• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Hitler'in akıl almaz gizli ordusu!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Hitler'in akıl almaz gizli ordusu!

Naziler, köpeklere insanlar gibi konuşmayı öğretip, 2'nci Dünya Savaşı'nda yararlanmak için bir eğitim merkezi kurdu. İddiaya göre, kursun en gözde öğrencisi Rolf, "Mein Führer" diyordu.

Köpeklere olan düşkünlüğü ile bilenen Adolf Hitler'in konuşma ve okumayı öğrenen özel bir köpek ordusu kurarak İkinci Dünya Savaşı'nı kazanmak istediği istediği ortaya çıktı.
    İngiltere'de bulunan Cardiff Üniversitesi uzmanlarından doktor Jan Bondeson, Almanya'nın Berlin kentine giderek Hitler dönemindeki köpekler hakkında bilgiler topladı.
    Elde ettiği bilgileri "Amazing Dogs: A Cabinet of Canine Curiosities" (Harika Yaratıklar: Antika Köpekler Sandığı) isimli kitabında derleyen Bondeson, Nazi ordusunun tüm Almanya'da akıllı köpekleri bir araya getirerek özel bir eğitime aldığını yazdı.

'BENİ ORDUYA ALIN'
    Hitler, insan kadar zeki olduklarına inandığı köpeklerin Nazi subayları ile iletişim kurabileceklerini inanıyordu.

Bu yüzden de bu köpeklere Leutenburg'daki Tier-Sprechschule ASRA isimli özel bir okulda patileri ile okuma ve konuşma öğretiliyordu.
    Bonderson'un araştırmaları sırasında okuldan elde ettiği belgelere göre Nazi ordusu için ajanlık yapabileceklerini düşünülen köpekler sayesinde İkinci Dünya Savaşı'nı kazanmak hedefleniyordu.

Kitapta bir köpeğin "Adolf Hitler kim?" şeklindeki bir soruya da insan sesini taklit ederek "Mein Fuhrer" (Benim Führerim) yanıtını verdiği öne sürüldü. Okuldaki köpeklerin lideri terriyer cinsi Rolf'ün hünerleri ise saymakla bitmiyordu.
    Belgelere göre Rolf, patileri ile tahtaya vurarak kelimeleri ve rakamları ifade edebiliyordu.
    Dini konuları da tartışabilen Rolf, şiir yazıyor ve en önemlisi yabancı dil biliyordu.
    Vatanını çok seven Rolf, Fransızlardan nefret ettiği için orduya katılmayı istediğini bile ifade etmişti.
    Okulun bir başka başarılı öğrencilerinden Alman av köpeği Don da acıktığında insan taklidi yaparak "Acıktım! Bana pasta verin" diyordu.

Köpeğini öldürüp intihar etmişti
    Kitabın yazarı Bondeson "1920'lerde Almanya'da sayısız hayvan psikoloğu vardı.
    Bunlar köpeklerin insanlar kadar zeki ve iletişim kurabilecek kapasitede olduklarına inanıyorlardı.
    Adolf Hitler de buna inanlardandı. Nazi ordusunun Yahudileri hapsetmeye başlamısından sonra Yahudi yerleşimlerindeki köpekler koruma altına alındı. Tüm bunlar Adolf Hitler'in köpeklere ne kadar önem verdiğini gösteriyor" dedi.
    Tam bir köpek tutkunu olarak bilinen Adolf Hitler'in Blondi ve Bella isimli iki tane Alman çoban köpeği vardı. Hitler, Blondi'yi 1945 yılında intihar etmeden önce öldürmüştü.
Hazırlanıyor...
X