• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next 5000 CL notebook yazılım atma sorunu yardım?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next 5000 CL notebook yazılım atma sorunu yardım?

next 5000cl ye notebook tan bitürlü yazılım atamadım.notebook ta rs232 çıkışı yok ben de usb den çevirici rs232 (ucu erkek) kablo ve iki ucuda dişi olan rs232 kablo aldım.bunları birleştirerek notebook a ve recaivere bağladım.ama yazılım atma esnasında DnUpMan5.3 loaderin download tuşuna basınca com3 com4 yazıyo ardarda ve starta bastığımda com1 com2 com3 com4 seçenekleri çıkıyo bunlardan birini seçince "waiting for the response of your recaiver" yazısı çıkıyo ve hiçbişey yapmadan duruyo.kısacası yazılım atamdım.bu işi nasıl gercekleştirecem sorun nerde acaba aldığım kablolarda mı bi sorunvar.yardımcı olursanız sevinirim.

Usb-Rs232 Çeviricinizi notebookunuza doğru com porttan tanıtın ve sürekli aynı usb girişi kullanın.Genellikle Bu durum usb ceviricinizden kaynaklanır sürücüsü doğru tanıtılmadığında com portlar sapıtıyor.

Yorum yap

doğru com port derken bu nasıl yapıcam tam anlamadım.zaten usb den takınca kendi otomatik olarak tanımıyomu?birazdaha ayrıntılın yazarsanız.şimdiden teşekkürler

Yorum yap

koray895 Nickli Üyeden Alıntı
        doğru com port derken bu nasıl yapıcam tam anlamadım.zaten usb den takınca kendi otomatik olarak tanımıyomu?birazdaha ayrıntılın yazarsanız.şimdiden teşekkürler
        Tamam şöyle anlatayım koray.O usbye taktığında kafadan com10 bile görebilir mesela....Sen onun driverını yükleyeceksin aygıt yöneticisinden com portunu com1 olarak ayarlayacaksın.Kendisi otomatik tanıdığında çalışmaz.

Yorum yap

teşekkürler hocam.

Yorum yap

Notebooktan yazılım yüklemek cok basit ama önemli olan çeviricinin driverını çalıştırabilmek.Notebooka taktığınızda tanıyor herşey normalmiş gibi görünüyor ama yazılımı atamıyorsunuz data gönderiliyor diyip kalıyor öyle.Biraz daha gayret işallah yaparsın.Birde buradan bu işlemleri yazarak izzah etmek zor oluyor deneme yöntemiyle başaracaksın eminim.Kolay gelsin

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X