• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Super HDTV Cccam Protokolü Sorunları

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000 Super HDTV Cccam Protokolü Sorunları

kgu45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bende bi,şey sorayım 'conection success' nerde çıkıyor 2 tane ccam server aldım 2indede biğşey çıkmıyor.yardımlarınızı bekliyorum
    Arkadaşım Alan bölümlerinden birine server bilgilerini girdikten sonra kaydet üzerinde ok tuşuna bas bekle connect success yazıp bilgiler kaydediliyor yazacak
    ama bende daha hiçbir kanal açmadı daha server sağlam eminim bir yerde bisorun var ama anlayamadım daha.
    iyi geceler.

selamlar,

iki tane dns adresi denedim, yani benim kendi ağımda kendi kendime vermiş olduğum hesabı girdim sadece onu aktif yaptım açmadı, bunu girerken ip adresi olarak girdim. ikinci hesap ise bana verilen hesabı dns adresi girerek denedim. her iki denemede sonuç olumsuz. bende kanallar açılmadı.

benim bu başıma gelen sorundan başka arkadaşlarında başına gelmiş. sorunumuzun ortak bir noktası var. hesap bilgilerini girdikten sonra connect succes yazıyor ama kanalları açılmıyor, şimdi yeniden yazılım yükleyip reset atıp tekrar bilgileri gireceğim. açana kadar uğraşmaya devam....

eğer bu sorunu çözen arkadaşlar var ise yazarlar ise sevinirim,

cihazı yazılım atmadan 2 defa resetledim.yazılım attıktan sonrada 3 defa resetledim. power düğmesinden kapatıp açtım. olmadı. gece saat 2 civarında uyku mahmuruyla bir yerlere girmişim, gözlerimi bir açtım kanalları açmaya başladı. tamam dedim yaptım diye sevinirken 2 dk. sonra kanalları gene açmamaya başladı. menü deki CAS bölümünde @digium ustanın resimli anlatımına göre tekrar ayar yaptım. tekrar açılmaya başladı. ama gene 2 dk. içinde kapandı. ccam olarak 4 tane hesap denedim. olumsuz sonuç aldım. yazılımı usb üzerinden attım bu şekilde bir sorun mu oluştu anlam veremedim.

birde CAS bölümü cccam ile ilişkili bir bölümmü? ustalar bu konuda yardımcı olur sa sevinirim...

saygılar

Yorum yap

Ben de kendi izlenimlerimi yazayım.
      Yazılımı yükledikten sonra çok sağlam iki tane serverin ayarlarını girdim. Serverlardan ilki önce kesinlikle açılmadı, ancak server sahibi arkadaş, karşı taraftan bir takım ayarlar yaptıktan sonra açmaya başladı. Aynı paket içinde kanal değiştirirken çok süratli olarak açıyordu. Fakat başka uyduya veya pakete geçip yeniden aynı kanallara geçtiğinde, yine açmıyordu. Bu durumda tek çözüm, receiveri kapatıp açmak (anahtardan değil) veya alan ayarlarına girip, yeniden kaydet düğmesine basarak "Connec Succes" yazısını görmek oluyor. Yeniden çalışmaya başlıyor.

İkinci server ise connect success demesine rağmen, ve 6 adet c line ı olmasına rağmen bir türlü açmadı. Anladığım kadarıyla bunun da server tarafından nexte göre bir takım ayarlarının yapılması gerekiyor. Fakat bunu yaptırmak mümkün olmadı şimdilik.

Bu arada bir başka nokta daha dikkatimi çekti. ilk 5 alana yazınca cccam'ları bağlantı sağlanmıyor, illaki 6 ve sonrasındaki alanlara yazmak gerekiyor. Ben de iki adet HD var, her ikisinde de aynı şey oldu. Tesadüf müdür değil midir bilmiyorum. Burada belirtiyorum sadece.

Her durumda next için çok önemli bir gelişme bu. Eminim kısa süre içinde yeni bir yazılımla çok daha iyileştirilecektir.

Saygılar.

Yorum yap

Arkadaşım alanla alakalı değil ben 1.alana yazdım cccam bilgilerini conection successs yazısı çıkıyor fakat hiç bir kanalı açmıyor bence sorun server değil bu yazılımdan sonra next bir yazılılım daha vermesi gerekir zira problem yazılımla ilgili umarım ilgili arkadaşlar konuylr ilgileniyorlar
        Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
        Bernard Shaw

Yorum yap

Team Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Arkadaşlar sorunsuz usb den yükledim..

port ayrımı varmı 12000 porrta denedim çalıştı 17500 de hiç bir server açmadı
          hangi port?
          ccamd server portunu kastedersen.her server sağlayıcının kendine göre port sayısı var onu yazman lazım.serveri aldığın yerde verilen c: linenın portunu yazman lazım. yoksa bağlanamazsın.

Yorum yap

mamoste1 yanlış anladın...

demek istediğim o değil C satırı portu 12000 olan servera bağlandım çalıştı.
            fakat 17500 lü olan server denedim 2 adet 2 side çalışmadı fakat 12000 olan çalıştı. onu demek istemiştim. portları mutlaka giriyorum zaten, bir yerde hatamı yaptım acaba.....
            Hiremco TurBo4K

Yorum yap

Team Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              mamoste1 yanlış anladın...

demek istediğim o değil C satırı portu 12000 olan servera bağlandım çalıştı.
              fakat 17500 lü olan server denedim 2 adet 2 side çalışmadı fakat 12000 olan çalıştı. onu demek istemiştim. portları mutlaka giriyorum zaten, bir yerde hatamı yaptım acaba.....
              haklısınız,pardon

sizin 12000 li serverinizde izlediğiniz paketin lokal kart olabilir. bildiğiniz gibi cccamd farklı yöntemlerle çoğaltılabiliniyor? paylaşımla verilenler daha geç açılıyor veya hiç açılmıyabilir. direk kart takılı server daha seri ve erken açılıyor?
              sizdeki bu durumdan kaynaklanmiş olabilir. ben akşam kısa süre hd kanalları bile izliyebildim.izleme esnasında cihaz resetlendi ve kanallar silindi tabii..
              şimdi hiç izliyemediğim gibi cccand ı kaydederken fail dedimiydi cihazı arka anahtardan başlatmıyana kadar benim yanındaki çok seri çalışan newcamd da çalışmıyor. doktor un yukarıda yazdığım açıklamasın dada anlaşılacağı gibi. kısa bir süre problem yaşarız ancal düzelir herşey. pvr deki problemler ise önümüzdeki günlerde açıklanacak teknik değişiklikler olacakmış. anakarttaki birkaç kondansatör vs. değişecekmiş.....
              çooook mükemmel olacak inanın..

Yorum yap

sametbal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Yukarıda verdiğim bilgileri giren arkadaşlar oldumu eğerki bilgileri girdiyseniz kanallarınız açıldımı arkadaşım.. Hotbird uydusunda herhangi Paketlere bakabilirsiniz..
                .................................. HD
                CYFRA YEs
                SKY İTALİA ................... YES
                C+ Nordic Thor Conax ...... YES
                Nova Hotbird Irdeto ......... NO

Canalsat FR Astra 1 Seca/Via ... Yes

ART Hotbird Viaccess ............... no

SRG Swiss Hotbird Viaccess Yes

DigitalAlb Eutelsat Conax Yes

UPC Direct Astra 1 Cryptoworks Yes
                burada bir yanlışlık olmalı

Yorum yap

Cccam 2.0.11
                  CCcam Url : test1.cccam.tv
                  CCcam User Name : TACgavpmatbaj5
                  Cccam Password : jpvsf8gcgtdv
                  CCcam Port Başlangıcı : 27001 veya 27003 girebilirsiniz.

Test Amaçlı CCcam Bilgileridir.. Girebilirsiniz.
                  arkadaşım newcamd da başlama ve bitiş portları var. cccamd da tek port yeri var zaten . bitişi yazmak mümkün mü?

Yorum yap

sametbal Nickli Üyeden Alıntı
                    Cccam 2.0.11
                    Cccam Password : jpvsf8gcgtdv
                    CCcam Port Başlangıcı : 27001

Test Amaçlı CCcam Bilgileridir.. Girebilirsiniz.
                    Samet abi pass yanlış yazmışsın doğrusu böyle...
                    Cccam 2.0.11
                    Cccam Password : 4jpvsf8gcgtdv

Not:Cihazda test ettim böyle yapınca server okeydir ama kanalları açmıyor
                    VU+ Duo Twin Linux HDTV...

Yorum yap

Yukarıda verdiğim bilgileri giren arkadaşlar oldumu eğerki bilgileri girdiyseniz kanallarınız açıldımı arkadaşım.. Hotbird uydusunda herhangi Paketlere bakabilirsiniz..
                      .................................. HD
                      CYFRA YEs
                      SKY İTALİA ................... YES
                      C+ Nordic Thor Conax ...... YES
                      Nova Hotbird Irdeto ......... NO

Canalsat FR Astra 1 Seca/Via ... Yes

ART Hotbird Viaccess ............... no

SRG Swiss Hotbird Viaccess Yes

DigitalAlb Eutelsat Conax Yes

UPC Direct Astra 1 Cryptoworks Yes

Nerede Yanlıslık Goruyorsun Sen Mamoste1
                      pardon iki port için yazmıştım. hani cccamd da tek port yaziyoruz ya?
                      onu kast etmiştim?

Yorum yap

Yani böyle bir mail atıyor size ordaki sistem.
                        Kod:
                        Please copy paste the following lines in your CCcam.cfg file.

C: test1.cccam.tv 27001 TAC07kry4c82ns o2mom2q6etzt3 no
                        C: test2.cccam.tv 27003 TAC07kry4c82ns o2mom2q6etzt3 no
                        C: test3.cccam.tv 29001 TAC07kry4c82ns o2mom2q6etzt3 no
                        C: test4.cccam.tv 29003 TAC07kry4c82ns o2mom2q6etzt3 no
                        C: test5.cccam.tv 31001 TAC07kry4c82ns o2mom2q6etzt3 no
                        C: test6.cccam.tv 31003 TAC07kry4c82ns o2mom2q6etzt3 no

This test-account will expire on: 2009-06-09
                        !LÜTFEN DENEMEYİNİZ.09.06.2009 da test süresi bitti.

Yorum yap

Ben Serveri Almanya'dan alıyorum arkadaşım
                          ben her zamanda Güncel Alabilirim..

C: test2.cccam.tv 27003 TACgavpmatbaj5 4jpvsf8gcgtdv HD no
                          C: test3.cccam.tv 29001 TACgavpmatbaj5 4jpvsf8gcgtdv HD no

Bitiş tarihi : This test-account will expire on: 2009-06-11

Bu test hesap tarihinde sona erer: 2009/06/11

sevgili sametbal arkadaş bu serveri denedim . müthiş bu server? çook seri bu server ,ancak az kart var? popiler paketler yok?

Yorum yap

sametbal Nickli Üyeden Alıntı
                            Ona birsey diyemem ki arkadasım bilgileri sizinle paylasmak istedim.

Server Bilgileri 11 haziran 2009 Saat : 00:00'ye kadar'dır haberin olsun..

Server 1

Cccam> 1 : test1.cccam.tv 27001 TACgavpmatbaj5 4jpvsf8gcgtdv

Cccam 2.0.11
                            Cccam Password : 4jpvsf8gcgtdv

Package Name .................Satellite Encryption .........HD

......Sky UK .....................Astra 2 ......NDS .............Yes

Sky Italia........................ Hotbird .......NDS............. Yes

Premiere .........................Astra 1 ........NDS .............Yes

C+ NL .......................Astra1Astra 3..... Seca............ Yes

C+ BE ...................Astra1+Astra3.........Seca..... ........ Yes

C+ Nordic...............Thor ..................Conax................ Yes

Viasat ..................Thor.................. NDS.................. Yes

***view ..................Hotbird......... Viaccess.................Yes

MCT.................. Eurobird.............. Viaccess.................. no

*** On TV ..................Eurobird ......Viaccess ................. no

Nova .....................Hotbird.................. Irdeto................ no

Canalsat FR ..................Astra 1 .........Seca/Via.................. Yes

ART .....................Hotbird.................. Viaccess.................. no

SRG Swiss ..................Hotbird............. Viaccess................. Yes

DigitalAlb.................. Eutelsat.................. Conax.................. Yes

UPC Direct.................. Astra 1................ Cryptoworks........... Yes

JSC Sports.................. Hotbird.................. Viaccess................ no

Digital+ ..................Astra 1.................. Seca.......................... no

WorldTV.................. 24 West.................. Irdeto.................. no

SpizeTV.................. Eurobird ..................Irdeto.................. no

Belgacom.................. Hotbird.................. Irdeto.................. no

HRT ..................Hotbird.................. Viaccess.................. no

ITV Partner.................. Eutelsat....... Irdeto/CW.................. no

Bullsatcom.................. Hellassat.............. Irdeto.................. no

Paketler BUNLAR
                            sayın dostum 27001 i daha sonrada onun yerine 27003 ü girdim bilgileri defalarca kontrol ettim doğru olduğu halde connet fail hatası veriyor bir tütlü portu okeylemiyor bitiş portunudamı mutlaka girmekmi gerekiyor.oysa bu portuda görmesi lazım değilmi.
                            BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
                            ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              sevgili sametbal arkadaş bu serveri denedim . müthiş bu server? çook seri bu server ,ancak az kart var? popiler paketler yok?
                              arkadaşlar verilen ccam bilgileri www cccam tv sitesinin deneme amaçlı gönderdikleridir.Siteye girip test amaçlı bilgi isterseniz mailinize gönderiliyor, fakat gelen sifrelerin hangi paket ve kanalı açtığını bulamadım.
                              M3d+M3d Combo Super
                              VU+Ultimo
                              Gigablue HD QUAD PLUS
                              T90 ile 4W-46E arası 19 uydu

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X