• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE-18000 HDMI CX Yazılım Yükleme Resimli Anlatımı ve Yükleme Editörü

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next YE-18000 HDMI CX Yazılım Yükleme Resimli Anlatımı ve Yükleme Editörü

Next - YE 18000 HDMI CX model uydu alıcımıza yazılım yüklemek için öncelikle mesajın sonuna eklediğim STB EROM Upgrade 2.0.1 İsimli Editörü indiriyoruz.

İndirdiğimiz yazılım editörünü zipten çıkartıp Klasörün içinde bulunan Eromupgrade isimli dosyayı açıyoruz.

Editörü çalıştırdıktan sonra gelen ekranda ınclude Bootloader kutucuğunu işaretliyoruz.

Daha sonra Browse kutucuğuna tıklayıp daha önceden bilgisayarımıza indirdiğimiz cihazımıza ait olan yazılımı seçiyoruz.

Bilgisayarımızda yazılımı bulduk ve aç kutucuğuna tıkladık...

Yazılımı seçtikten sonra Next kutucuğunu işaretliyoruz.

Daha sonra cihazımızı açıyoruz ( 220 anahtarından)

Cihaz açıldıktan bilgisayar ile cihaz arasında bağlantı kurulur ve yazılım yüklemesi başlar.

Yazılım yükleme işlemi devam ediyor...

Yazılım yüklendiğinde %100'e ulaştığında Next kutucuğuna tekrar tıklıyoruz..

Yazılım yeniden %100 olana kadar bekliyoruz....

Bütün işlemler tamamlanıp %100 olduğunda Finished kutucuğuna tıklanır.

Editör kapatılarak Yazılım yükleme işlemi tamamlanmış olur.

Kolay gelsin...
    Eklenen Dosyalar
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Daha sonra Browse kutucuğuna tıklayıp daha önceden bilgisayarımıza indirdiğimiz cihazımıza ait olan yazılımı seçiyoruz.
    bu kısımda sorun var daha önce indirdiğimiz demişsiniz ama sitede başka program bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yap

unforgiven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      bu kısımda sorun var daha önce indirdiğimiz demişsiniz ama sitede başka program bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
      Yazılımı buradaki linkten indirebilirsiniz.
      http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=56244
      www.next.com.tr

Yorum yap

Hata

hocam galiba hata yaptım...Bende Next-Ye 18000 HDMI CİS Sılver var...Menülerine baktım aynı...Herhalde olur dedim...Ve yukarıdakilerini harfiyen yerine getirdim...Ve oldu tam yazılım bitmek üzere iken cihaz otomatik olarak kilitlendi...İlk evvela 4 lanba...gösterdi..Belki dedim tekrar elektirik verirsem düzelir...sonra iki lanba daha sonra hiçbir gösterge yok...Şu anda tamamı ile kapalı ..Ne yapmam lazım...İtalyadayım...hürmetlerimle...

Yorum yap

....cevap verebilecek bir arkadaş yokmu...Cihazımı elektiriğe bağlıyorum ...hiç bir görüntü yok...Ne yapabilirim....yardım...lütfen..

Yorum yap

egestar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            ....cevap verebilecek bir arkadaş yokmu...Cihazımı elektiriğe bağlıyorum ...hiç bir görüntü yok...Ne yapabilirim....yardım...lütfen..
            Cihazınızın modeline uygun yazılımı RS-232 Kablosu ile anlatımlardaki gibi yeniden yüklemeyi deneyiniz.
            www.next.com.tr

Yorum yap

....Yapamıyorum....Bana bu konuyu teferruatlı anlatacak bir arkadaş varmı...Minnettar kalırım...Bilgisayarda yeniyim....Türkiyede olsam...altından girer üstünden cıkarım...Ama italya'da yapayalnızım..

Yorum yap

...Teşekkür ederim...Alakanıza...

Yorum yap

arkadaşım iyi günler ,bende ye-18000 hdcx cihazvar,aynen anlatığınız gibimi yükleyecem yazılımı,birde kablo rs232 mi olacak teşekkür ederim.

Yorum yap

01ırfan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    arkadaşım iyi günler ,bende ye-18000 hdcx cihazvar,aynen anlatığınız gibimi yükleyecem yazılımı,birde kablo rs232 mi olacak teşekkür ederim.
                    Evet Pc üzerinden yükleme yapabilmeniz için RS-232 kablosu gerekmektedir.

Kolay gelsin.
                    www.next.com.tr

Yorum yap

teşekkür ederim.

Yorum yap

Kardeş bir sorumolacak next ye-18000hdcx yazılımı attıktan sonra kanal listesi gerekiyormu,gerekiyorsa nereden bulabilirim tşk.

Yorum yap

01ırfan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Kardeş bir sorumolacak next ye-18000hdcx yazılımı attıktan sonra kanal listesi gerekiyormu,gerekiyorsa nereden bulabilirim tşk.
                          Ekstra kanal listesi yüklemenize gerek yok.

Kolay gelsin.
                          www.next.com.tr

Yorum yap

cok tşkkler emeğinize sağlık arkdaşlar

Yorum yap

merhaba ben 5 resme kadar geli yorum 6 resimdeki done çıkmıyor ne yapmam gerekiyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X