• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Laptop alacagım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Laptop alacagım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba degerli arkadaslar ; Geleceğe yönelik bi laptop almak istıyorum maxımum 1.500 ytl kadar butce ayırdım(taksıtle) sizlerin görüşlerinizi almak istedim.Öncelikli marka ASUS sonra;HP,Toshıba,Acer gibi markalar ...Bir laptopda bulunması gereken özellikleri nasıl sıralayabılırsınız ; bendeki bir kac dusunceyı de sızler ıcın sıraladım;

İşlemci Intel® Core? 2 Duo T7500 işlemciGrafik Arabirimi
    Anabellek 2 GB DDR2-667
    NVIDIA® GeForce 8400 grafik
    Kablosuz Bağlantı 802.11a/b/g/n WLAN
    ENTEGRE CAMERA

Tavsiyelerinizi ve linklerinizi ve malum butceme uyması istiyorum..

Kolay gelsın
    Şimdiden teşekkürler herkese
    Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

kamerasız istersen toshiba tecra al
    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

Sakın HP düşünme, ben kullanmadım ama kullanan pekçok kişiden hep şikayet duydum, toshiba, acer güzel markalar, özellikle acer sorunsuz bir makine olarak bilinir.
      En büyük aptallık,
      Kendini akıllı sanmaktır...

Yorum yap

kendim dell kullanıyorum ama sana tavsiyem asus tan kesinlikle şaşma dostum.valla asus alacağım hele şu dell i elimden bi çıkarırsam hayırlısıyla
        ikizbeyin hocam acer iyi bi marka ama problemine ben şahit oldum.kuzenimin laptopu sürekli serviste kardeşimin ki ise çok yavaş ve bir türlü randıman vermiyor maalesef.
        :::::::::ATAM İZİNDEYİZ BİZ DE FENERBAHÇELİYİZ:::::::::

Yorum yap

@LASTSAMURAI Sony Vaio laptoplara bakmanı tavsiye edecemneden diyeceksin yeninesil Nesil Intel Santa Rosa 800 Mhz. 2.40 Ghz. 4 MB Cache Core 2 Duo T7700 İşlemcivar birde EKRAN KARTI: NVIDIA® GeForce® 8400M GS 831 MB and Intel® X3100 358 MB Hybrid Graphic performans olarak testlerde baya iyisonuçlar aldım diye bilirim soğutma olsun ekrançözünürlüğüolsun bayabir yüksek kolaygelsin.

Yorum yap

casper nirvana paran varsa git bunu al bir 10 yıl bilgisayara para vermesiin benden sana garanti
            http://www.kazandiranis.com/

Yorum yap

cımsky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              @LASTSAMURAI Sony Vaio laptoplara bakmanı tavsiye edecemneden diyeceksin yeninesil Nesil Intel Santa Rosa 800 Mhz. 2.40 Ghz. 4 MB Cache Core 2 Duo T7700 İşlemcivar birde EKRAN KARTI: NVIDIA® GeForce® 8400M GS 831 MB and Intel® X3100 358 MB Hybrid Graphic performans olarak testlerde baya iyisonuçlar aldım diye bilirim soğutma olsun ekrançözünürlüğüolsun bayabir yüksek kolaygelsin.
              @cimsky konfigrasyonunu verdiğin laptop kaç ytl acaba (kdv dahil) çünkü last samurai arkadaş 1.500 ytl ayırmış.eğer 1500 ytl ise bende bi tane kesin alırım valla

Yorum yap

ferman78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                @cimsky konfigrasyonunu verdiğin laptop kaç ytl acaba (kdv dahil) çünkü last samurai arkadaş 1.500 ytl ayırmış.eğer 1500 ytl ise bende bi tane kesin alırım valla
                @ferman78 1749 € + KDV olması lazım ama busistemi test etme imaknımoldu
                şöyledeyeyim al Sony Vaio geç karşıya bizim meslekte böylederler kolaygelsin

İŞLEMCİ: Yeni Nesil Intel Santa Rosa 800 Mhz. 2.40 Ghz. 4 MB Cache Core 2 Duo T7700 İşlemci
                RAM: 1 GB DDR2 667 Mhz (Max.4 GB)
                HDD: 120 GB SATA (5400 Rpm) HDD
                OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
                EKRAN KARTI: NVIDIA® GeForce® 8400M GS 831 MB and Intel® X3100 358 MB Hybrid Graphic Card
                EKRAN INC: 13.3" WXGA display (1280x800) with XBRITE™ technology

Santa Rosa 2.40 Ghz 800 Mhz. FSB İşlemci Teknolojisi
                4 GB DDR2 667 Mhz. Ram Destekli Yeni Board Mimarisi
                Microsoft Windows® Vista™ Business
                Sony Vaio Dizüstü Bilgisayar VGN-SZ680N5 (1 GB)

İŞLEMCİSony Vaio Notebook VGN-SZ680N5 (1 GB)

İşlemciYeni Nesil Intel® Santa Rosa 800 Mhz. 2.4 Ghz. 4 MB Cache Core™ 2 Duo T7700 İşlemciRAMSony Vaio Notebook VGN-SZ680N5 (1 GB)RAM1 GB DDR2 667 Mhz (Max.4 GB) RamSABIT DISKSony Vaio Notebook VGN-SZ680N5 (1 GB)HDD120 GB SATA (5400 Rpm) HDD G-Sensor™ Shock Protection - Hard Disk Drive
                ProtectionİŞLETİM SİSTEMİSony Vaio Notebook VGN-SZ680N5 (1 GB)İşletim SistemiMicrosoft® Windows Vista™ Business Eng.OPTİK SÜRÜCÜSony Vaio Notebook VGN-SZ680N5 (1 GB)DVD+R DL Write:
                DVD+R Write:
                DVD+RW Write:
                DVD-R Write:
                DVD-RW Write:
                CD-R Write:
                CD-RW Write:
                DVD±RW:
                CD Read:
                DVD Read:
                DVD-R DL Write:
                DVD-RAM Read: 4x (max.)
                8x (max.)
                8x (max.)
                8x (max.)
                6x (max.)
                24x (max.)
                16x (max.)
                Yes DVD±R DL/DVD±RW/DVD-RAM
                24x (max.)
                8x (max.)
                4x (max.)
                2x (max.)SES ÇIKIŞISony Vaio Notebook VGN-SZ680N5 (1 GB)Ses ÇıkışıSony® Sound Reality™ - Audio EnhancerPİLSony Vaio Notebook VGN-SZ680N5 (1 GB)BataryaLithium ionBatarya Ömrü3-6 saatKASAAraçlarStereo speakers, Wireless LAN 802.11(a/b/g/n),Bluetooth,FingerPrint,Integrated Camera and MicrophoneMODEMModemV.92/V.90 (56 Kbps) data/fax modem (RJ-11)ANAKARTChipsetMobile Intel GN965 Express ChipsetEKRAN KARTIEkran KartıNVIDIA® GeForce® 8400M GS Max.831 MB Graphic Card and Intel® X3100 251 MB Hybrid Graphic CardGÖRÜNTÜ ÖZELLIKLERIEkran Ölçüsü13.3” WXGA display (1280x800) with XBRITE™ TechnologyGENELModelVGN-SZ680N5NETWORKNetwork Bağlantıları10Base-T/100Base-TX/1000Base-T Fast Ethernet (RJ-45)ÖLÇÜLER VE AGIRLIKDerinlik236 mmYükseklik254-381 mmAğırlık1.69 KgGenişlik317 mmDESTEKLENEN ARAYÜZLERDesteklenen Slotlar• Docking station connector • i.LINK™ (IEEE1394)
                • 2 x USB 2.0 (High/Full/Low-speed) Type A connector • Monitor (VGA)
                • External speakers or headphones • DC In (AC adapter) • Microphone connector
                Multimedia Card Reader: Supports Memory Stick
                DUO™ media with MagicGate™ functionality, One
                ExpressCard™ /34 Slot, One PCMCIA - Type II/Type I
                card slot with CardBus supportGÜÇ KAYNAGIVoltajAC 110/230 VGüç KaynağıHariciFrekans50/60 HzCARD SlotSlotMultimedia Card Reader: Supports Memory Stick
                DUO™ media with MagicGate™ functionality, One
                ExpressCard™ /34 Slot, One PCMCIA - Type II/Type I
                card slot with CardBus support
                PROGRAMLARYazılımlarInternet Services: AOL® 90-Day Risk Free Trial - New Users Only
                Anti-Virus and Recovery Software: Norton® Internet Security™
                2007 60-Day trial with spyware protection
                Supplied Software: Microsoft® Works 8.5
                60-Day Trial Version of Microsoft® Office 2007
                Sony® Original Software: Click to DVD® - DVD Creation
                Please access VAIO® Help and Support from your PC for a
                complete list of software applications and trials.

Yorum yap

valla ben arkadaşa asus tavsiye ettim ama tabi bütçe dahilinde yoksa sony vaio nun üstüne laptop tanımıyorum işin açıkcası.yani sizin meslekten olmasam dahi karşıya geçmek benimde hayalim
                  sanada kolay gelsin @cimsky

Yorum yap

Arkadaşım, benden sana bir tavsiye, çok bilinen markaları alıp etiketine 600-700 dolar verme. Türkiye'de satılan bütün laptoplar garantili. Ben bundan iki ay önce T7900 işlemcili 800 mhz Datron aldım, çok memnunum. Fiyatı da çok hesaplı. Datron dahil hemen hemen birçok marka Çin'de aynı fabrikada üretiliyor, üzerine etiket basılınca çok farklı fiyat farklılıkları ortaya çıkıyor. Datron'un sitesine git, bütçene ve özelliklerine göre bir laptop seç, memnun kalacaksın. Üstü süslü püslü laptoplara değil, işlemcilerinin özelliklerine bak.

Yorum yap

ferman78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      valla ben arkadaşa asus tavsiye ettim ama tabi bütçe dahilinde yoksa sony vaio nun üstüne laptop tanımıyorum işin açıkcası.yani sizin meslekten olmasam dahi karşıya geçmek benimde hayalim
                      sanada kolay gelsin @cimsky
                      @ferman78 birçok laptop geçti elimden birçoğununda ortak özellikleri farklı ama şuvar kulanan bilir neden diyeceksiniz mesela geçen bir laptop geldi elime ekrankayması sorunuyla baktım inceledim ama bir laptopun başına gelebilecek en kötü şey gelmiş ekran bozulmuş ekranın fiyatıda 450 usd+kdv tercih meselesi test imakanım oluyor birçok bilgisayarı ama şuvar tabiki bütçe ve düşünce meselesi kolaygelsin.

Yorum yap

kesinlikle ve kesinlikle ucuza kalıteyı alıcam dersen acer derım hem sık hem kullanıslı hemde ucuz + kalıtelı bır urun bu bende kullanıyorum ama kesınlıkle asus dell hb alma derim ben... ama ozellıklerını ıyı sec alırken ne ıcın aldıgın cook onemlı oyun ıcın pek laptop tavsıye etmem geforce demıssın ekran kartına cok ısınır lap tap hangı marka olursa olsun bıde amd kullancaksın tuzu bıberı olur ama yınede oyun oynaya bılırsın fakat uzun sure oynamanı tavsıye etmem cunku lap top fanları hangı marka olursa olsun kendını sogutmuyor ewinde klıman varsa sorun olmaz..
                        :bravo: ALTINI OLAN KURALI KOYAR, KURALI OLAN ALTINI ALIR..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X