• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

RAM ve TV kartı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• RAM ve TV kartı

Slm,
    Benim 2 sorum var:
    1- 1 sene önce bir bilgisayar toplattırdım. Flat bir Monitör aldım, Sol tarafta bir çizgi yukarıdan aşağıya doğru takriben 1 cm içeri girerek iniyordu, monitör değişti, Tv kartı değişti. Hemen hemen değişmeyen bir parça yok, sorun devam etti, bu sene yeni bir LCD ekran aldım, şimdi bu monitörde şöyle bir sorun var: Ekranın bazı yerlerinde yazılar konturlarını kaybediyor, mesela bir dosya adı veya masaüstündeki bazı programların kısayollarındaki yazılar, ne zaman ki onları başka bir yere alıyorsunuz, yazılar düzeliyor, yani flulaşma ekranın her yerinde yok. Daha sonra bu LCD ekranın alıp bir komşunun bilgisayarında denedim, onun biligisayarında bir sorun çıkarmadı.
    Bunun sebebi ne olabilir ?
    2- Bilgisayarın üzerinde RAM için 4 slot var. Turuncu, eflatun, turuncu, eflatun renkleriyle marke edilmiş.
    Turuncularda 256 + 256 lık RAM' ler vardı. Bir hafta önce 2 adet 512 lik RAM aldım. Turunculara 256' lıkları yerleştirip, eflatunlara 512' likleri yerleştirdiğimde veya tersini yaptığımda 1536' a ulaşamıyorum. Ne zamanki turuncu ve eflatuna 256+256, diğer turuncu ve eflatuna 512+512 bağlıyorum, o zaman makine 1536' yı görüyor, ancak normalde Memory runs at Dual Channel yazısı çıkarken, bu son seçenekte, Memory runs at single Channel yazısı çıkıyor.
    Bunun bir sakıncası var mı ?
    Bilgisayarın özelliklerini de yazayım:
    Anakart: Asus
    İşlemci :İntel Pentium P4-3.0 GHz
    Ram' lar yukarıda anlatıldığı gibi
    Tv kartı: Ge Force FX 5200-8X 128 MB ( 64 BİT) DDR + TV AGP
    Ayrıca üzerinde AVERMEDİA 203 studio Capture kart var.

Tşkrler
Hazırlanıyor...
X