• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

tek çanakla 6 uydu.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• tek çanakla 6 uydu.

işte benimde amötörce çalışmamın ürünü bilmem begenecekmisiniz?
    19 astra.16 eutel 13 hotbirid.5 sirius.4 amos.15 telestar. sinyal sevyeleri
    piyasada satılan aparatlardan daha yüksek.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Mustafa Kemal ATATÜRK

By gezgin55

lnb leri biraz daha sağlam yerleştirebilirdin belki

plastik kısımla tutturulmuş gibi görünüyorlarda

Yorum yap

Hangi uydular dostum astra-hotbird sirüs ??
      Next 2000 CIS Super Plus - Dreambox 500 s
      Next 2005 DCI ( 12.c1.a5)
      90 lık çanak Türksat
      120 lik çanak Astra 19 - Hotbird - Sirius

Yorum yap

parabolde zor anten kaçlık, önünde hareket imkanın var demek başka türlü ayar imkansız
        dreambox 500S = 2x1
        8'li DiSeqC ve 4'lü DiSeqC
        42'39'E-95cm Offset 2x4'lü Next 0,3db
        19'16'13'5'E-100cm Offset 2x4'lü Next 0,3db,2x4'lü İnverto 0,4db
        7'9'E-95cm Offset next 0,3db,İnverto 0,4db
        1'W-98cm Offset 4'lü İnverto 0,4db
        RG 6/U-6 F,75 Ohm-RG-PVC-Cu Birtaş Coaxial Kablo
        Aynı anda 9 uydu (8+1),Avcılar/İSTANBUL!!!
        "facta non verba" dunkes:

Yorum yap

Ya bana bu mantıklı gelmiyor Ancak belki 2-3 derece açı aralığı olan uydularda olabilir Ama mesela turksatla astrayı bir çanakta alamaz Benim aklıma yatmıyor bu iş Keşke olsa

Yorum yap

guard x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Ya bana bu mantıklı gelmiyor Ancak belki 2-3 derece açı aralığı olan uydularda olabilir Ama mesela turksatla astrayı bir çanakta alamaz Benim aklıma yatmıyor bu iş Keşke olsa
            sevgili arkadaşım görüşlerine KISMEN katılıyorum . alsa bile bütün TP leri alamaz zaten TÜRKSAT sorunlu bir UYDU normal 90 lık larla bile bazı TPLER
            zor seyrediliyor. fakat açıları birbirine yakın uydular da şans biraz daha
            fazladır...
            MACHİNA - 3-D
            8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
            PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
            TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dursun55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              çalışmalarına devam arkadaşım.resmi birde gün ışığında çekmeyi denersen daha net bir görüntü olur.Kolay gelsin.
              Next HH Disecq motor 120 çanak 42E-30W
              2 x 90 çanak 5 Uydu.42E-19E-13E-7E-5E

Yorum yap

buda bir arkadaşla müştere
                NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
                Mustafa Kemal ATATÜRK

By gezgin55

Yorum yap

buda 90 lık ofset. hortbit sabit sagında sirus solunda astra...işte resmi...
                  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
                  Mustafa Kemal ATATÜRK

By gezgin55

Yorum yap

tek çanakta 7 lnb

:toplu:arkadaşlar bu konuda teknik destedeğe ihtiyaç duyanlara sizede buradan yardımcı oluruz-:ehehe:
                    :ehehe:
                    URL=http://imageshack.us][/URL]:ehehe:
                    :ehehe:
                    -:iyyy::iyyy::iyyy::iyyy: arkadaşlar eleştiri ve yorumlarınızı buraya iletebilirsiniz teknik olarak bilgi paylaşımına okey:cuara:

Yorum yap

dursun55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      19 astra.16 eutel 13 hotbirid.7w.dijitürk .5 sirius.4 amos.15 telestar. sinyal sevyeleri
                      piyasada satılan aparatlardan daha yüksek.

Yorum yap

dursun abi tek çanakta 8 lnb oldu??? artık

:trts::toplu:dunkes:

:toplu::toplu::toplu::toplu::toplu:
                        temiz ve titiz bir çalışmanın ürünüdür motorlu artık favori uydu lnb dizilimi ila artık motor of konumunda dır tasviye ederim arkadaşlar buyrun

Yorum yap

cok güzel calısma tebrikler gercekten ben ancak 120 lik parabol hotbird canagıma asra 19 e ekleyebildim bi ara baya ugraşmış bu canak ta bulamamıştım astrayı 90 lık turksat canagımda bulup öyle izliyodum oda kırılmalar oluyodu bazı kanallarda gece felan gecen cıktım denedim 120 lik te bidaha meger hotbir lnb si ile bitişik durumda olacakmış aparatada gerek kalmadı hotbir lnb sine tel ile sıkıca bagladım gayet güzel oldu 300 kanal a yakın cıktı d + paketide sinyal %100 parabol canagı olan arkadaslar deniceklerse canagın önünde iken hotbird lnb sinin soluna bitişik baglasınlar işlem okadar

Yorum yap

arkadaşlar ellerinize sağlık güzel olmuş ve mantıklı.
                            yalnız parabol antenlerde odak noktasından kayma olduğu süre içerisinde zayıflama görürsünüz. eğer anten capınız 150cm ise zayıflama azalır sadece yağmurlu havalarda yada kapalı kavalarda az da olsa problem yaşarsınız.

yaratıcı olmak ve zoru başarmak güzeldir.

Yorum yap

arkadaşımızın dediği gibi türksat uydusu problemli daha doğrusu yayıncı kuruluşların kullandıkları transponder genişlikleri.
                              normalde paket olarak yayın yapan bir kuruluş 38 ile 42 Mhz arasında bant genişliği olur buda sembol oranı 27,500 ve üzeri demektir paket içerisinde 10 ile 12 kanal barındırır. bizim paketlerde ise sadece 24,444 en yüksek sembol oranı en düşük kanal içinde 2,8Mhz. su tv,cem tv gibi kanallar. buda yayınların alımında problem demek küçük anten kullanıyorsanız.

türksat uydusunun kapesitesi 45cm lik anten ler için uygun sadece yayıncı kuruluşların pintiliğinden dolayı bizim cebimizden daha fazla para cıkıyor 90cm anten alarak. aynı zamanda aliminyum tüketimide artıyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X