• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Minix HD USB Wi-Fi Adaptör ile İnternet Bağlantısı Kurma.

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Minix HD USB Wi-Fi Adaptör ile İnternet Bağlantısı Kurma.

Next Minix HD modeli 16.12.2011 Tarihli Yazılımdan itibaren Wi-Fi adaptör ile Kablosuz olarak internete bağlanma özelliği eklenmiştir.
    Bu model '' RALİNK 5370 '' chipset özelliğine sahip tüm usb wifi aparatlarda çalışabilmektedir.

Linkte bulunan ürün ile bağlantının nasıl sağlanacağını resimli olarak anlatalım
    http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1063

Öncelikle cihazımızda Wi-Fi desteğinin eklenmiş olduğu yazılımın olması gerekmektedir( uydu üzerindeki son yazılımda bu destek mevcuttur.)

Daha sonra Wi-Fi adaptörü cihazımıza takıyoruz.

Menü - Gereçler - Wi-Fi Manager seçeneği aktif hale gelecektir, bu bölüme giriyoruz.

Adaptör yakında bulunan Kablosuz internet sağlayıcılarını aramaya başlayacaktır.bu bölüm ile ilgili sıkıntı yaşarsanız, kırmızı tuşa basarak mevcut listeyi yenileyebilir yada kumandadan ses açma tuşuna basarak bağlantıyı kapatarak ( Disable ) ve daha sonra tekrar açarak ( Enable ) yeniden deneyebilirsiniz.

Mevcut İnternet bağlantısı bulunacak ve cihazında listelenecektir.

Bulunan size ait olan bağlantını üzerine gelerek OK/LİST tuşuna basarak internet bağlantımızın detaylarını görüyoruz.Şifre yazan bölüme gelerek OK/LİST tuşuna basıyoruz.

Ve şifremizi giriyoruz ve kumandadan sarı tuşa basarak OK diyoruz.

Daha sonra çıkan ekranda connect kısmına gelerek OK/LİST tuşuna basarak bağlantı sağlıyoruz.

Cihazımız internete bağlanıyor.

Not : Cihazların Wi-Fi adaptör ile internete bağlanmasında bazı sıkıntılar olabilir,ileri yazılımlarda daha stabil çalışacaktır mümkün olduğunca bağlantı sinyallerinizin yüksek olmasına dikkat ediniz ve de Network üzerinden güncelleme işlemini Wi-Fi adaptör ile bağlantı sağlayarak yapmamaya çalışınız, yazılımın indirme yada flasha yazılma sırasında bağlantı kesilmesi sonucu cihazınızın çökme durumu olabilir,tekrardan Jack to RS232 çeviri ile yazılımı tekrardan yüklemek yada yükletmek zorunda kalabilirsiniz..

Kolay gelsin.
    Eklenen Dosyalar
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Kardeş eline sağlık
    Bağlantıyı % 82 seviyesinde Airties RT 205 le aynı oda içinde yaptım.
    Uyardığın konu çok önemli Network üzerinden güncelleme yaparken kopma oldu.
    Cihaz kapandı tekrar açılmadı. Cihaz göçtü

Yorum yap

ustam wifi adaptör sekmesi aktif olmuyorsa sorun nerdedir cısco wifi usb adaptör kullanıyorum

Yorum yap

acil cevap yazarsan sevinirim şimdiden teşekkürler

Yorum yap

rustem Nickli Üyeden Alıntı
          ustam wifi adaptör sekmesi aktif olmuyorsa sorun nerdedir cısco wifi usb adaptör kullanıyorum
          Bu cihaz için kullanılan Wi-Fi aparatın RALİNK 5370 chipsetli olması lazım ,bunun dışındaki aparatları desteklemiyor cihaz,o yüzden Wi-Fi Manager seçeneği aktif olmuyor.
          [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
          www.next.com.tr

Yorum yap

rustem Nickli Üyeden Alıntı
            mevcut yazılım la çalışmaz 2 -3 güne kadar yeni yazılım gelıyor
            yenı yazılımla dene yada nebutv den uygun adaptor al

Yorum yap

Karbon ; Next Mini nin orjinal wi-fi adaptörünü aldım kuramadım yardımcı olusanız sevinirim ayrıca yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim

Yorum yap

arkadaşlar bugün nebu tv den ralink 5370 çimpli vifi adaptörü aldım fakat next mini hd birtürlü modemle baglantı kurmadı sinyal seviyesi 75 ila 80 arası zaman aşımı hatası veriyor her seferinde çıkan en son yazılımıda indirdim ne yapabilirim acaba herkezdemi aynı problem var ileriki yazılımlarda bu problem ortadan kalkarmı?

Yorum yap

bende bugün Next YE-2.4 Wi-Fi Ethernet Wıreless Adaptör aldım.Cihazda Next minix hd pembe 07.04.2012 yazılımı var ama bağlan deyince sürekli zaman aşımı hatası veriyor ne yapmamız lazım

Yorum yap

kendi orjinal wifi adaptörünle yüzde doksan sinyal fakat zaman aşamı baglayamadı diyor yıldım ben ugraşmaktan belki birgün olur sa da ben görmem sanırım sattım cihazı

Yorum yap

machina3de çalışan next wifi yi yarın dener sonucu yazarım bende bakalım çalışacakmı
                      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                      www.nextyazilim.com

Yorum yap

machina3 nasıl bir cihaz usatam ultimodan sonra nasıl olur ?

Yorum yap

Ultimo varken niye başka cihaz alasınki halit neden vudan memnun değilmisin ?
                          Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                          http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                          www.nextyazilim.com

Yorum yap

güzel anlatım olmuş tşkler

Yorum yap

son yazılımlarda.. 18500+ plas .ve mınix hd wifi baglantısında hata verıyor.. zaman asımına ugradı hatası verıyor.. sınyal..92

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X