• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

No ATR Wrong ATR hatası!!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• No ATR Wrong ATR hatası!!!

Arkadaşlar forumda birçok yerde bahsedilmiş bu no ATR hatası. Fakat bir çözüm bulamadım.

Ben kendi evimde kendi loaderımla kendi yükleme cihazımla karta yükleyemiyorum.

Ama aynı yükleme cihazıyla arkadaşın evinde karta yükleme yapabiliyor. Yani kartta ve yükleme cihazında bir sorun yok.

Bana lütfen yardımcı olun!!!

Bilgisayarımda mı var bir sorun acaba. Lütfen üstatlar bir açıklığa kavuşturalım şu sorunu.

evet dostum sen bunu da bir dene. rs232 kablonu bir degistir.bakalim nasil olacak.saygilar

Yorum yap

Arkadaşım değiştirdim tam 3 tane valla... Lütfen arkadaşlar bir çözüm bulalım şu soruna...

Yorum yap

arkadaşım ilk aldığımda aynı sorun bende de oldu. denedinmi bilmiyorum ama com portunu değiştir. rs232 yi hangi com port a taktıysan diğerine tak ve bir de öyle dene kolay gelsin benim ki böyle çözüldü.

Yorum yap

elektrikçi73 arkadasimiz söledigi gibi ve senin firevall bilgisayarden programmini bir kapat.

Yorum yap

slm arkadaşım bendede aynısı oluyordu ben şöyle halattim bu konuyu bendeki yazıcı Kullandığım ( Cardmaster ) adlı yazıcı kartı takmadan (5 MAUSE3.5M)ayarlıyorum sonra üstündeki yeşil renkli (LEDİ) çıkarıyorum ve kartı takıp yazdırıyorum hiç sorun olmuyor öbür türlü hep atr hatası veriyor .ben böyle yapıyorum yaptığım şeyleri yazdım inşallah halledersin selamlar.

Yorum yap

arkadaşlar bu sorun şundan kaynaklanıyor. bilgisayarınızda kullandıgınız com port anakartın direk üstünde değil ise yani bir kablo ile arkaya uzatılmış ise kullandıgınız kabloyu değiştirin. bunun nedeni p4 lerin kablosu yerine p3 lerin uzatma comport kablosu kullanıldıgında ortaya çıkıyor.

Yorum yap

Sen adaptörünü de bir dene istersen. Çünkü bazen adaptörlerden de kaynaklanabiliyor
                ELHAN ELEKTRONİK
                ANTALYA

Next 9000 Ultra Share Resimli Açıklama

Next 9000 Ultra TF530 Çipinin İnternetten Güncellenmesi Resimli Açıklama

Next 9000 Ultra Resimli Yazılım Atma Açıklaması

Yorum yap

Arkadaşım selamlar
                  RS232ye benzeyen 9 pinli bir tarafı dişi bitarafı erkek veri aktarım kablosu ile
                  yapman gerekir RS232 kablosu yazılım atmak içindir veya USB den çalışan piyasada veri aktarım kabloları var genelde loptop,larda kulanılır diye satılıyor,
                  normal masa üstu PClerdede çalışıyor.enerji olayınıda adaptörse adaptörle veya
                  USB kablosu ie USB girişinden diğer ucunu bağlıyarak alabilirsin.birde portunu
                  ayarlaman lazım yani COM girişini USB Kablosunun CD sinden kurarsın.bu kadar
                  aıklama yeter herlalde Başarılar.
                  Saygılarımla
                  Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
                  Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

arkadaşım.ilk olarak rs 232 ile sorun vardır(bende aynısı oldu) + iki tarafı dişi olacak .eminim yeni almışsındır phoneix loder MHZ otamatik tir sakın arama nasıl yaparım diye.sen kablo üzerine yoğunlaş başka sorun olmuyor 100%rs 232 hatalı bana öyle geldi. bilgine

Yorum yap

Bunu dene !

firat1990 Nickli Üyeden Alıntı
                      Arkadaşlar forumda birçok yerde bahsedilmiş bu no ATR hatası. Fakat bir çözüm bulamadım.

Ben kendi evimde kendi loaderımla kendi yükleme cihazımla karta yükleyemiyorum.

Ama aynı yükleme cihazıyla arkadaşın evinde karta yükleme yapabiliyor. Yani kartta ve yükleme cihazında bir sorun yok.

Bana lütfen yardımcı olun!!!

Bilgisayarımda mı var bir sorun acaba. Lütfen üstatlar bir açıklığa kavuşturalım şu sorunu.
                      Arkadasim bilgisayarini kapat ! Com portun serbest oldugundan emin olmak için!
                      Rs232 kablo baglantini yap !:iyyy:
                      Bilgisayarini tekrar aç ve hangi com'a bagliysen onu sec duzelir !:cuara:

Yorum yap

ArkadaŞim Olmadiysa Hepsİnİ BoŞver... ModÜl İÇİnde Kalan Kartin Orta Kisminda Sicakliktan Dolayi Zamanla Hafİf Bİr Deformasyon Meydana Gelİyor, Kart Bu Nedenle Tam YerleŞmİyor.. Karti YerleŞtİrİrken Sİmkartli YÜzey AŞagiya DeĞİl Yukariya Gelecek Şekİlde YerleŞtİr.kartin Ne Kadari İÇerİ Gİrİyor Bak. Sonra Sİmkart Alta Gelecek Şekİlde DoĞru Olarak YerleŞtİr. Tam OturduĞunun GÖstergesİ klİk Sesİnİ Duy. Sonra YÜkle. GÜle GÜle Kullan

Yorum yap

arkadaşlar bende de aynı sorun oluyor. yalnız bende update ederken o sorun meydana geliyor loader ile tanımla dediğimde hiç bi sorun yok yada atr ye bastığımda görüntüleniyor yazlılımda yükleyebiliyorum.
                          com portu değiştirdim v.s önerileri denedim başarılı olamadım.
                          düşünceleriniz nelerdir ?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X