• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Acil Yardım Talep Etmekteyim

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Acil Yardım Talep Etmekteyim

Merhaba;

Konu başlıklarına inceledim. Fakat tam olarak aradığım cevabı bulamadığım için yeni bir konu başlığı altında sorumu sormak zorunda kaldım.

Dün mach hocanın son versiyon yazılımını attım. Recevır resetledi ve kanalların hepsi iptal oldu fabrika ayarlarına döndüm. tekrar kanal arattım fakat 32 adet tv kanalı ve 1 adet radyo kanalı dışında hiçbirşey bulamadım. Arkadaşlar burada resetlenen cihazın kanalının nasıl bulunacağını yazmış ama benim cihazda belirtilen uydunun ismi yer almamaktaydı. Biraz uğtaştım. (Arayarları karıştırdım hiçbirsey çıkmadı) Arkadaşların verdiği kanal ayarlama eski tarihli olduğu için uydunun ismimi değişti onu merak ediyorum. Ayrıca değiş derseniz transponder ayarları ve diğer ayarları manuel olarak kendim mi değiştirecem evetse hangi değerleri girmem gerkiyordu.
    Dün gecenin sonunda cihaz tamamen iptal olducihazda o rakamından başka hiç bir şey çıkmıyor. Ekran kara. Bu konu hakkındada arkadaşlar birşeyler yazmış fakat anlamadığım bişey var bot yüklemek dedikleri benim yüklemeye calıştığım son yazılım gibi bir şey mi ve ayrıva USB den yükleme yapabilirmiyim yoksa mutlaka bilgisayara mı ihtiyaç var.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

arkadaş cıhazı tekrar resetle uydu ayarlarını dogru bir şekilde yapmlısın lnb ve dızek ayarlarını d yap TARAT anlmadıgın noktaları burdan yaz
    Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma

Yorum yap

clearss Nickli Üyeden Alıntı

Merhaba;

Konu başlıklarına inceledim. Fakat tam olarak aradığım cevabı bulamadığım için yeni bir konu başlığı altında sorumu sormak zorunda kaldım.

Cihaz üzerinde o işareti varsa BOOT modunda ve Bilgisayar ile eski bir yazılım yüklemeniz gerekir...USB ile olmaz.....Selamlar..........

Yorum yap

teşekkürler arkadaslar evde bir daha bakayım dedim H diye bir yazı çıktı şimdide. Ayrıca botu USB den yüklenmez yazmışsınız. Bütün güncelleme işlemlerini usb den alırken neden yazılımı almıyor ki böyle giderse tamirciye doğru yol gözüküyor.

Yorum yap

clearss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          teşekkürler arkadaslar evde bir daha bakayım dedim H diye bir yazı çıktı şimdide. Ayrıca botu USB den yüklenmez yazmışsınız. Bütün güncelleme işlemlerini usb den alırken neden yazılımı almıyor ki böyle giderse tamirciye doğru yol gözüküyor.
          Boot modunda yazılım atma farklı bir durum. Bunuda USB'den yapamazsınız. STBLink 01.06 ile Boot modunda yapılır.

Yorum yap

teşekkürler tasarım hocam halletmeye çalışacağım olmazsa servise artık

Yorum yap

Merhaba;

Dün mach hocanın son versiyon yazılımını attım. Recevır resetledi ve kanalların hepsi iptal oldu fabrika ayarlarına döndüm. tekrar kanal arattım fakat 32 adet tv kanalı ve 1 adet radyo kanalı dışında hiçbirşey bulamadım. Arkadaşlar burada resetlenen cihazın kanalının nasıl bulunacağını yazmış ama benim cihazda belirtilen uydunun ismi yer almamaktaydı. Biraz uğtaştım. (Arayarları karıştırdım hiçbirsey çıkmadı) Arkadaşların verdiği kanal ayarlama eski tarihli olduğu için uydunun ismimi değişti onu merak ediyorum. Ayrıca değiş derseniz transponder ayarları ve diğer ayarları manuel olarak kendim mi değiştirecem evetse hangi değerleri girmem gerkiyordu.
              Dün gecenin sonunda cihaz tamamen iptal olducihazda o rakamından başka hiç bir şey çıkmıyor. Ekran kara. Bu konu hakkındada arkadaşlar birşeyler yazmış fakat anlamadığım bişey var bot yüklemek dedikleri benim yüklemeye calıştığım son yazılım gibi bir şey mi ve ayrıva USB den yükleme yapabilirmiyim yoksa mutlaka bilgisayara mı ihtiyaç var.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
              arkadaşım aynı durum bende de oldu rs232 ile attım ilkinde senle aynı sorunu yaşadım ve yazılımı tekrar attım soft camı da attım ardından uydu ayarlarını yapıp özellikle nit aramayı açık bıraktım ve taramayı yaptım şuan herşey gayet normal çalışıyor

Yorum yap

merhaba arkadaşlar ben o bot hatasından kurtuldum. ama kanallar birtürlü gelmiyor. Arama yapıyorum olmuyor. Sorun nerdedir acaba. Ben turksat1c2a ku üzerinden ve hotbird üzerinden kanal arıyorum hiçbir kanal çıkmıyor. Çanak sistemi merkezi diğer dairelerde sorun yok. Ayarlar gitmeden önce hotbird ve turksattan izliyordum. Şimdi ne yapmam lazım. İlla servis mi ??

Yorum yap

13.11.2007 yazılımı softcamlar 19.11.2007 tarihli acaba yazılımdan mı kaynaklanıyor.
                  Yada arama, transponder ayarları ve diğer ayarları manuel olarak kendim mi değiştirecem değiştireceksem hangi ayarları yazmam gerekiyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum yap

merhaba arkadaşlar ben o bot hatasından kurtuldum. ama kanallar birtürlü gelmiyor. Arama yapıyorum olmuyor. Sorun nerdedir acaba. Ben turksat1c2a ku üzerinden ve hotbird üzerinden kanal arıyorum hiçbir kanal çıkmıyor. Çanak sistemi merkezi diğer dairelerde sorun yok. Ayarlar gitmeden önce hotbird ve turksattan izliyordum. Şimdi ne yapmam lazım. İlla servis mi ??
                    Arkadaşım Menu-Çanak ayarlarından Diseqc ayarlamanız lazım öncelikle ...Çevrenizde bu işten biraz anlayan varsa yardım alın isterseniz...Selamlar...

Yorum yap

nasıl ayarlanır veya ne ye göre komşudan baksam olur mu farklı recevirdan

Yorum yap

tarama ayarlarından sinyal 10 da geziyorum max.25 oldu.
                        diseqc 1.0d yapıyorum olmuyor 1.1.....16 yok neye göre yapmalıyım.

Yorum yap

clearss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          tarama ayarlarından sinyal 10 da geziyorum max.25 oldu.
                          diseqc 1.0d yapıyorum olmuyor 1.1.....16 yok neye göre yapmalıyım.
                          Diseqc ayarında A_B_C_D seçeceksiniz büyük ihtimalle Türksat Diseqc A ve Hotbird Diseqc B olması lazım...

Yorum yap

diseqc ayarını nasıl yapacağım ben yapamazmıyım. Baktım diseq ayarı arkadaşalr motorlu çanktan bahsediyor ama apt tedi motorlu değil ben ayarı1,1 d de aratıyorum .1.16 kadar gidiyor

Yorum yap

Türksat Diseqc A ve Hotbird Diseqc B diseqc bölümünde bunlar yok sadece 1.0.a 1.0.b 1.0.c 0.1.d 1.1.....1.16 ve birde yok diye ibare var

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X