• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

3 gün kapalı kalan cihazı açınca olanlar.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 3 gün kapalı kalan cihazı açınca olanlar.

2000 cis superplus cihazım var. Üç gün kapalı kaldı. Uzun süre seyretmeyeceğim için arkadaki switch'ten kapattım cihazı. Ben yokken bişi olmasın dedim (cihazımı seviyorum da). Tekrar geldiğimde arkadan switch'i açtım. Cihazım boot yazdı saha sonra JJJJ yazıp orda kaldı. Bir süre bekledim . Baktım olmuyor. Tekrar kapatıp açtım. tekrar boot yazdı ve açtı. Tps ler gittimi bir bakayım dedim. cine lerden birini açtım. Keyi güncelledim. Kanal açıldı. Güzel de bir filim oynuyordu. Biraz izleyeyim derken birden görüntü kapandı . Receiver'ımın ekranında defalarca (6 - 7 sefer) boot yazdı. Sanki kendi kendini resetliyormuş gibi. Sonra normale döndü. Bu arada tps güncellemeleri felan da gitmişti. Tekrar güncellemek zorunda kaldım. Elektrik prizim En kalitelisinden ve yıllardır kullanıyorum. Pirizden olduğunu sanmam. Gayet sıkı geçiyor. Sizce neden böyle birşey yaptı? Bilen yada tahmini olan yazsın lütfen.

murtiturti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000 cis superplus cihazım var. Üç gün kapalı kaldı. Uzun süre seyretmeyeceğim için arkadaki switch'ten kapattım cihazı. Ben yokken bişi olmasın dedim (cihazımı seviyorum da). Tekrar geldiğimde arkadan switch'i açtım. Cihazım boot yazdı saha sonra JJJJ yazıp orda kaldı. Bir süre bekledim . Baktım olmuyor. Tekrar kapatıp açtım. tekrar boot yazdı ve açtı. Tps ler gittimi bir bakayım dedim. cine lerden birini açtım. Keyi güncelledim. Kanal açıldı. Güzel de bir filim oynuyordu. Biraz izleyeyim derken birden görüntü kapandı . Receiver'ımın ekranında defalarca (6 - 7 sefer) boot yazdı. Sanki kendi kendini resetliyormuş gibi. Sonra normale döndü. Bu arada tps güncellemeleri felan da gitmişti. Tekrar güncellemek zorunda kaldım. Elektrik prizim En kalitelisinden ve yıllardır kullanıyorum. Pirizden olduğunu sanmam. Gayet sıkı geçiyor. Sizce neden böyle birşey yaptı? Bilen yada tahmini olan yazsın lütfen.
    Sen cihazın ceyranını kesersen oda sana kızar ve seyretmene izin vermez bir gün yemek yemeden durabilirmisin?Bu işin şaka yönü,bahsettigin soruna gelince bende bu yaz cihazı bazen 1 hafta veya daha fazla zaman arkasındaki anahtardan kapalı tuttum.tekrar açtıgım zaman bu sorunla hiç karşılaşmadım.belki cihazın besleme kısmında ceyran kesikligi oldugu zaman küçük bir arıza olabilir.bu arıza yazılımsal olamaz cihazın içerisinden olabilir ancak
    Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

Sayın ustalar
      Yukarıda yazdığınız yazılarda bahsettiniz reset olayıdır
      Çünkü Cihazın arkasındaki düğmesinden kapattığınız zaman cihaz kendini resetler
      Eğer cihazı birkaç gün veya hafta ca kullanmak istemediniğiniz zaman
      Cihazı kumandadaki kırmızı tuşla kapatıp cihazın arkasındaki dügmeyi değil
      Cihazın fişini çekin
      Tekrar kullanmak istediğiniz zaman cihazın fişini takın stand by konumuna gelsin
      sonra da kumandanın kırmızı tuşu ile açtığınızda bilgilerinin silinmediğini göreceksiniz
      Saygılar

Yorum yap

alp_21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Sayın ustalar
        Yukarıda yazdığınız yazılarda bahsettiniz reset olayıdır
        Çünkü Cihazın arkasındaki düğmesinden kapattığınız zaman cihaz kendini resetler
        Eğer cihazı birkaç gün veya hafta ca kullanmak istemediniğiniz zaman
        Cihazı kumandadaki kırmızı tuşla kapatıp cihazın arkasındaki dügmeyi değil
        Cihazın fişini çekin
        Tekrar kullanmak istediğiniz zaman cihazın fişini takın stand by konumuna gelsin
        sonra da kumandanın kırmızı tuşu ile açtığınızda bilgilerinin silinmediğini göreceksiniz
        Saygılar
        ha düğme ha fiş düğme dediğiniz şey anahtar içerideki görevi elektriği kesmek yani fişide çeksen anahtarıda kapasan aynı şey .......

ilk mesajdaki soruya gelince uydu cihazınızı kapatırken ilk önce kumandadan susturun bu arada bilgiler hafızalanıyor diye bir yazı çıkarsa bu uyarı ekrandan gidene kadar bekleyin daha sonra ya fişi çekin yada arkadaki anahtardan kapatın ...
        ikinci ihtimalse cihazda bir rutubetlenme sözkonusu olmuşsa işlemci şaşırıp bu problemi yapmıştır...
        üçüncüsü ise üçlü pirizinizde değilde gurup pirizin fişinin girdiği pirizde ark olabilir ...
        Next&Nextstar
        EĞİL KULAK VER CEDDİNE ..! TÜRK'e KEFEN GİYDİRMEK HANGİ İTİN HADDİNE .

Yorum yap

Malesef ki söylediklerinize katılamıycam.
          Oturduğum ev oldukça iyi yapılmış bir ev. Zemin Parke ve 35 senelik parke rutubet olsa il önce parkeleri mahveder. 35 senedir tık yok demekki rutubet yok. Elektrik olayına çok dikkat eden biriyim kullandığım gurup priz elektrik tesisatına klemensle sabit bir şekilde bağlı. Üzerinde plazma tv , dvd , 5+1 gibi cihazlar da bağlı , bir sorun olacak olsa onlarada sirayet ederdi. Ayrıca receiverimi kumandadan kapatmadan arkasıdaki düğmeyi de fişini de ellemeyecek kadar bilgi sahibiyim. Yani bunların hiç biri olamaz. Bu arada cihazım birdaha hiçbir sorun çıkartmadı. Sanırım o anlık birşey oldu. Başkasının başına da geldi mi diye merak etmiştim. Demekki kimsenin başına gelmemiş.

Yorum yap

Super Plus serisinde bu tür şeyler olabilir. İlk aldığım zamanlar benimde başıma gelmişti. Daha sonra en küçük bir değişiklikte Mavi tuş olayına çok dikkat eder oldum. Bundan sonra sorun çıkarmadı.

Yorum yap

benim başıma gelende şu:elektriklerkesilip gelince oldu aynı şeyler bir türlü yayın alamadım aradan 15 20 dakika gecti sonra düzeldi bu işin bir çaresi yokmu.her elektrik kesilince böyle olacaksa işimiz zor benim basıma ikinci kez geldi bu olay.
              atla:ATLANTA HD BOX....... WESTERN DIGITAL 2.5'' 160GB .HDD... SAMSUNG 40C 750 TV ÇOKLU LNB Lİ ÇANAK

Yorum yap

fikret ünal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                benim başıma gelende şu:elektriklerkesilip gelince oldu aynı şeyler bir türlü yayın alamadım aradan 15 20 dakika gecti sonra düzeldi bu işin bir çaresi yokmu.her elektrik kesilince böyle olacaksa işimiz zor benim basıma ikinci kez geldi bu olay.
                Cihazda herhangi bir işlem yaptıktan sonra mutlaka Mavi tuşa basmayı unutmayın. Problem yaşamazsınız.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Cihazda herhangi bir işlem yaptıktan sonra mutlaka Mavi tuşa basmayı unutmayın. Problem yaşamazsınız.
                  işin püf noktası buysa çok kolay aklımızda bulunsun sorun yaşamaktan iyidir.teşekkürler.
                  atla:ATLANTA HD BOX....... WESTERN DIGITAL 2.5'' 160GB .HDD... SAMSUNG 40C 750 TV ÇOKLU LNB Lİ ÇANAK

Yorum yap

dostum tako 2000 hocamız haklı cihaz kendi kendine bunu yapmaz ne hile varsa cihazda veya enerjide dir

Yorum yap

ben birşeyler ekleyeyim başıma gelen bir müşteri aynı konuda dükkana geldi bir bot yazıyor bir acılıyor artık olmadı cihazın içini açtım ne göreyim sadece belirli bölge üzerine bardak koymuşlar birkac damla su akmiş oksit yapmiş güzelce temizledim kuruttum olay düzeldi illa rutubetli bir evden kaynaklanmıyor yani
                      AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

cihaz düzeldi ve normalse tek ihtimal kalıyor cihaz soğuk ve nemli bir ortamda bırakılıp birden açılıp çalıştırıldıysa ondan eder arkadaşım murti

Yorum yap

merak ettim sevgili tasarım...
                          mavi tuş ile alternatif bir hafızaya alma olayımı gerçekleşiyor...saygılar...

Yorum yap

nvrgnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            merak ettim sevgili tasarım...
                            mavi tuş ile alternatif bir hafızaya alma olayımı gerçekleşiyor...saygılar...
                            Bildiğiniz üzere super serisinde geçici bellek var ve yaptığınız işlemler burada kalıyor. Ta ki siz cihazı Stand bye konumuna alana kadar. Ama bu arada herhangi bir elektrik kesintisi yaşanırsa problem çıkartabiliyor. Bunu önlemek için Mavi tuşa basıp geçici rami boşaltmak gerekir.

Yorum yap

Bildiğiniz üzere super serisinde geçici bellek var ve yaptığınız işlemler burada kalıyor. Ta ki siz cihazı Stand bye konumuna alana kadar. Ama bu arada herhangi bir elektrik kesintisi yaşanırsa problem çıkartabiliyor. Bunu önlemek için Mavi tuşa basıp geçici rami boşaltmak gerekir.
                              bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim sağol...
                              saygılar...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X