşama kadar 2 sitenin verdiği keylerde son bulunca ABSAT da kapandı..Yukarıda yazdığım döngü halen devam ediyor..ABSAT kanalları diğer TPS kanallarından biraz daha fazla via 1 de kalıyor..
            Senelerdir izlediğimiz 007C00 ID halen mevcut..Kanalların emm lerinde değişiklik gözleniyor..Yani sistemle oynama var..
            Aşağıdaki TPS kanallarını şuan için devamlı via1 de olduklarından izleyebilirsiniz..
            10971 H 27500 - Baby TV <11075 V 27500 - VH1 - MTV France 11137 H 27500 - Motors TV 12245 H 27500 TELE - Mezzo 12577 H 27500 - Sailing Channel12597 V 27500 - CNN International
            TPS Paketi yaklaşık 7-8 senedir aralıksız korsan izleniyordu..1-1,5 sene önce yine böyle oynamalar yapıp 7-8 gün kapanıp ardından gelmişti..Yine çeşitli zamanlarda oynamalar yaptı..
            Burda TPS nin bu yaptığı korsan izlenmenin önüne falan geçmek değil..O 32 basamaklı aes key i vermeseler eski aes li sistemde dahi kimse izleyemez..
            3-4 senedir değiştirmedikleri keyleri ( 08, 09 0A, OC v.s.) değiştirip vermeseler yine kimse izleyemez..Onu bırak bizim tek izlediğimiz 007C00 ID yi iptal edebilirler..Çünkü onların aboneleri via 2.5, via 2.6 dan yayınları izliyor..
            Anlayacağınız Ortada kırılma falan yok..Açan onlar kapatan onlar..
            Peki 7-8 senedir neden izleniyor diye sorarsanız ; Fransız devlet olarak kendi kültürünü tüm avrupaya yaymak istiyor..Yani işin içinde fransız devletide var..TPS de devletden ve uydu aleminden aldığı payla böyle 8-9 seneye yakın açık kalabiliyor..Düşünsenize ortada izlenecek şifreli kanal yok..Tüm avrupadaki milyonlar bu pakete kitlenmiş durumda..Bundan iyi nasıl bir kültür yayılabilir, sevdirilebilir..Geçen sene ihaleyi kaybettiklerinden hariç önceki senelerde 100 milyonlarca dolar verdikleri fransa liginide yıllarca bedava canlı izlettirdiler..
            Yani şu günümüz teknolojisinde bu kırma, dökme hikayeden ibaretdir..Bir paket istemediği sürece hiçbir zaman uzun süreli açılamaz..İçerden aldığın bilgilerle belli süre açabilirsin ama onlar sistemi buna karşı değiştirme yapısına her zaman sahipdir..Örneğin 2003 senesinde skyitalia seca-2 deydi..O zaman dragon modülüyle açıldı..Daha sonra cyfra +, D+ da belli bir süre açıldı..Ama şuan CYFRA+, D+, C+ France, Orbit v.s. yıllardır seca_2 de ama şuan açık değil..Sadece ne idüğü belli olmayan kartlarla açılabiliyor..( şuan K3 denilen kartın seca2 leri açtığı gibi ) Bu ne idüğü belli olmayan kartların sonu da belli..Çünkü zaten işin içinde yayıncı var..İstediği an yayını sonlandırırlar..Sonuçda kırma dökme varsa 4 sene önce açılmış bir sistem şuan neden açılamıyor..K3 madem seca2 yi kırmışsa diğer seca2 paketleri neden yok..Yani anlayacağınız herşey yayıncı bilgisi dahilinde gelişiyor..
            Bu noktada bize düşen hareket; TPS mi gitmiş yolu açık olsun..Elimde ne var discovery mi onu izle..O damı gitmiş yolu açık olsun..Elimde ne var trt haftasonu belgeselleri onu izle..Türk televizyonculuk standartının çok üstünde olan CNBC-e yi izle..Ordaki dizileri, filmleri izlemeye dahi zaman yetmez..v.s. yani uydu dünyasına para yetiştirilmez..En akıllıcası olanla yetinmekdir..
            netten alıntır.Arkadaşımız gerçekten güzel özetlemiş.teşekkür ederiz.

TPS NİN NEDEN OLMADIĞININ GRAFİKLE ANLATIMIDIR.
            EKUREL HOCADAN ALINTIDIR VERDİĞİ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER
            http://rapidshare.com/files/4929304/cyklu1a3rl6.jpg
            tps 4 dk lık bır blog koyuyor o keyde bılınemıyor yanı kısaca 2 dk calısıyor 4 dk calısmıyor....ve haftada 48 bılınmeyen kod uyguluyor bunun sonucundada calısmıyor...

Yorum yap

güzel bir açıklama..

Yorum yap

açıklama süper elin sağlık arkadaşım.

Yorum yap

cok guzel ve yerınde bir acıklama yapmıs arkadaş ..teşekkür ederiz ..
                  ÇANAKKALE

Yorum yap

Henüz tam olarak mekanizması çözülmese de yeni algoritma hakkında bazı çalışmalar başladı. Bu resimde bazı açıklamalar var ve bana çok ilginç geldi.
                    ELHAN ELEKTRONİK
                    ANTALYA

Next 9000 Ultra Share Resimli Açıklama

Next 9000 Ultra TF530 Çipinin İnternetten Güncellenmesi Resimli Açıklama

Next 9000 Ultra Resimli Yazılım Atma Açıklaması

Yorum yap

algoritma çok ilginç

Yorum yap

arkadaşlar aldıgım habere gore FTE S100 cihazinda TPS ler çozummuşler...
                        C# Is Good Programming

Only C#

I Love C#

Yorum yap

ali_next Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          arkadaşlar aldıgım habere gore FTE S100 cihazinda TPS ler çozummuşler...
                          sources reported that the Spanish box FTE had done it (and its clone ECHOLINK EL 700 ) working TPS

http://srsupport.com/srsupport.html
                          EL-700 FTA
                          EL-777 FTA
                          EL-700 FTA Plus
                          http://www.fmax.org/

Ewet ali_next ispanyol uydu alıcısı olan FTE ve benzeri olan ECHOLINK EL 700 cihazlarda TPS çalışıyormuş ilgili doyalarda var burayada alabiliriz. zira içimizde kullanan olduğunu sanmıyorum..bakalım gelişmeleri takip ediyoruz nolacak..

Yorum yap

bir de Starsat4000D cihazinda çozuldunu soyliyorlar ve ben dosyayı buraya koyiyorum

http://dosyam.net/?id=7893b0
                            C# Is Good Programming

Only C#

I Love C#

Yorum yap

ben dün akşam tps leri seyrettim 10 15 dk sonra gitti.27.11.2006 tarihli keyleri atmıştım. sorun çözülecekmi

Yorum yap

nextwave

arkadaşlar
                                kanalları seyretmek için yazılım atmak yetmiyor mu ?

afedersiniz benim kafa karıştı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X