• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D 7.6.2013 V4.418 Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki üst mesajda bu konu ile ilgili bir AÇIKLAMA yapmıştım....Bu dediğiniz D-SMART kanallardan yani MODÜL kullanan arkadaşlarımız daha önce sanki kanal geçiş hızı daha iyi olmuş gibilerinden yazmışlardı...Birkaç arkadaş tam tesini yazmış olabilir bende şimdi şu anda SOLARAK seçimi ile kullanıyorum kanal geçişi nasıl anlayamiyorum bile bir bakıyorum kanal değişmiş bile....Bakınız burada bir UYDUCU olarak tekrar hatırlatmak isterim eğerki sizin olmayan bir KANAL LİSTESİ kullanıyorsanız bu şekilde sıkıntı yaşamanız çok normaldir...Öncelikle şunu belirtmek isterimki Sn:ŞAMPİYON Kardeşimiz müthiş bir özveri ile FORUMA hazır kanal listeleri vermektedir...Ve o verilen listeler kendi sistemine ait olduğuğundan dolayı bazı kanalların SİZLERDE geç açılma durumu NORMALDİR.Herkesin sistemi farklı farklıdır ÖZELLİKLE LNB durumları LNB lerin içindeki OSİLATÖR FREKANS değişiklikleri maalesef sizler farkında olmadan bu şekilde kendini hissettirmektedir...Bakınız benim alt komşum şimdi kendi dairesini TADİLAT yaptırıyor.Ve boş olan diğer bir dairesi var bir kaç gün orada yatıp kalkacaklar mecburen neyse TV lerini ve 2000 x plus serisine ait cihazını alıp gitmişler akşam beni arıyorlar bazı kanallar var bazıları yok diye...Saat geç olduğu için ertesi gün gittim SİNYALLERİ Satfinder-3 Ultra USB ile ölçtüm hepsi MÜKEMMEL idi.Hemen cihaza 12015 frekansından NETWORK tarama yaptırdım mevcut kanallar yerleri korunarak kanal listesinde hiç bir değişiklik olmadan tüm kanallar hepsi geldi.Eee peki neden böyle oldu dersiniz hemen sizleri aydınlatmak adına yazayım cihaz bizim apartmanda 8 li NEXT lnb si ile çalışıyordu,dolayısı ile cihaz ona göre kendini şartlandırıyordu kanal geçişlerinde...Fakat cihaz diğer yere gittiğinde ki orda MERKEZİ SANTRAL SİSTEMİ olduğu için tabiri caiz ise cihazın içindeki bilgilerle o sistemin bilgileri uyuşmadı ve SİNYAL YOK uyarısı verdi...Ama ben NETWORK taramada olayı bitirdim yani cihaz ordaki sisteme ADAPTE oldu...Sanırım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.Birde tekrar hatırlatayım hiç üşenmeden kendi sisteminize uygun kanal listenizi muhakkak yapınız sonra YEDEK alınız...Gelen her yazılım öncesi ve sonrası FABRİKA AYARI YAPINIZ.Bunların hepsi basit görünen ama çok önemli hususlardır...

NOT: Kendi kanal listemi (4 UYDULU) bir gece saat 10 da başladım ertesi sabah 10 da bitirdim...FAVORİ lerimi TEK TEK hazırladım üşenmeden TEK TEK ve şimdilerde ise değişen TP ler varsa DEVAMLI güncel tutup gelen her yazılım öncesi tekrar YEDEK alıyorum...Yazılımdan sonra önce Kanal listemi + Ip Tv dosyamı + Cccam dosyamı + Prio dosyamı USB den sıra ile halledip en nihayetinde NEXT DESTEK ten GÜNCEL K.ey ve Softcamı indiriyorum.
    Evet Abicim ben hayatta başkasının kanal listesini kullanmadım vede kullanmamda dediğiniz gibi tesisat lnb çanak,bölgesel vs gibi etkenlerden kimsenin kanal listesi kimseye uymaz şimdiye kadar kullanmadım.Şimdiden sonrada kullanmam.Gelelim bende yeni yazılımı sizin tarifleriniz gibi herseferinde fabrika ayarlarına dönerek yaptım yükledim harfiyen sizin dedikleriniz gibi yaptım.Bu elektronik cihazlardan her türlüsünden birşey anlamıyorum.Ben yeni yazılımı atmadan önce kanal yedeğimi aldım ama kullanmadım.Yeniden uydu listesi attım yeniden kanalları tarattım.Ama bu sefer sabit türksatı tuner 2 ye taktım tuner 1'rede motorlu çanagı taktım bu şekilde yaptım eski kanal listem tam tersi idi.Şİmdi Türksattan Hotbird de kadar tarama yaptım ben şüphelendim şifreli şifresiz kanal sayım eksik şüphelendim hotbird di tarattım şifreli şifresiz hepsi 600 kanal buldu halla hallah ne oldu çanakmı döndü dedim baktım yok çanak sağlam iyi durumda Hatta turbo HD2 ye de kabloyu taktım herşey tamam.KÖr tarama yaptım her türlü tarama yaptım yok tık yoktur.Sonrada motorlu çanagın kablosunu tuner 1'den Tuner 2'ye taktım ayarları yaptım tarattım bu sefer tam kapasite buldu.Yeni yazılımı atmadan öncede motorlu çanagı tuner 1'de de kullanmıştım böyle sinyal kaybı olmamıştı.Son yazılımdan sonra oldu bu iş.Sonrasında ise eski kanal listemi attım turnerlerinde yerlerini eski haline getirdim çıkmayan kanallarım geri geldi.Dememne yeni yazılımla tuner 1'rin sinyal alış gücü zayıflamış olarak gördüm Size çok komik olabilir ama gerçek bu Ha diyeceksinizki yazılımla alakası ne bu işin ben orasını anlamam durum bu.vede çok ilginç bir durumda ortaya çıktı eski kanal listemi yükledim kanal geçişlerimde hızlandı.Bunuda anlamış değilim.(Ha bu arada ise bana has olan bir problem vardı o da devam ediyor halen daha yani telstar da öteye motorlu çanagı halen daha döndüremiyorum Next Machina 3 D USASL modunda Hispasata dönüş yapmıyor) KUsura bakmayın biraz Romana benzedi ama durum bu.Burda kesinlikle ve kesinlikle Cihazı kötülemiyorum Cihaz tüm bu problemlere rağmen görüntü kalitesi düzelmiş ya gerisi hikaye Biraz uzun oldu ama hakkınızı helal edin.

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Evet Abicim ben hayatta başkasının kanal listesini kullanmadım vede kullanmamda dediğiniz gibi tesisat lnb çanak,bölgesel vs gibi etkenlerden kimsenin kanal listesi kimseye uymaz şimdiye kadar kullanmadım.Şimdiden sonrada kullanmam.Gelelim bende yeni yazılımı sizin tarifleriniz gibi herseferinde fabrika ayarlarına dönerek yaptım yükledim harfiyen sizin dedikleriniz gibi yaptım.Bu elektronik cihazlardan her türlüsünden birşey anlamıyorum.Ben yeni yazılımı atmadan önce kanal yedeğimi aldım ama kullanmadım.Yeniden uydu listesi attım yeniden kanalları tarattım.Ama bu sefer sabit türksatı tuner 2 ye taktım tuner 1'rede motorlu çanagı taktım bu şekilde yaptım eski kanal listem tam tersi idi.Şİmdi Türksattan Hotbird de kadar tarama yaptım ben şüphelendim şifreli şifresiz kanal sayım eksik şüphelendim hotbird di tarattım şifreli şifresiz hepsi 600 kanal buldu halla hallah ne oldu çanakmı döndü dedim baktım yok çanak sağlam iyi durumda Hatta turbo HD2 ye de kabloyu taktım herşey tamam.KÖr tarama yaptım her türlü tarama yaptım yok tık yoktur.Sonrada motorlu çanagın kablosunu tuner 1'den Tuner 2'ye taktım ayarları yaptım tarattım bu sefer tam kapasite buldu.Yeni yazılımı atmadan öncede motorlu çanagı tuner 1'de de kullanmıştım böyle sinyal kaybı olmamıştı.Son yazılımdan sonra oldu bu iş.Sonrasında ise eski kanal listemi attım turnerlerinde yerlerini eski haline getirdim çıkmayan kanallarım geri geldi.Dememne yeni yazılımla tuner 1'rin sinyal alış gücü zayıflamış olarak gördüm Size çok komik olabilir ama gerçek bu Ha diyeceksinizki yazılımla alakası ne bu işin ben orasını anlamam durum bu.vede çok ilginç bir durumda ortaya çıktı eski kanal listemi yükledim kanal geçişlerimde hızlandı.Bunuda anlamış değilim.(Ha bu arada ise bana has olan bir problem vardı o da devam ediyor halen daha yani telstar da öteye motorlu çanagı halen daha döndüremiyorum Next Machina 3 D USASL modunda Hispasata dönüş yapmıyor) KUsura bakmayın biraz Romana benzedi ama durum bu.Burda kesinlikle ve kesinlikle Cihazı kötülemiyorum Cihaz tüm bu problemlere rağmen görüntü kalitesi düzelmiş ya gerisi hikaye Biraz uzun oldu ama hakkınızı helal edin.
      Selamlar Sn.Can kardeşim yazdıklarınızı DİKKATLE okudum ve bir şey dikkatimi çekti cihaza tarama yaptırırken TUNER seçiminden sonra alt satırlarda TARAMA tipi olan yerde çeşitli seçenekler mevcuttur sanırım siz orda bir şeyi gözden kaçırmış olabilirsiniz...Bu arada buraya mesaj yazarken sıkılmanıza gerek yok bu cihazı hep beraber geliştirelim...TUNER 1 in gücünü ben BUGÜN tekrar test edeceğim bakalım bende ne gösterecek.. kay:
      MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Evet orada seçenekler var mesela 0 volt ve 12 volt gibi parametreler var.Bide ototmatik polorizasyon ayarları gibi yerler var onlara dikkat ettim ama yinde de olmadı mesela ben tuner 1 de motorluda hotbirdi tarattım 12476 H 29900 bu frekans dan sinyal % 50 idi.Ama motorlunun kablosunu tuner 2'ye taktım tarattım %80 sinyal geldi.Mesela yine örnek vereyim Eutelsat 16A da yine tuner 1'de tarattım 12712 H 5165 bu frekansta ise sinyal sıfır.Ama motorluyu tuner 2'ye takıp tarattığım da ise sinyal %90 bu kadarda arada fark var.Olmazsa 2 3 gün daha deneme yaparım olmazsa,Eskisi gibi Motorluyu tuner 2'ye takar Sabit Anteni ise TUner 1'de kullanmaya devam edrim.Ayrıca İlgilendiğiniz içinde çok teşekkür ederim.

Yorum yap

Evet orada seçenekler var mesela 0 volt ve 12 volt gibi parametreler var.Bide ototmatik polorizasyon ayarları gibi yerler var onlara dikkat ettim ama yinde de olmadı mesela ben tuner 1 de motorluda hotbirdi tarattım 12476 H 29900 bu frekans dan sinyal % 50 idi.Ama motorlunun kablosunu tuner 2'ye taktım tarattım %80 sinyal geldi.Mesela yine örnek vereyim Eutelsat 16A da yine tuner 1'de tarattım 12712 H 5165 bu frekansta ise sinyal sıfır.Ama motorluyu tuner 2'ye takıp tarattığım da ise sinyal %90 bu kadarda arada fark var.Olmazsa 2 3 gün daha deneme yaparım olmazsa,Eskisi gibi Motorluyu tuner 2'ye takar Sabit Anteni ise TUner 1'de kullanmaya devam edrim.Ayrıca İlgilendiğiniz içinde çok teşekkür ederim.
          Sevgili Can kardeşim AŞAĞIYA sizin yazmış olduğunuz HOTBİRD uydusunda bulunan 12476 frekansının bende kendi cihazımda TUNER-1 ve TUNER-2 den çekmiş olduğum aynı kanal üzerinden aldığım 2 adet resim ekliyorum...Ayrıca 3 üncü bir RESİM olarak bendeki kendi UYDU ve DAYZEK yapılandırmasını gösteren bir resim daha koyuyorum...Fakat anlayamadığım sizde bu kadar fark neden oluştu.? Resimlere baktığınızda her iki TUNER arasında yaklaşık olarak 7 puan var buda pek bir şey değil....Ama MOTORLUDA bu varsa acaba ayarlarla ilgili olabilirmi diye sormadanda edemiyor insan.!

MACHİNA - 3-D
          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Evet tuner 1 veya 2 den sonraki ayarlar hepsiyle aynı.Hatta yeni çıkan yazılımlarda yazılan birşey vardı(tuner 1 e daha düşük symbol alanı atandı..) (-diseqc 1.2 ve usals bölümüne düzeltmeler yapıldı) Bunlar yapılmış diyede not düşülmüş.Ama birşey fark etmemiş.Ben biraz daha motorlu çanagı tuner 1'de çalıştırmaya çalışacagım .Olmazsa eskisi gibi sabit türksat turner 1're takarım Tuner 2'yede Yine eskisi gibi Motorlu çanagı takar öyle çalıştırırım.2,3 gün daha deneme yapayım sonrasina ise bakarım tüm verdiğiniz emekler için çok teşekkürler.Resimler içinde.Sizin verdğiniz değerlere göre ise demekki tuner 2 Tuner 1'den daha güçlü bunu az da olsa diyebiliriz.Akşam bende sabit Türksat ile bir deneme yapayım bakalım sonuç ne olacak.herhangi bir kanal ile.

Yorum yap

next 2000 XCI plus taki sinyallere göre aynı antenle machina biraz daha yüksek sinyal gösteriyor. algılama aynı olup sadece sinyal göstergeleri farklı gösteriyor da olabilir..

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşım sisteminizdeki DAYZEK yapılandırmasını yaptınızmı acaba .? Her iki TUNERE de giren kablolar hangi uydulardan geliyor ise ona göre AYRI AYRI 1/0 yapılandırma gerekmektedir. Yine bu arada aklıma gelmişken TUNER yapılandırması 2 ayrı uydu olarakmı yoksa LOOPTROOP olarakmı yapılı..Normali 2 KABLO yazan olmalıdır.
                Yine ayrıca dayzek seçiminde 1/1 desteği kapalı olmalıdır.
                olayı çözdüm arkadaşlar tuner 2 de hellasat uydusunu taratmak lazımmış

Yorum yap

yıldırım58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  olayı çözdüm arkadaşlar tuner 2 de hellasat uydusunu taratmak lazımmış
                  Hadi gözünüz aydın ama kanal taratmadan nasıl kanal çıkar ki neyse abi adınıza sevindim.Hangi kablo hangi tunere takılı ise ondan taratma yapılır.

Yorum yap

Hadi gözünüz aydın ama kanal taratmadan nasıl kanal çıkar ki neyse abi adınıza sevindim.Hangi kablo hangi tunere takılı ise ondan taratma yapılır.
                    ilk taratmada kablo tuner 1 takılıydı kabloyu tuner 1 den tuner 2 takıp uydu ayarını hafızaya çalışıyordum hellesat uyduyu silip tekrar tuner ikide arama yapıpca düzeldi

iptv özelliğine kayıt etme yazılımla eklenemezmi mümkünmüdür
                    arkadaşlar kanal listesinde animasyon var bilgi barında animasyon yokmuydu

Yorum yap

ilk taratmada kablo tuner 1 takılıydı kabloyu tuner 1 den tuner 2 takıp uydu ayarını hafızaya çalışıyordum hellesat uyduyu silip tekrar tuner ikide arama yapıpca düzeldi

iptv özelliğine kayıt etme yazılımla eklenemezmi mümkünmüdür
                      arkadaşlar kanal listesinde animasyon var bilgi barında animasyon yokmuydu
                      Abi zaten bilgi barında da animasyon var,ya sağdan ya aşagıdan yada yukarıdan çıkıyor.Bunuda ayarlar bölümünden yapabilirsiniz yukarlarda bir fotoğrafı olacaktı.Evet yazılımla iptv kayıt etme özelliği eklenebilir ama ondan önce yapılması gereken acil işler var bence.

Yorum yap

bilgi barındaki animasyon derken next süper pluslarda sprey,solarak mozaik şeklinde hatırlıyorum bu yazılımda böyle bir şey yok

Yorum yap

bilgi barındaki animasyon derken next süper pluslarda sprey,solarak mozaik şeklinde hatırlıyorum bu yazılımda böyle bir şey yok
                          bunda üstten alttan yandan yandan var.

Yorum yap

Evet Fotoğrafları çektim Sabit Anten türksat ile deneme yaptım.Sabit anten türksat kablosunu Hem Tuner 1 de denedim hemde Tuner 2 de denedim arada 4,5 derece fark var.

Yorum yap

Yazılımdaki en büyük eksiklik D smartın 2 kanalını pip yapamıyoruz.HD kanallarda pip yaptığında şifreli yayın yazıyor ve hiç açmıyor.D smart kanallarının açma hızıda çok bariz düşmüş

Yorum yap

Evet Fotoğrafları çektim Sabit Anten türksat ile deneme yaptım.Sabit anten türksat kablosunu Hem Tuner 1 de denedim hemde Tuner 2 de denedim arada 4,5 derece fark var.

BU sabah itibari ile TÜRKSAT uydusunu 12015 GÜNCELLEME frekansından tam 4dakikada FULL olarak TARATTIM. Yani diğer cihazlara göre çok çok iyi bir SÜRE sayılır.Ha aklıma gelmişken siz o sinyalmetrelere fazla takılmayın onlar bir nevi GÖRSELLİK ürünü sayılır...Ben 120 lik çanakla 11054 STAR tv frekansından SATFİNDER-3 ULTRA USB ile ölçüm yaptığımda KALİTE 100/82 iken bu cihazda 100/100 görünüyor...Bunuda bir DİP NOT olarak aktarmak istedim.

NOT:Sisteminizde acaba kaç adet SABİT ÇANAK mevcut.? Eğer tek bir tane varsa mesele yok ama birden çok varsa işte o zaman sizin SABİT SİSTEM inizde SIKINTI doğar.FORUMA koyduğunuz resimde DAYZEK AYARI menüsünün KAPALI olduğunu tespit ettim.Dediğim gibi eğer tek çanak ise sorun yok ama birden fazla çanak varsa sorun olur.BUnu yazmamdaki amaç diğer bazı arkadaşlar zaman zaman değişik sıkıntıları dile getiriyorlar işte bu sıkıntıların oluşmasındaki sebeplerden sadece 1 tanesidir bu durum....
                                MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X