• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Minix HD GÖRÜNTÜ berbat

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Minix HD GÖRÜNTÜ berbat

Selam arkaşlar, 3 gün önce ürünü aldım hafta sonuna kadar görüntüde iyileşme olmazsa geri verecem, ne almamı tavsiye edersiniz...
    hd lerde problem yok gibi lakin sd lerde berbat ötesi, acaba görüntü ayarlarını iyi yapamıyormuyum.. mat bir görüntü var kalite 0
    tv lg 47lw5500 böyle bir tv de bu görüntü berbat ötesi, eski 45tl vererek aldıgım trinet uydu alıcını takdıgımda görüntü daha iyi , ağlamak istiyorum....

lütfen yardımcı olun............ fikirlerinizi esirgemeyin

gazi06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkaşlar, 3 gün önce ürünü aldım hafta sonuna kadar görüntüde iyileşme olmazsa geri verecem, ne almamı tavsiye edersiniz...
    hd lerde problem yok gibi lakin sd lerde berbat ötesi, acaba görüntü ayarlarını iyi yapamıyormuyum.. mat bir görüntü var kalite 0
    tv lg 47lw5500 böyle bir tv de bu görüntü berbat ötesi, eski 45tl vererek aldıgım trinet uydu alıcını takdıgımda görüntü daha iyi , ağlamak istiyorum....

Next minix hd'yi ben samsung 32d4000 led tv serisinde kullanıyorum. Eski cihazım 2000 cx super plus idi. Görüntü eski cihazıma göre çok daha net acaba makinanın görüntü çıkışı ayarlarını mı yapamadınız. ben 1080 i 50 hz olarak kullanıyorum.Sd kanallar bile çok net çünkü. Kontrol etmenizi öneririm.

Yorum yap

next sitesine şikayetler bölümüne de yazdım aynısını mühendislik harikasıymış...

next sitesine şikayetler bölümüne de yazdım aynısını , mühendislik harikasıymış...

28 şubat 2012 tarihinde satın aldıgım yerdeyim... yine next alacam HD olarak ne tavsiye edersiniz..

Yorum yap

aragornilti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Next minix hd'yi ben samsung 32d4000 led tv serisinde kullanıyorum. Eski cihazım 2000 cx super plus idi. Görüntü eski cihazıma göre çok daha net acaba makinanın görüntü çıkışı ayarlarını mı yapamadınız. ben 1080 i 50 hz olarak kullanıyorum.Sd kanallar bile çok net çünkü. Kontrol etmenizi öneririm.
        kardeş, lütfen yardımcı ol, görüntü değerlerini ne yaptın...

Yorum yap

bence cihazını verme bende aynı cihazı kullanıyorum 1080p 60 hz olarak çokta memnunum hem tv ayarlarını yap hemde cihazdan ince ayar yap sıkıntı olmaz

Yorum yap

bende aynı cihazı hisense 24 inç led tvde kullanıyorum görüntü değeri 1080 p 50 hzde ve şimdiye kadar bu kadar mükemmel görüntü veren cihaza rastlamadım gerçektende mühendislerin dedikleri gibi harika bir cihaz bence sakın değiştirme tabiki televizyonunda yarım hd olmayacak full hd olacak
            BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
            ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

uyducubaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              bende aynı cihazı hisense 24 inç led tvde kullanıyorum görüntü değeri 1080 p 50 hzde ve şimdiye kadar bu kadar mükemmel görüntü veren cihaza rastlamadım gerçektende mühendislerin dedikleri gibi harika bir cihaz bence sakın değiştirme tabiki televizyonunda yarım hd olmayacak full hd olacak
              kardeş tv lg 46lw5500 3d full hd smart tv, tv için diyebilirim ki 3d performansı olan en iyi tv.....
              next mini hd tek istedigim kaliteli bir görüntü, yok youtube gelecekmiş, ben tv de direk internete giriyorum sıkıntı yok...
              sadece bu 4 gün hala ince ayar yapıyorum nafile cözünürlügü 576i ye kadar düşürdüm bir nebze düzeldi lakin,, eski 45tl ye aldıgım uydu alıcısı kadar net değil...

Yorum yap

satın aldığım yeri aradım değiştirelim dediler, yerine ne alayım tavsiye verin marka model, benim icin görüntü önemli sadece....

Yorum yap

Aynı cihaz bendede var bende 32lg3550 fulled tv de kullanıyorum goruntu mukemmel otesı hm sd hem hd yayınlar ben olsam bu cıhazdan vaz gecmezdım neyse sen sogumussun sonra pısman olcan bence..son olarak kablo yerlerını hdmı gırıs yerlerını felan kontrol et derimm şimdiden ne karar veririsen senin için hayırlı olsun kardeş

Yorum yap

1080 i 50 hz ve 1080p 60 hz ede ayarladım. 2 sinde de mükemmel sonuç var. ve de televizyonum hd ready yani full hd bile değil ona rağmen mükemmel görüntü alıyorum

Yorum yap

1080i 60 Hz'de SD yayınlarda titreme ve biraz da bulanıklaşma oluyordu.
                      1080i 50 Hz yaptım. Şu an çok memnunum.

Yorum yap

görüntü mat, başka uydu alıcısı taktım, nispeten daha iyi matlık yok oluyor o zaman. diger uygulamalarında bir sıkıntı yok youtube, uydudan tv kanallarının usb ye kaydedilmesinde falan..

Yorum yap

Tasarım hocam minix hd ler de hdmi kablo cihazın kendinden gömülü buyüzden kabloyu değiştirme imkanı yok ben arkadaşıma eğer kaba gelmezse next 18500 hdplus i önericem ama minix hd çok harika bi cihazdır mümkünse cihazı başka bi minix le değiştir ondada aynı sorunu yaşarsan 18500 hdplus al (plus a dikkat et) sade 18500 hd olmasın plus modelini al kısacası 1. tercih minix hd 2. tercih 18500 hdplus

Yorum yap

arkadaşlar görüntü kalitesinin sd lerde iyi olmasını istiyorsunuz, kaynaktan kontrol ü seçmeniz gerekiyor. kaynaktan kontrolü seçtiğinizde uydudan en uygun görüntüyü seçiyor.

Yorum yap

arkadaşım ilk açınca bende bozulmuştum ama sonra çözünce çok memnun kaldım çözümü var bende sonradan buldum
                              çözünürlük ayarını kaynaktan kontrol seçeceksin.kaynaktan kontrolü seçince sd ve hd kanal geçişlerinde otomatik ayarlıyor ve en net görüntüyü veriyor.yani sen kaynaktan kontrl seçmeyip 1080 p SD kanal açarsan bulanık gösteriyot.kay:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X