• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

USB ile RS232 arasında yazılım yüklemede bir fark var mı ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• USB ile RS232 arasında yazılım yüklemede bir fark var mı ?

Bu sayfayı okuyan arkadaşlardan ricam sorumu okuyunca kanaatlerini değil, bildiklerini yazsınlar. Mevzu hakkında tam bilgisi olmayan lütfen yorum yapmasın. Bana "Yorum" değil, "Bilgi" lâzım.

Kullanmış olduğum cihaz Next 2000 super plus CIS tır. Bu modellere son yazılımı yükleyen bazı arkadaşlar USB den yazılım yüklediklerini fakat kanal geçişlerinde sorun yaşdıklarını yazmışlar. Mesela bir arkadaş, "...Liste de birinci sırada olan bir kanal dan 25'inci kanala geçmek istediğinde, 25 numarasının çıktığını fakat ilgili kanalın açılmadığını..." yazmış.

Ben de aynı yazılımı attım. Ancak RS232 kablo ile yükleme yaptım. Yazılımdan hiç bir şikayetim yok. Sadece Digitürk kartının okunması eski yazılıma oranla biraz daha geç oluyor. Bu da o kadar da önemli değil.

Bunları okuyunca kafamda bir soru oluştu. Kanal geçiş şikâyetini dile getiren arkadaşlar USB üzerinden yazılım attıklarını söylüyor. Hepimiz aynı yazılımı yüklediğimize göre acaba sorun USB den yazılım atmaktan mı kaynaklanıyor diye düşünmekteyim...

Saygılar.

sende sorun olmaması doğal senin dediğin o sorun CIS ve CX yazılımlarında yok diğer super plus serilerinde oluşmuş bir sorun oda ilerki yazılımlarda düzeltilecek...

yani usb ile rs232 yoluyla atılan yazılımın bir farkı yoktur...
    dediğim serilerin yazılımında bir bug vardır düzeltilmesi gereken ok...

Yorum yap

x-baron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bu sayfayı okuyan arkadaşlardan ricam sorumu okuyunca kanaatlerini değil, bildiklerini yazsınlar. Mevzu hakkında tam bilgisi olmayan lütfen yorum yapmasın. Bana "Yorum" değil, "Bilgi" lâzım.

Kullanmış olduğum cihaz Next 2000 super plus CIS tır. Bu modellere son yazılımı yükleyen bazı arkadaşlar USB den yazılım yüklediklerini fakat kanal geçişlerinde sorun yaşdıklarını yazmışlar. Mesela bir arkadaş, "...Liste de birinci sırada olan bir kanal dan 25'inci kanala geçmek istediğinde, 25 numarasının çıktığını fakat ilgili kanalın açılmadığını..." yazmış.

Ben de aynı yazılımı attım. Ancak RS232 kablo ile yükleme yaptım. Yazılımdan hiç bir şikayetim yok. Sadece Digitürk kartının okunması eski yazılıma oranla biraz daha geç oluyor. Bu da o kadar da önemli değil.

Bunları okuyunca kafamda bir soru oluştu. Kanal geçiş şikâyetini dile getiren arkadaşlar USB üzerinden yazılım attıklarını söylüyor. Hepimiz aynı yazılımı yüklediğimize göre acaba sorun USB den yazılım atmaktan mı kaynaklanıyor diye düşünmekteyim...

Saygılar.
      hayır arkadaş usb ile rs232 ile yükleme arasında bır fark yok bende usb ile attım bende de kanal geçişlerinde sorun yok dt bıraz yavaş o kadar zaten yazılımın rs232 ile yuklenmesı gerekırse bunu hocalarımız belırtır saygılar
      next 2000 cıs sp

Yorum yap

g-force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        sende sorun olmaması doğal senin dediğin o sorun CIS ve CX yazılımlarında yok diğer super plus serilerinde oluşmuş bir sorun oda ilerki yazılımlarda düzeltilecek...

yani usb ile rs232 yoluyla atılan yazılımın bir farkı yoktur...
        dediğim serilerin yazılımında bir bug vardır düzeltilmesi gereken ok...
        Kanal geçiş sorunu yaşadığını söyleyen arkadaş 2000 CIS Super Plus modelinden bahsediyor. Link burada...

İlgili sayfada beşinci mesaj.

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=40362

Yorum yap

x-baron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Kanal geçiş sorunu yaşadığını söyleyen arkadaş 2000 CIS Super Plus modelinden bahsediyor. Link burada...

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=40362
          bende usb ile attım kardeş aynı yazılımı aynı cihazı kullanıyorum hiç bir problem yaşamıyorum ......
          gayet güzel geçiş yapıyor kanaldan kanala...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X