• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

dobratech te pvr (kayıt)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taktığım 500 gb lık diskin 300 gb tını görüyor. ben bir hd film sürekli kaydettim 3 gb kayıdı problemsiz yaptı. e-sata yı yapamadım. çünkü esata diski takınca cihaz açılmıyor. benim kablodada hata olabilir.
    Cevabınız için teşekkürler hocam.
    DIGITURK IRDETO MODUL
    D-SMART D-FIX MODUL
    TİVİBU IRDETO MODUL
    ---------------------------
    SKYSTAR 2 USB HD TV CARD
    -------------------------
    TECHNISAT DIGIT ISIO STC 4K
    HUMAX 4TUNE 4K
    KATHREIN 926 4K
    VU+ DUO 4K
    DREAMBOX ONE 4K
    WETEK PLAY 2 4K
    ATLANTA CI 4K
    TOPFIELD SMART URBAN HD
    NEXT 10000 PLUS 4K
    GOLDMASTER ULTRA 4K
    GOLDMASTER HD-1090 TWINBOX
    NEXT 2000 MACHINA 3D HD
    NEXT PANDORA HD
    NEXT 2000 DOBRATECH HD
    NEXT 18500 PLUS HD

Yorum yap

Mrdp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      HDD yi Fat32 formatına çevirdinizmi ?
      Esata HDD' i, FAT32' ye format atarken mi değiştirebiliriz.

Yorum yap

Evet Fat32 fotmatter programını kullanın..
        Computer High Engineer
        Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
        Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
        Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

Evet Fat32 fotmatter programını kullanın..
          Bu programı nereden temin edebilirim.

Yorum yap

Burdan indirebilirsin....

Buradan
            Computer High Engineer
            Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller

Yorum yap

Burdan indirebilirsin....

Buradan
              İlginize çok teşekkürler, Dobratech satın aldım. Birde hem Dobratech' le hemde laptopla uyumlu, taşınabilir hard disk satın almayı düşünüyorum. Dobratech' i satın aldığım yerdeki 500 GB'lık Dobratech ile uyumlu Diski bilgisayar okumadı. Selamlar.

Yorum yap

babamimar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                İlginize çok teşekkürler, Dobratech satın aldım. Birde hem Dobratech' le hemde laptopla uyumlu, taşınabilir hard disk satın almayı düşünüyorum. Dobratech' i satın aldığım yerdeki 500 GB'lık Dobratech ile uyumlu Diski bilgisayar okumadı. Selamlar.
                Diskiniz E-SATA ve USB ise bilgisayrınız rahatlıkla okur.... Sadece E-sata ise Laptopunuzda E-sata bağlantınız mevcut değilse okumaz. Veya diskiniz usb ise fat32 olarak biçimlendirmişseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz..
                Computer High Engineer

Yorum yap

Diskiniz E-SATA ve USB ise bilgisayrınız rahatlıkla okur.... Sadece E-sata ise Laptopunuzda E-sata bağlantınız mevcut değilse okumaz. Veya diskiniz usb ise fat32 olarak biçimlendirmişseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz..
                  Bilgisayarımda E-sata girişi yok, Dobratech hem E-sata hemde USB girişi olan 500GB lık diske kayıt yaptı ancak bilgisayarım diski görmediği için söz konusu diski satın almadım. Dobratechin gördüğü ve kayıt yapabildiği E-sata ve USB bağlantılı bu diski bilgisayarımın görmesini sağlayacak bir program varmıdır. Bu konuda bir şey yapılabilinirmi? Selamlar.

Yorum yap

Eğer usb diskinizi fat32 programı ile formatlarsanız hem bilgisayarınız hemde dobratechiniz görür ama 500 gb diskinizi 250 / 250 şeklinde partitionlara ayırmanız gerekli..
                    Computer High Engineer

Yorum yap

Eğer usb diskinizi fat32 programı ile formatlarsanız hem bilgisayarınız hemde dobratechiniz görür ama 500 gb diskinizi 250 / 250 şeklinde partitionlara ayırmanız gerekli..
                      Söz konusu disk 305 GB ve 160 GB lık 2 bölüme ayrılmış durumda idi. Bu diskin yeniden iki eşit bölüme ayrılması söz konusu olurmu?

Yorum yap

babamimar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Söz konusu disk 305 GB ve 160 GB lık 2 bölüme ayrılmış durumda idi. Bu diskin yeniden iki eşit bölüme ayrılması söz konusu olurmu?
                        Siz isterseniz disk ayrılabilir....
                        Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

ozonder35 Nickli Üyeden Alıntı
                          Siz isterseniz disk ayrılabilir....
                          Teşekkürler.

Yorum yap

Ustalar benim ana cihazım normalde Next 2000di hep ama başka bir cihazda kayıt yapmaya başladım başlayalı değil( Niye? Çünkü o cihazda kaydı tek parça halinde yapıyorum. Yani kayıt bekletme özelliği sayesinde reklamlar başladığında hemen kaydı bekletmeye alıyorum durdurmadan ve reklam biter bitmez record tuşuna basıp devam ediyorum ve kayıt tek parça halinde ve reklamsız oluyor. Ya bir kayıt bekletme özelliği ekleyin bu cihaza nolur ustalar ya( Ben eskisi gibi Next 2000imin ana cihaz olmasını istiyorum yine( Dobratech çıktı elimdeki Next 2000 Super HD yi satmadan daha Dobratech aldık. Ama bu cihaz beklentilerimizi karşılasın artık nolur. Kayıt Bekletme özelliği atla deve değil. Böyle bir cihaza bu özellik eklenemiyorsa daha da birşey demiyorum ben. Tasarım Hocama saygı ve sevgilerimle.
                            DIGITURK IRDETO MODUL
                            D-SMART D-FIX MODUL
                            TİVİBU IRDETO MODUL
                            SKYSTAR 2 USB HD TV CARD
                            HUMAX 4TUNE 4K
                            KATHREIN 926 4K
                            VU+ DUO 4K
                            DREAMBOX ONE 4K
                            WETEK PLAY 2 4K
                            ATLANTA CI 4K
                            TOPFIELD SMART URBAN HD
                            NEXT 10000 PLUS 4K
                            GOLDMASTER ULTRA 4K
                            GOLDMASTER HD-1090 TWINBOX
                            NEXT 2000 MACHINA 3D HD
                            NEXT PANDORA HD
                            NEXT 2000 DOBRATECH HD
                            NEXT 18500 PLUS HD

Yorum yap

Cihaz ın kayıt formatı TS. Ben bunu pc imde sorunsuz izliyebiliyorum(ses ve görüntü senkronlu) fakat Youtube'a upload ederken bu videou yu, Senkron bozuluyor ses daha önce geliyor görüntüden.

Birincisi Ben bunu hangi program ile formatını değiştirebilirim.(cihazın kayıt formatı TS)
                              ikincisi upload ederken senkron kayması ne ile alakalıdır.(kayıt yapılan ham dosyayı, direk upload ediyorum hiç bir işlem yapmadan.Bir işlem mi yapmam gerekiyor acaba senkronda sorun olmaması için)

Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yap

Cihazın kayıt formatı uzantısı keşke dediğin gibi .ts olsa ama değil arkadaşım uzantı .mpg malesef( Malesef diyorum çünkü bugüne kadar yaptığın 4,5 TBlık tüm kayıtlarım mpeg formatında .ts uzantısında.
                                DIGITURK IRDETO MODUL
                                D-SMART D-FIX MODUL
                                TİVİBU IRDETO MODUL
                                SKYSTAR 2 USB HD TV CARD
                                HUMAX 4TUNE 4K
                                KATHREIN 926 4K
                                VU+ DUO 4K
                                DREAMBOX ONE 4K
                                WETEK PLAY 2 4K