• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

UDP dosyası nasıl açılır?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• UDP dosyası nasıl açılır?

Arkadaşlar ben udp dosyasını bilgisayarda açıp üzerinde düzenleme yapmak istiyorum ama bir türlü bu dosyayı açacağım proğramı bulamadım.

Pluslarda bu olay kolaydı ama bunlarada bu işlemi yapamıyoruz.

Kolay gelsin.

MAKARACI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben udp dosyasını bilgisayarda açıp üzerinde düzenleme yapmak istiyorum ama bir türlü bu dosyayı açacağım proğramı bulamadım.

Pluslarda bu olay kolaydı ama bunlarada bu işlemi yapamıyoruz.

Kolay gelsin.
    pluslarda udp leri açıyodun ama düzenleme yapamıyordun. Bundada yapamıyosun bildiğim kadarıyla.

saygılar

Yorum yap

Ne yazık ki yok

Super Plus serisinde UDP editörü olmayacağını Mach1 hoca defalarca söyledi. Ben de çok isterdim ama yok ve anladığım kadarıyla olmayacak ne yazık ki .
      atla: YENİYİM BEN YENİYİM HERKESİ HASTA EDERİMatla:

Yorum yap

hazır TR den alınan 42 uydunun frekansları girilmiş kanal data yükleyin :ters:
        Eklenen Dosyalar
        42 uydu, ,GENEL TOPLAM 5196KANAL.RADYO İLE.7056KANAL)))
        NEXT 2000 DPCIS SÜPER. USB .dunkes: Lİ)))..:smilies39:
        150 cm süper anten .. Sharp Beyaz LNB 04 sünnetli
        pm mesajlarınıza cevap verilmeyecektir, ilgili yerlerde cevap verilecektir

Yorum yap

yukarıdaki kanal data da kanallar yoktur sadece türksat var ok
          diğer uyduları herkes bölgesine göer bulsun diğe yaptımm
          42 uydu, ,GENEL TOPLAM 5196KANAL.RADYO İLE.7056KANAL)))
          NEXT 2000 DPCIS SÜPER. USB .dunkes: Lİ)))..:smilies39:
          150 cm süper anten .. Sharp Beyaz LNB 04 sünnetli
          pm mesajlarınıza cevap verilmeyecektir, ilgili yerlerde cevap verilecektir

Yorum yap

yalnizca1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            pluslarda udp leri açıyodun ama düzenleme yapamıyordun. Bundada yapamıyosun bildiğim kadarıyla.

saygılar
            botcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Super Plus serisinde UDP editörü olmayacağını Mach1 hoca defalarca söyledi. Ben de çok isterdim ama yok ve anladığım kadarıyla olmayacak ne yazık ki .
            olsa ne olurdu sanki. editleme olmasa da pluslardaki gibi sıralamayı görebilsek te ona göre atsak cihaza.
            ayrıca. cihazdaki udb yi flasha alabilsek daha iyi olmaz mı.
            HER ŞEYİN BİR YERİ VARDIR, HER ŞEY YERİNDE OLMALIDIR.

Yorum yap

gunes01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              olsa ne olurdu sanki. editleme olmasa da pluslardaki gibi sıralamayı görebilsek te ona göre atsak cihaza.
              ayrıca. cihazdaki udb yi flasha alabilsek daha iyi olmaz mı.
              yaa evet güzel olurdu ama belki ilerde olur kimbilir. Bi derdimiz o olsun yeterki

saygılar

Yorum yap

hata yapıp dosyayı aynı uzantıyla atarsan vereceği zararı görmediğin için olabilirde anlamadığım ne diye yedek alıp atmıyorsunzu zaten tek cihaz varsa 2 uydu taramak 10 dakka birden fazla cihaz ise 1 ini ayarlayıp data almak neden zor?aynı işi kanalları görmeden bilgisayarda yapmakmı mantıklı?

Yorum yap

Arkadaşlar 5 yıldan uzun süredir digitürk kullanıyordum normal uyduya geçtim fakat bu kanal sıralaması işi benimde canımı sıktı. Bilgisayar programcısı olduğum için bir kanal listesi bulabilirsem sıralama yapabilecek bir program yazarım diye düşündüm ve kurcalarken kullandığım cihaz olan Next YE-2000 CX Super Plus USB'li için uyumlu olduğu söylenilen bir kanal listesi buldum (Yada ben uyumlu olduğuu sanıyorum). Dosya biraz karışık olmakla birlikte her bir kanalın bilgisinin 64Bayt veri kümeleri ile yazıldığını anladım. İlk bakışta edindiğim kanı kanal eklemek biraz uğraştırsada sıralama değiştirmek çok zor olmayacak gibi gözüküyor. Fakat dosya benim anladığım kadarıyla tüm kanal, uydu, transponder gibi bilgileri bünyesinde barındırıyor. Bundan dolayı önce cihazdan dosyayı çıkartıp sıralayıp geri atacak birşey lazım. Ben bu konuda çalışma yapabilirim. Önce ben bu cihazın kendi üzerindeki UDB dosyasını STBLink ile dışarı alabiliyormuyum onu sorayım size.

Yorum yap

emirtuzul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Arkadaşlar 5 yıldan uzun süredir digitürk kullanıyordum normal uyduya geçtim fakat bu kanal sıralaması işi benimde canımı sıktı. Bilgisayar programcısı olduğum için bir kanal listesi bulabilirsem sıralama yapabilecek bir program yazarım diye düşündüm ve kurcalarken kullandığım cihaz olan Next YE-2000 CX Super Plus USB'li için uyumlu olduğu söylenilen bir kanal listesi buldum (Yada ben uyumlu olduğuu sanıyorum). Dosya biraz karışık olmakla birlikte her bir kanalın bilgisinin 64Bayt veri kümeleri ile yazıldığını anladım. İlk bakışta edindiğim kanı kanal eklemek biraz uğraştırsada sıralama değiştirmek çok zor olmayacak gibi gözüküyor. Fakat dosya benim anladığım kadarıyla tüm kanal, uydu, transponder gibi bilgileri bünyesinde barındırıyor. Bundan dolayı önce cihazdan dosyayı çıkartıp sıralayıp geri atacak birşey lazım. Ben bu konuda çalışma yapabilirim. Önce ben bu cihazın kendi üzerindeki UDB dosyasını STBLink ile dışarı alabiliyormuyum onu sorayım size.

tabiki alabilirsin resimli anlatımlara bakarsan udb leri exe olarak ulusturabilirsin yani cihazdaki karısık kanal listesini alırsın ama anlamadığım bisi var yazılım değiştikce verilerin tabanıda değişiyor ve eski listeler tekrar çalısmaz bunun bilgisini vereyim ve ekstra bilgi vereyim istanbuldayım 90 lik çanakla ortalama 24 25 tane uyduyu her yazılım atınca tekrar taratıyorum yanlıs anlamanızı istemem ama herkes yapılsın bana verilsin diye düsünüyor bunları kimse düsünmuyor yazılımları hazırlanması emeği olursa tabi iyi olur ama unutmyalim vurda yabancı platformdaki sifreli yayınları izliyoruz ve bunun için cihazdaki flashın boyutu yeniliklere el verdiği sürecede olacağına inanıyorum bu ufak seylerki benim gibi olan insanınn sayısı bence az genelleme konusursak turksat ve hodbird o yüzden birazda bizler bisi verelim derim demek istediğimi umarım kimse yanlıs anlamaz seninde bu konudaki hassasiyetin için tesekkur ederim umarım verimli bir çalısma yapma sansın olur saygılar.
                    NEXT 2000 XCİ PLUS dreambox 500s

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X