• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Güncel] Oyun Dünyasındaki Önemli detaylar

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Final Fantasy oyunlarını sevenler, Square Enix tarafından yapılan yeni duyuruya sevinecektir.

JRPG türü oyunlar arasında en bilindik olan marka Final Fantasy, geçtiğimiz yıl 30 yaşına basmıştı. Square Enix bu önemli olayı PS4 ve PS Vita için çıkarılan World Of Final Fantasy ile kutlamıştı.
    Bir yıl aradan sonra oyunun PC sürümünün de çıkacağı açıklandı. Steam üzerinde çıkacak olan PC sürümünde, klavye ve fare desteği gibi güncellemeler de bulunacak.
    Resmi çıkış tarihi olarak 21 Kasım 2017 açıklandı. Oyunun bir de 28 Kasım’a kadar satışta kalacak olan İlk Gün Sürümü bulunacak. Bu sürümde çeşitli duvar kağıtları ve dijital ses örnekleri gibi bazı içeriklere de yer verilecek.

Yorum yap

• Destiny 2: Curse of Osiris hakkında bilmeniz gereken 10 şey

Yükselen seviye sınırları ve yapacağız ilk görev gibi birçok detay var yazımızda.

PlayStation Media Showcase 2017 sırasında ilk defa Destiny 2: Curse of Osiris için bir video yayımlandı ve bu videonun ardından hem Bungie, hem de Activision, bu genişletme paketi hakkında oyunculara yepyeni bilgiler verdi. Bizler de bu bilgileri toparlayıp, direkt olarak sizlere sunmak istedik. Öğrendiğimiz her şey için teker teker haber yazmak yerine, her şeyi tek bir yazıda toplayıp, sizlere daha az zahmet vermek daha iyi olur diye düşündük. Siz aksini düşünüyorsanız, diyecek bir şeyimiz yok ne yazık ki. Dilerseniz yazımızın devamından Destiny 2: Curse of Osiris hakkında bilmeniz gereken 10 şeye göz atabilirsiniz.

Gördüğünüz her şey oyun içinde de var.

PlayStation Media Showcase 2017 sırasında oyunculara gösterilmiş olan tanıtım videosu, direkt olarak oyunun içerisinde bulunan bir sinematik sahne. Yani, Destiny 2: Curse of Osiris satın alıp, oynamaya başladığınız zaman Vex ile Osiris arasındaki o epik anları kendi gözleriniz ile, kendi monitörünüzde veya televizyonunuzda görebileceksiniz. Ayrıca, fark etmediyseniz bizler söyleyelim: Yayımlanan o videoda Osiris’in Fireteam arkadaşları da görünüyor ve o arkadaşları tamamen donuk durumda. Zamanı kontrol edebilen Vex, sadece Osiris’in peşinde ve bu efsanevi Warlock’unarkadaşlarını da tamamen zamanda hapsetmiş durumda. Bizim de başımıza aynısı gelmez umarım.
      Kimdir bu Osiris?

Destiny evrenine yabancıysanız, bu Osiris isimli ağabeyimizin inanılmaz efsanevi birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bugüne kadar kendisini daha önce hiç görmemiştik, ama duymuştuk. Osiris de bizler gibi bir Gardiyan fakat kendisi çok uzun zaman önce dışlanmış birisi. Şimdi ise kendisine çok ihtiyacımız var çünkü bizler Cabal ile uğraşırken, Vex bunu bir avantaj bilip, zamanla oynamaya başladı yine.

O

Destiny 2: Curse of Osiris nasıl başlıyor?

Destiny 2: Curse of Osiris genişletme paketinin odak noktası direkt olarak Osiris ve bu genişletme paketinin senaryo görevleri de Osiris’i aramak ile başlıyor. Bunu yapabilmek için tabii ki Merkür’e gidiyoruz. Peki, Merkür’de başımıza neler gelecek?
      Osiris yok, Sagira var. Olur mu?

Merkür’e gittiğimiz zaman bizleri Osiris değil, kendisinin Ghost’u olan Sagira karşılıyor. Sagira, Morena Baccarin tarafından seslendirilen bir Ghost. Ayrıca bu Ghost’un şeklinin de en benzersiz şey olduğunu söyleyebiliriz. Her neyse, söylenene göre Osiris, Vex tarafından sıkıştırılınca kendi Ghost’unu uzağa fırlatıyor. Çünkü kendisi hapsedilecek, en azından Ghost kurtulsun, belki yardım bulurum diyor Osiris. Fakat Sagira fırlatıldığı zaman ciddi bir hasar alıyor ve tüm işlevini kaybediyor. Merkür’ün ortasında öylece duran Sagira, zamanla kumların altında kalıyor ve onu bulmak da bizim görevimiz.

Tanıdık bir yüz de var.

Destiny 2: Curse of Osiris ile karşımıza ilk oyundan da karakterler çıkacak. Mesela Osiris dendiğinde aklımıza gelen bir karakter de tabii ki ilk oyunun Trials of Osiris etkinliğini yöneten Brother Vance. Bu karakter, Destiny 2 oyununun yeni genişletme paketinde bizlere yardımcı olabilmek için Trials of Osiris etkinliği yöneticiliğini bırakıyor. Kendisi de bizler gibi sahaya inecek mi, bilemiyoruz fakat en azından sesi ve bilgisi ile bizlere destek vermeye çalışacak Brother Vance.
      Infinite Forest için hazır olun.

Bu genişletme paketinin en ilgi çekici yanı direkt olarak Infinite Forest çünkü Infinite Forest, oyunculara yeni bir oyun sonu içeriği olmaya hazırlanıyor olabilir. Infinite Forest, Vex tarafından aktif olarak kontrol edilebilen bir bölge ve Vex sürekli olarak Infinite Forest’in içeriğini değiştiriyor. Bu da demek oluyor ki, bizler Infinite Forest içerisine ne zaman adım atarsak, farklı bir bölge ile karşılaşıyoruz. Ayrıca Osiris’i burada bulacağımız da söyleniyor.

The Lighthouse

Lighthouse isimli sosyal alan ilk Destiny oyununda vardı fakat oyuncular bu alana Trials of Osirisetkinliğinde başarılı oldukları zaman gidiyordu. Merkür’de bulunan bu sosyal alan, Destiny 2 için çıkacak bu ilk genişletme paketinde her oyuncuya açılacak. Böylece oyunda toplam 3 sosyal alana ulaşmış olacağız: The Farm, The Tower ve The Lighthouse. Tabii başka sosyal alanlar da var fakat o alanlar da belli şeylerde başarılı olanlara açılıyor, o yüzden dahil etmeyeceğiz.
      Yepyeni içerikler.

Tahmin edebileceğiniz gibi Destiny 2: Curse of Osiris, beraberinde onlarca içerik getirecek. Mesela yepyeni senaryo görevleri, sosyal alan, yeni bir gezegen, yapacak açık dünya aktiviteleri, yeni Lost Sector bölgeleri ve çok daha fazlası. Bu genişleme paketi ile şu an oyunda temel olarak ne tip etkinlikler bulunuyorsa, bunların üzerine yenileri eklenecek. Bu etkinkiklerin çoğu Merkür üzerinde olacak iken, oyunun diğer gezegenlerine de birkaç yeni şey gelebilir.

Temel seviye ve Power seviyesi yükseliyor.

Destiny 2 içerisinde şu an temel seviye sınırı 20, Power seviyesi sınırı ise 305. Bu genişleme paketi ile 20 seviye sınırı 25 oluyor. Yani oyuncular 5 yeni yetenek puanı kazanabilecek ve bu yetenek puanları muhtemelen yeni yetenekler açmamız için kullanılacak. Çünkü bizler bu genişleme paketinde oyunculara yeni yetenekler sunulacağına inanıyoruz. Yoksa neden temel seviye sınırı yükseltilsin ki? Her neyse, Power seviyesi ise 305 yerine 330 olacak. Şu an oyun içinde maksimum sınır 350 olarak görünüyor. Bu da demek oluyor ki, oyunun ikinci genişleme paketi de bu sınırı direkt 350’ye tamamlayacak.
      Neden böyle bir şey yapıyorsun Vex?

Bu genişleme paketi ile Ikora bizleri gizli bir göreve sokuyor aslında. Bu görevde anlamış olabileceğiniz için Vex ile savaşıp, onları durdurmaya çalışıyoruz. Peki, Vex neden Merkür’de? Daha da önemlisi, bu düşman sınıfının kökleri nereye dayanıyor? Bungie cephesinden gelen açıklamaya göre bu soruların hepsine cevap bulacağız. Özellikle bu genişleme paketi ile Vex ırkının gelmişini, geçmişini öğrenebileceğiz.

Yorum yap

• Yeni Call of Duty için çıkacak olan ilk ek görev paketine PS4 oyuncuları bir ay erken erişecek.

Sony tarafından yapılan bir duyuruyla, CoD: WW2 için çıkacak ilk DLC’nin PS4 kullanıcılarına bir ay erken ulaşacağı bildirildi. Daha önce başka CoD oyunlarında da yapılan bu uygulama yeni değil.3 Kasım’da resmen çıkacak olan Call of Duty: WW2 tüm platformlara aynı anda çıkacak. Çıkış öncesinde Sezon Bileti almış olanlar hem Carentan multiplayer haritası, hem de zamanla çıkması planlanan 4 ek harita paketine sahip olacaklar.Ek görev paketleri için fiyatlar ve kesin çıkış tarihleri henüz belli değil. Ancak ilk DLC olan “The Resistance†için yaklaşık bir tarih verildi. PS4 sahipleri bu paketi Ocak ayının sonuna doğru oynama fırsatı bulacak. PC ve Xbox sahipleri ise Şubat sonu ya da Mart başında bu pakete kavuşacaklar.Çıkacak olan 4 DLC’nin tümünün ek harita paketlerinden oluştuğu bildiriliyor. Yani bu paketlerin tek kişilik oynanışa pek katkısı olmayacak. Carentan haritasının ise sonradan tek başına satışa çıkabileceği düşünülüyor, ancak henüz kesin bir açıklama yok.

Yorum yap

• Bu hafta GTA 5 Online'daki yenilikler. Artık başka yeni bir araç mevcut.
          Rockstar, bu hafta Grand Theft Auto V'ye gelen en yeni içeriği açıkladı. Satın almak için yepyeni bir araç ile birlikte, GTA Online oyuncuları Cadılar Bayramı temalı indirimler ve bonuslar bulacaklar.

GTA 5 Online

Koleksiyonunuza bu hafta ekleyebileceğiniz yeni sürüş ise, bir pistte veya suda bulunabilen şık ve renkli bir uçak olan Western Seabreeze. Elitas Travel'den bir tane satın alabilirsiniz Makineli tüfek ve bomba bölmesi gibi silahlarla birçok özelleştirme seçeneği imkanı sağlar.
          Rockstar, geçen haftaki güncellemede tanıtılan yeni düşman modu olan Condemned'i oynamak için hala çift GTA $ ve RP teklif ediyor. Oyuncuların bu bonuslardan yararlanmak için 6 Kasım'a kadar zamanı var. O zamana kadar bir Cadılar Bayramı Oyun listesi de mevcuttur ve aşağıdaki modları içerir:
          - Lost vs. Damned
          - Slasher
          - Beast vs. Slasher
          - Come Out to Play
          - Transform - Inferno Race
          GTA Online'da sınırlı bir süre için satılan Cadılar Bayramı temalı ürünler de vardır. Oyuncular 6 Kasım'a kadar FränkenStange, Lurcher, LCC Sanctus ve Duke O'Death'i %25 indirim ile elde edebilirler.
          Cadılar Bayramı ikramiyeleri ve indirimleri dışında Rockstar ayrıca 6 Kasım'a kadar Smuggler's Sell Missions ve Stockpile Adversary Mode için çift GTA $ ve RP, Bodyguards and Associates için ise çift GTA $ maaşı da sunuyor. Oyuncular ayrıca bu süre zarfında aşağıdaki öğrelere %25 indirimden sahip olabilecekler:
          - Western Company Besra (Jet)
          - Nagasaki Blazer Aqua (Special Vehicle)
          - Hangar Custom Shop Add-On
          - Progen GP1 (Super)
          - Grotti Cheetah Classic (Sports Classic)
          - HVY Insurgent (Off-Road)
          - Lampadati Toro (Boat)
          - All Melee Weapons
          Son olarak, bu haftaki premium yarışı, Ruiner 2000'e odaklanan Drop Ship'dır. Katılan herkes üçlü RP alırken, ilk üç oyuncu büyük bir GTA $ ile ödüllendirilecek. Bu haftaki zaman denemesi ise Observatory. Hedef zamanını geçmeyi başaran oyuncular büyük bir GTA $ ve RP ödülü kazanırlar.

Yorum yap

• Steam üzerinden alabileceğiniz en pahalı şeyler

Çok zenginiz ya.

Diyelim ki bir yerden bolca para buldunuz. Belki banka soydunuz, belki Çin’de yaşayan zengin büyük dedeniz öldü, ondan miras kaldı. Belki de doğuştan zenginsiniz ve paranızı harcayarak bir yer bulamıyorsunuz. İşte size ilaç olmak için, Kotaku aracılığı ile sizlere Steam üzerinde satın alınabilecek en pahalı şeyleri sunacağız bu yazımızda. Tabii başta dediğimiz şeyleri ciddiye almayınız, eğer çok zenginseniz tüm paranızı Valve tarafına vermek yerine daha iyi şeyler için harcayabilirsiniz. Bu sadece istatistiksel bir yazıdır.

Steam üzerinde bulunan en pahalı tek ürün, Strata Spaces VRâ€â€Professional Edition Upgrade isimli bir şey. Bu ürünün fiyatı 995 bin dolar. Peki, 995 bin dolarlık bu ürün ne işe yarıyor olabilir? Hemen söyleyelim, Strata Spaces VRâ€â€Professional Edition Upgrade sayesinde sanal ortamda, sanal ortamlar kurabiliyorsunuz. Bu programlar genelde model tasarımcıları tarafından kullanılıyor. Yani günlük bir oyuncunun hiçbir işine yaramayacaktır.
            Steam üzerindeki en pahalı mikro ödeme ögesi ise 500 dolar değerindeki 15,400 PLEX. PLEX dediğimiz bu şey EVE Online oyununda kullanılan bir para birimi. Ne diyorduk, bunlar birer mikro ödemeydi değil mi? 500 dolara çok küçük bir mikro ödemeymiş 15,400 PLEX. Steam üzerinde satın alabileceğiniz en pahalı paket ise Rebellion Anthology. Bu paketin içerisinde Sniper Elite ve Evil Genius gibi birçok oyun ve bu oyunlar için çıkmış olan tüm ek paketler bulunuyor. Bu paketin fiyatı ise 463.51 Dolar fakat şu an paket %30 gibi bir indirim etiketine sahip. Rebellion Anthology için kaçmaz bir fırsat!
            Oyunları geçtik, Steam üzerinde özel oyun karakterleri bile satılıyor. Bu platform üzerinde bulabileceğiniz en pahalı özel oyun karakteri ise tam 370 Dolar. RimWorld: Pirate King upgrade ile ulaşabileceğiniz bu özel karakter sayesinde kendi karakterinizi oluşturup, direkt olarak oyunun içerisine koyabiliyorsunuz. Bu karakter sadece sizin değil, oyunu oynayan tüm oyuncuların oyununa ekleniyor. Valve ekibinin popüler video oyunu platformunda satın alabileceğiniz en pahalı sanat kitabı ise 200 Dolar değerindeki Star Story: The Horizon Escape. Aslında Star Story: The Horizon Escape bir oyun fakat bu oyunun sanat kitabının fiyatı 200 Dolar. Oyun geliştiricilerini desteklemek için güzel bir yol olabilir. Sanat kitabı ile elinize geçecek birbirinden güzel tasarımları söylemiyoruz bile.
            Steam üzerindeki bir oyuna ait tüm ek paketlerin en pahalı fiyatı ise 4 bin 200 Dolar. Evet, yanlış duymadınız. Türk parası ile 16 bin TL yani. Bu ek paketler Train Simulator oyununa ait. Oyuna ait o kadar çok ek paket var ki, hepsinin buraya ismini yazmaya kalksak, kopyala-yapıştır yöntemi ile bile bu yazıyı bitirmemiz rahat günler sürer. Bu yüzden yapmayacağız. Size bol şans.

Yorum yap

• Pokémon GO geliştiricileri Harry Potter: Wizards Unite oyununu duyurdu

Sokaklarda bu sefer büyü yapacağız.

Pokémon GO hem ülkemizde, hem de dünyada çok büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Bu oyun sayesinde milyonlar sokağa dökülmüştü. Şimdi ise Pokemon GO geliştiricileri, benzer bir formatı Harry Potter evrenine uyguluyor. Çünkü Niantic, Inc., Harry Potter: Wizards Unite isimli yeni oyunlarını duyurdu. Şimdilik oyun hakkında çok fazla detay bulunmuyor fakat bu oyunun da bir AR oyunu olacağını açıkça söyleyebiliriz. Sokaklarda dolaşıp, büyüler öğrenebileceğiz veya arkadaşlarımızla takım oluşturup, diğer büyücüleri öldürmeye çalışabileceğiz. Warner Bros. Interactive Entertainment ve WB Games San Francisco ile iş birliği yapan Niantic, Inc., karşımıza yeni teknolojiler de çıkartacak. Önümüzdeki haftalarda umuyoruz ki oyun hakkında yepyeni detaylara ulaşabiliriz.

Yorum yap

• IO Interactive yeni Hitman oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu

Peki, bu yeni Hitman oyunu hakkındaki yeni bilgiler ne zaman gelecek? IO Interactive açıklamaları haberimizde!

Artık bağımsız bir geliştirici ekibi olan ve daha önceden de Square Enix dağıtımcılığında HITMANoyununu geliştiren IO Interactive, yaptıkları yeni bir açıklamada Hitman oyunu geliştirdiklerini belirtti. Tabii ki yeni bir Hitman oyunundan bahsediyoruz ve geliştirici ekibin açıklamalarına göre bu yeni oyun hakkındaki ilk açıklama 2018 senesi içerisinde gelecek. Yeni oyun hakkındaki hiçbir bilgiyi alamamış olmamız yine de kötü bir durum değil çünkü IO Interactive ile Square Enix yollarını ayırdıktan sonra Hitman serisinin geleceği de tehlikeye girmişti. Serinin haklarını IO Interactive almıştı ve ardından da ekibin ne yapacağı bilinmiyordu. Belki de mali problemlerden ötürü o seriye devam edilemeyebilirdi. Her şeye rağmen, geliştirici ekip yeni oyunu duyurdu. Bizce mutlu olunmalı.

Yorum yap

• En iyi Need for Speed oyunları

Ana serisi tam 20 oyundan oluşan Need for Speed serisinden sizin favori oyununuz hangisi?

Sizlere daha önce en iyi Call of Duty ve en iyi Battlefield oyunlarını sunmuştuk. Şimdi ise sırada Need for Speed var. Ben, bir oyuncu olarak hem Call of Duty serisini, hem Battlefield serisini, hem de bu bahsedeceğimiz seriyi deli gibi oynamıştım. Zaten bu yüzden sıradaki yazımı da bu seriye adadım. Bu yazımda, başlıktan da anlayabileceğiniz gibi ana seriden hoşuma giden oyunları küçük bir şekilde sıralayacağım. Bu benim kendi fikir yazım olduğu için, beklenmedik oyunları, beklenmedik sıralarda görürseniz, lütfen şaşırmayınız. Ayrıca kendi sıralamanızı da yorumlar kısmından bizlere aktarabilirsiniz.

Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x983px.

20- Need for Speed: Shift (2009)

Serinin en kötü serisi, bana soracak olursanız Need for Speed: Shift serisidir. Bu seri, hiçbir zaman yarış simülasyonu olmadı ve geliştiriciler, bu mini seri ile ana oyun serisini bizlere yarış simülasyonu olarak sundu. Ayrıca bu ana seride, en az oynadığım oyun da sanıyorum ki bu. Bana soracak olursanız, bu oyunun hiç geliştirilmemesi gerekiyordu.
                  19- Shift 2: Unleashed (2011)

Aynı serinin 2. oyunu, ilk oyunundan daha üst bir sırada. Bunun nedeni ise, resmi olarak oyunun ana adını taşımıyor olması. Fakat bunun haricinde, Need for Speed: Shift oyununa göre, Shift 2: Unleashed güzel bir gelişim göstermişti. Tabii bu gelişim, oyunu ne yazık ki kötü olmaktan kurtaramıyor.
                  18- Need for Speed: Most Wanted (2012)

Bir süre boyunca seriyi oynamamıştım ve seriye dönüşümü bu oyun ile yapmıştım. Fakat bu oyunu oynadığıma ciddi anlamda pişman olmuştum. Çünkü benim oynadığım o eski oyun, bu olamaz. Bir de üstüne oyunun başlığı, serinin en efsanevi oyununun başlığını taşıyor. Öncelikle şu oyunu bir oynayın, daha sonra bana orijinal Need for Speed: Most Wanted ile bu oyun arasındaki benzerlikleri bir sayın. Sayamazsınız…
                  17- Need for Speed: ProStreet (2007)

Bu oyun, bana soracak olursanız Shift 2: Unleashed tadındaydı. Evet, ana serinin ruhunu daha güzel bir şekilde taşıyordu fakat yine de oyunculara istenilen şey verilemiyordu. Bana soracak olursanız, bu oyun başka bir başlık ile çıksaydı ve bizim popüler serimizin ismini taşımasaydı, çok daha başarılı olabilirdi.

16- Need for Speed: High Stakes (1999)

Serinin klasik oyunlarını bolca oynardım ben çocukken. Fakat bu, sanıyorum ki o zamanlar en az oynadığım oyundu. Nedenini bilmiyorum. Ana seriden bir oyunun sadece polis kovalamacasına odaklanması bence yanlış bir karardı. Evet, bence yapılması gerekiyordu fakat bu kadar erken olmamalıydı.
                  15- Need for Speed: Porsche Unleashed (2000)

Serinin bu oyunu, bence araba kıtlığı çekerek kötü bir noktaya sürüklendi. Oyun içerisinde 3 farklı döneme ayrılan bu araçlara, bazı modlar içerisinde sahip oluyorduk. Serinin belki de en zayıf oyunu olan Need for Speed: Porsche Unleashed, oynanış olarak sıralamadaki diğer oyunlardan biraz daha iyiydi. O da olmasa zaten nasıl oynardık bilmiyoruz.
                  14- Need for Speed III: Hot Pursuit (1998)

Serinin bu oyunu, daha önceki oyunlara göre çok farklı bir içerik taşıyordu. Need for Speed: High Stakes ile de dediğim gibi, polis kovalamacası bence henüz erkendi. Fakat serinin 3. oyunu olan bu yapıt, hakkını veriyordu gerçekten. Belki de polis temalı oynadığım en iyi oyunlardan biri idi o zamanlarda.
                  13- Need for Speed: Hot Pursuit 2 (2002)

Serinin bu oyunu, o zamanların en kötü oyunuydu sunum olarak. Öncelikle, birçok hava durumu oyundan kaldırılmış, modifiye seçenekleri yok edilmiş, gece/gündüz döngüsü bile kaldırılmıştı oyundan. Buna rağmen ben serinin bu oyununu, bir önceki oyundan daha fazla sevdim. Belki de bazen en basit olan şey, güzel olabiliyor. Yine de sıralamamızda yükseklere ulaşabilecek bir oyun değildi.

12- Need for Speed: Rivals (2013)

Serinin yeni nesil konsollara getirdiği ilk oyundu bu. Bu yüzden insanların beklentisi fazlaydı belki de. Hatta benim bile beklentim fazla olabilirdi. Fakat bu oyun, o beklentileri tamamen karşılayamadı. Oyun, tek başına güzel olabilir fakat seriye genel olarak baktığımız zaman sıralamada ne yazık ki çok geride kalıyor.
                  11- Need for Speed II (1997)

Bu oyun, seri ile tanışma oyunumdu benim. Tabii o zaman oldukça küçüktüm, belki de ne oynadığımı bile bilmiyordum fakat beni gerçekten eğlendiriyordu. O zamanları düşündüğüm zaman, gerçekten şu oyunu oynadığım anları her defasında hatırlarım. Arabayı sürdüğüm anlar sürekli gözümde canlanır. Çok güzel günlerdi.
                  10- The Need for Speed (1994)

Serinin ana oyununu ben çok sonra oynayabilmiştim. O da merak ettiğim için zaten. Oyunu oynadıktan sonra görmüş oldum ki, gerçekten bir markanın orijinal girişi kadar güzel bir şey yok. Eğer bir gün seriye dönecek olursanız, listemizin alt sıralarında kalan oyunları oynamak yerine, orijinal olan bu oyuna yöneliniz.
                  9- Need for Speed Payback (2017)

Need for Speed Payback ne yazık ki modern serinin en büyük hayal kırıklığı oldu. Bana soracak olursanız, 2012’de çıkan Need for Speed: Most Wanted ile bu oyun rezalet kategorisi altında yarışabilir. Yine de bu oyun ile seriye güzel ve önemli yenilikler geldi. The Crew ve Forza Horizonserilerinden bazı özellikler bu seriye geçiş yaptı. Klasik bir Need for Speed oyunu değildi yani bu. Yenilikçi idi. Bu yüzden çok da fazla oyununun hakkını yemek istemeyiz.

8- Need for Speed: Hot Pursuit (2010)

2010 senesine geldiğimiz zaman artık serinin 16. oyunu ile karşı karşıya kalmıştık. Ayrıca bu oyun, Criterion Games tarafından ilk kez geliştirilmiş olan bir Need for Speed oyunu idi. Bana soracak olursanız, firmanın ilk deneyimi olduğu için çok güzel bir yapıt görmüştük. Tabii bu yapıtın güzel olması, şans ile alakalı değil. Dağıtımcı da, geliştirici de bu oyuna ilgi göstermişti. Kusursuz değildi belki, evet en iyi oyun da değildi, fakat oynamaya kesinlikle değer bir oyundu.
                  7- Need for Speed: Undercover (2008)

Need for Speed: ProStreet ile başarıyı pek yakalayamayan geliştiriciler ve dağıtımcılar, bu oyun ile Need for Speed: Most Wanted tadını yakalamak istediler fakat başaramadılar. Yine de bu oyun gerçekten oynanması gereken bir oyundur. Açık dünyası, güzel bir açık dünya idi. Senaryo ise oyuncuyu oyalamaya yetecek kadardı. Eğlence tarafına bakacak olursak, beni eğlendirdi işte arkadaş.
                  6- Need for Speed (2015)

Serinin en yeni oyunu, listemizin bu kadar yüksek sırasına kadar gelebildi. Geliştiriciler, bu oyun ile birlikte serinin köklerine dönmek istediklerini belirtti fakat bu oyunda ne yazık ki köklere dönülemedi. Evet, modifikasyon vardı oyunda. Hem de detaylı bir şekilde. Fakat sunum gerçekten berbattı. Şehir yapısı güzel görünse de, içimizi karartan bir görselliğe sahipti oyun. Grafikler, oyunu hoş göstermeye yetse de, oynanış ne yazık ki yeterli değildi.
                  5- Need for Speed: Most Wanted (2005)

Belki de bu seriyi oynayan bir çok oyuncu, serideki favori oyunları olarak bunu düşünüyordur. Bana soracak olursanız, serinin gerçekten en iyi oyunlarından bir tanesi. Fakat en iyisi değil. Bu oyunu güzel yapan şey, senaryodaki amatör ruh idi bence. Tabii bu oyuna özel bazı ögeler de vardı. Eğer seriden bu oyunu oynamadıysanız, kesinlikle oynamanız gerekiyor.

4- Need for Speed: Carbon (2006)

Önce Need for Speed: Most Wanted, 1 sene sonra da bu oyun. Sanıyorum ki bu dönemde geliştirici ve dağıtımcı inanılmaz bir yükseliş yapıyordu. Bana soracak olursanız bu iki oyun da serinin efsanevi oyunlarından. Fakat bu oyunu, Need for Speed: Most Wanted önüne koyan şey, o tehlikeli yarışları. Ben gerçekten o kanyon yarışlarını büyük bir heyecanla ve korkuyla yapıyordum. Özellikle de düelloları.
                  3- Need for Speed: The Run (2011)

Sanıyorum ki listemin en sürpriz oyunu bu. Kimse bu oyunu, bu kadar yüksekte beklemiyordu. Fakat Need for Speed: The Run, benim gerçekten en favori oyunlarımdan bir tanesi. Bunun nedeni ise, öncelikle uzun yarış teması. Hatırlarsınız, bu oyunda tek bir yarış bulunuyor ve bu yarış dahilinde, tüm Amerikayı geziyoruz. Tabii bu senaryoda böyle. Çoklu oyuncu modundaki yarışlar da ayrı bir güzeldi. Genelde tek turlu olan bu yarışları oynarken, ben gerçekten inanılmaz zevk alıyordum. Son 2 oyun gerçekten efsane olmasaydı, bu oyun büyük bir ihtimalle listemde 1. sırada olacaktı.
                  2- Need for Speed: Underground (2003)

Bu oyunun neden listemde 2. sırada olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Seriyi seven her yarış oyuncunun kalbinde ayrı bir yere sahiptir Need for Speed: Underground ve devam oyunu. O zamana göre bu oyun çok güzel grafikler ve oynanış mekanikleri sunmuştu. Keşke günümüz oyunları da bu tadı yakalayabilse.
                  1- Need for Speed: Underground 2 (2004)

O zamana göre görsellik olarak, oynanış olarak, içerik olarak ve senaryo olarak oldukça yeterli bir yarış oyunuydu. Hatta birçok bakımdan, günümüz oyunlarından bile çok daha iyiydi bu oyun. Zaten listemde 1. gelmesinin sebebi de budur. Umuyorum ki EA Games şöyle güzel bir toparlanır, silkelenir ve serinin 3. oyununu da önümüze efsanevi bir şekilde sunar.

Yorum yap

• Crtyek ekibinin Hunt: Showdown oyunu yakın bir zamanda oynanabilecek

Çünkü Crytek, Hunt: Showdown için bir kapalı beta süreci duyurdu.

Daha önce Crytek ekibi, Hunt: Showdown isimli yeni oyunlarının Steam üzerinde Erken Erişim ile piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Bu duyuru neredeyse 1 ay önce yapılmıştı. Şimdi ise Crytek, bu Erken Erişim sürecinin üzerine bir de kapalı beta süreci duyurdu. Ekipten gelen açıklamalara göre Hunt Showdown, önümüzdeki kış aylarında PC üzerinden kapalı beta sürecine girecek ve oyunun bu sürecine kayıt olan birçok oyuncu, oyunu deneyebilecek. Eğer sizler de bu oyunun kapalı betasına kayıt olmak istiyorsanız, bu linki kullanarak oyunun sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yorum yap

• Yeni Call Of Duty: WW2 Güncellemesi PS4 ve Xbox One için geldi. Neler yaptığına bir göz atalım.
                      Call Of Duty: WW2 Güncelleme

Call of Duty: WW2'nin piyasaya sürülmesi ticari ve eleştirel olarak başarılı olmuştur, ancak tam olarak sorunsuz geçti diyemeyiz. Neyse ki yeni bir PS4/Xbox One güncellemesi var. Geliştirici Sledgehammer, oyun konularının bazılarını çözmeye yardımcı olduğunu, silah dengesini geliştirdiğini söyledi.
                      Genel "bağlantı geliştirmeleri ve optimizasyonları" dışında yama, oyun içi afişler için "kararlılık iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri" getiriyor. Bununla birlikte, aynı sebeple karargahı yalnız bıraktıktan sonra karargahı sosyal bir tecrübeye geri döndürmekten bahsetmek imkansızdı.
                      Güncelleme ayrıca nerfs ve silah düzenliyor. BAR, STG44, FG42 ve makine tabancası, şimdiye kadar hiç olmadığı kadar zayıf iken, Walther geçişli av tüfeği, Bren LMG ve LMG bipodu artırıldı.

Call of Duty: WW2 Güncelleme eki yaklaşık 1.1 GB boyutundadır ve şu an PS4 ve Xbox One'da bulunmaktadır. Sledgehammer, konsollarla ilgili başka bir güncelleme yapacağını ve PC güncellemesinin de yakında piyasaya çıkacağını söyledi.

Call of Duty: WW2 Güncelleme 1.05 Yama Notları:

Multiplayer Güncellemeler

- Bağlantı geliştirmeleri ve optimizasyonları
                      - Sabit sıralama sorunları
                      - Oyuncuların sonsuza dek bir yükleme ekranıyla karşılaştığı bir sorun çözüldü
                      - Liderlik kartındaki kararlılık iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri
                      - Genel UI iyileştirmeleri
                      - Yükleme optimizasyonları
                      - Bölünmüş ekran işlevselliği iyileştirmeleri
                      - Yeni öğelerin ne zaman eklendiğini göstermek için yeni envanter yıldızlarını ekledi.
                      - Vurgulanan işaretçi sesi varsayılan olarak daha yüksek olacak şekilde ayarlandı (not: ayarlarda değiştirilebilir)
                      - Gustav Cannon ve Sainte Marie du Mont'teki dünya sömürgeciliği düzeltildi
                      - Casus Temel Eğitim - Boyalı zamanı 10 saniyeden 6'ya düşürüldü.
                      - Tek atış hardcore modunun dışında öldürmeye izin vermek için silah ayarı ve meydan okumanın tamamlanmasına olanak tanıma.

Multiplayer Silah Ayarlama Güncellemeleri

Buffs

- Walther Toggle Action Shotgun; Son derece yakın mesafedeki hasar arttı
                      - Bren LMG; Atış başına artan hasar
                      - LMG Bipod; İki yönlü duruşta ADS zamanını hızlandırdı

Nerfs

- BAR Rifle; Ateş oranı azaldı ve genişletilmiş hip ateşi yayılımı
                      - STG44 Rifle; genişletilmiş hip ateşi yayılımı
                      - FG42 Rifle; geri tepmeyi arttırdı ve genişletilmiş hip ateşi yayılımı
                      - Machine Pistol; hasar aralıklarının azalması

Sniper Class

- Tüm keskin nişancı tüfeklerle manzarayı hedef alırken tam ortama yaklaşırken oluşan bir hata düzeltildi.

Nazi Zombies Güncellemeler

- Zombie Map Exploit Fix
                      - Fixed Klaus pathing
                      - Dünya sömürgesi düzeltildi; The Final Reich

Yorum yap

• PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri, yeni oyununu duyurdu

Bir MMORYO duyuruldu.

Bundan neredeyse 1 sene önce PlayerUnknown’s Battlegrounds ve TERA oyunlarının geliştirici ekipleri, yeni bir MMORYO oyunu göstermeye hazırlanıyordu fakat bu yeni MMORYO oyununun resmi duyurusunu hiç alamamıştık. İşte bu oyun şimdi duyurulurdu. PUBG ve TERA geliştiricileri, sadece PC için Ascent: Infinite Realm oyununu duyurdu. Duyurulan bu oyunun ne yazık ki çıkış tarihi tam olarak bilinmiyor. Oyunun dağıtımcı ekibinden gelen açıklamalara göre Ascent: Infinite Realm oyununun beta süreci 2018 seneinin ilk yarısında piyasaya sürülecek. Oyuncular, oyunun ilk aşamalarında 5 karakter sınıfını deneyebilecek. Bu sınıflar da Sorceress, Mystic, Warlord, Assassin ve Gunslinger olacak.

Yorum yap

• The Legend of Zelda: Breath of the Wild şimdi yeni bir güncelleme sayesinde daha da büyüdü.
                          The Legend of Zelda: Breath of the Wild Güncellemesi

Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 780x410px.

Sürüm 1.3.3, önceden duyurulan Xenoblade Chronicles 2 temalı zırh, yeni Amiibo işlevselliği ve daha fazlasını ekliyor.
                          Hem Nintendo Switch hem de Wii U'da mevcut olan güncelleme, tamamlandığında Xenoblade Chronicles 2'nin Rex'ini temel alan bir zırh ile ödüllendirilen yeni bir yan macera sunuyor. Önceki DLC zırh setleri gibi, yan görevin farklı bölümlerini tamamlayarak her bir parçayı tek tek edinmeniz gerekir.
                          Ayrıca, yama dört yeni Champion Amiibo figürü için destek ekliyor. Mevcut olan rakamların her biri, kendi İlahi Canavarına dayalı bir kaskın kilidini açıyor. Ayrıca özel bir buff da veriyor. Bonuslara bir göz atın.
                          - Daruk: Vah Rudania Divine Helm -- Flame Guard (Lv1)
                          - Mipha: Vah Ruta Divine Helm -- Swim Speed Up (Lv1)
                          - Urbosa: Vah Naboris Divine Helm -- Electricity Resistance (Lv1)
                          - Revali: Vah Medoh Divine Helm -- Cold Resistance (Lv1)
                          Son olarak, yama "oyun geliştirmeye yönelik çeşitli düzeltmeler" içeriyor. Nintendo aracılığıyla, tam yama notlarına göz atabilirsiniz.
                          Zelda: Breath of The Wild Güncellemesi 1.3.3 Yama Notları:
                          - Dört Şampiyonun (Revali, Daruk, Urbosa ve Mipha) Amiibo'su artık destekleniyor.
                          - Xenoblade Chronicles 2 işbirliği donanımı almak için yan macera artık mevcut.
                          - Oyun Oversleri için × işaretinin Ver.1.3.0'dan itibaren Hero's Path modunda kaydedilmesini önleyen bir sorun giderildi.
                          - Oyun geliştirmeye yönelik çeşitli düzeltmeler.

Yorum yap

• Humble Comics Bundle: Sex & Science ile birbirinden güzel hikayelere hazır olun

Humble Bundle ile Top Cow yeniden bir anlaşma ile Humble Comics Bundle serisine Humble Comics Bundle: Sex & Science adı ile geri dönüyor.

Humble Bundle ile Top Cow yeniden bir anlaşma ile Humble Comics Bundle serisine Humble Comics Bundle: Sex & Science adı ile geri dönüyor. Humble Comics Bundle: Sex & Science kampanyasında bu sefer Sunstone, Aphrodite IX, Blood Stain, Think Tank gibi birbirinden güzel eserler bulunuyor. Bunlar ve bunlara benzer güzel eserler ile birlikte seks ile bilim arasındaki ilişki, okuyuculara ilginç bir şekilde aktarılıyor. Eğer okumayı seviyorsanız, Sunstone, Aphrodite IX, Blood Stain, Think Tank gibi yaptılar var bu kampanyada. Mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz.

Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x884px.

1 Dolarlık Humble Comics Bundle: Sex & Science Paketi

Think Tank Vol. 1
                            Cyber Force Rebirth Vol. 1
                            Aphrodite IX/Cyber Force #1
                            The Darkness Rebirth Vol. 1
                            Angelus Vol. 1
                            Rest Vol. 1
                            Wildfire Vol. 1
                            Berserker Vol. 1
                            AphroditeIX Vol. 1
                            Blood Stain Vol. 1
                            Swing & Sugar Excerpt

8 Dolarlık Humble Comics Bundle: Sex & Science Paketi

Think Tank Vol. 1
                            Angelus Vol. 1
                            Rest Vol. 1
                            Wildfire Vol. 1
                            Berserker Vol. 1
                            AphroditeIX Vol. 1
                            Blood Stain Vol. 1
                            Swing & Sugar Excerpt
                            Sunstone Vol. 1 – 2
                            Think Tank Vol. 2
                            Cyber Force Rebirth Vol. 2
                            The Darkness Rebirth Vol. 2
                            Cyber Force/Hunter-Killer Vol. 1
                            Symmetry Vol. 1 – 2
                            Aphrodite IX Rebirth Vol. 1
                            Blood Stain Vol. 2
                            IXth Generation Vol. 1

15 Dolarlık Humble Comics Bundle: Sex & Science Paketi

Think Tank Vol. 1
                            Angelus Vol. 1
                            Rest Vol. 1
                            Wildfire Vol. 1
                            Berserker Vol. 1
                            AphroditeIX Vol. 1
                            Blood Stain Vol. 1
                            Swing & Sugar Excerpt
                            Sunstone Vol. 1 – 2
                            Think Tank Vol. 2
                            Cyber Force Rebirth Vol. 2
                            The Darkness Rebirth Vol. 2
                            Cyber Force/Hunter-Killer Vol. 1
                            Symmetry Vol. 1 – 2
                            Aphrodite IX Rebirth Vol. 1
                            Blood Stain Vol. 2
                            IXth Generation Vol. 1
                            Sunstone Vol. 3 – 5
                            Think Tank Vol. 3 – 5
                            The Darkness Rebirth Vol. 3
                            Hunter Killer Vol. 1
                            Blood Stain Vol. 3
                            Witchblade: Takeru Manga
                            AphroditeIX Rebirth Vol. 2
                            IXth Generation Vol. 2
                            Apollo IX #1
                            Artemis IX #1
                            Athena IX #1
                            Poseidon IX #1

Yorum yap

• For Honor bu hafta sonu ücretsiz olacak

Hem de tüm platformlarda.

Ubisoft ekibinin en yeni serilerinden bir tanesi olan For Honor, başarılı bir çıkış gerçekleştirse de, özellikle PC platformunda çok kan kaybeden bir oyun olmuştu. Yine de bu oyunun mutlaka deneyimlenmesi gerektiğini düşünüyoruz ve siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, size güzel bir haberimiz var: For Honor bu hafta sonu ücretsiz olacak. Hem de tüm platformlarda. Eğer sizler de bu oyunu ücretsiz olarak denemek istiyorsanız, PlayStation Network, Xbox Live veya Uplay üzerinden oyunu ücretsiz olarak indirebileceksiniz. Bu ücretsiz hafta sonu etkinliği 9 Kasım 2017 tarihinde başlayacak, 12 Kasım 2017 tarihinde bitecek. Bu ücretsiz hafta sonu etkinliği boyunca oyunculara tüm haritalar ve oyun modları da açık olacak. Yani oyunu istediğiniz gibi deneyimleyebileceksiniz.

Yorum yap

• Devil May Cry 5 hakkında yepyeni söylentiler ortaya çıktı

Oyun bu sefer sadece PlayStation 4 konsoluna özel olabilir.

Daha önce sizlere sunduğumuz bir haberde, Devil May Cry 5 oyununun şu an geliştirilme sürecinde olduğunu ve PlayStation Experience 2017 sırasında duyurulacağını belirtmiştik. Bugün ise Reddit üzerinde oyun hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgilere göre oyun için şu an düşünülen isim Devil May Cry V olarak geçiyor. Bu oyun, Capcom cephesinde, Hideaki Itsuno isminin gizli projesi olarak geçiyor. Peki, bu oyun ne zaman duyurulacak ve çıkacak?

x.

Reddit konusuna göre aslında bu oyun orijinal olarak Kasım 2018 içerisinde piyasaya sürülecekti ve E3 2017 sırasında duyurulacaktı. Fakat Sony, E3 2017 sunumlarından aldıkları geri bildirim sonrasında bu duyuruyu PlayStation Experience 2017 etkinliğine taşımayı uygun gördü. Yani, bu oyun muhtemelen birkaç hafta sonra gerçekleşecek olan yeni Sony etkinliğinde duyurulabilir. Oyunun çıkış tarihi ise 2019 finansal yılı olarak görünüyor. 2019 finansal yılı ile Nisan 2018 ile Mart 2019arasına denk geliyor. Ekibin şu anki çıkış tarihi tahmini ise 2019 senesinin başları.
                                2 senedir geliştirildiği rapor edilen Devil May Cry 5, çıkışını gerçekleştirmeden önce karşımıza bir demo ile çıkacak. Oyun çıkışını yaptığı zaman ise toplamda 3 sene boyunca geliştirilmiş olacak. Bu sürecin, günümüz serilerine uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki, Sony ile Capcom arasında neler dönüyor olabilir? Mesela, Devil May Cry V neden bir Sony etkinliğinde duyuruluyor? Bu konu hakkında net bir bilgi yok. Sony ile Capcom arasında bu oyun üzerinde bir anlaşma var, o kesin. Sony, bu oyunun geliştirilme sürecine para harcıyor. Fakat bu anlaşmanın tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Devil May Cry 5, tamamen PlayStation 4 konsoluna özel olabilir veya özel ek içeriklere sahip olabilir.
                                Devil May Cry 5 Oynanış Detayları

Çıkış tarihleri, demolar, duyurular bir yana, oyun hakkında oynanış detayları da sızdırıldı. Reddit gönderisine göre bu oyunun senaryosu, Devil May Cry 4 oyununu devam ettiren bir senaryo olacak. Ayrıca oyunda 1’den fazla kontrol edilebilir karakter olacak. Bunun haricinde, oyunun bölüm tasarımları da serinin eski oyunlarına göre biraz daha açık olacak. Tabii ki açık dünya bir oyun ile karşılaşmayacağız, çizgisel yapı devam edecek ama daha açık olacak harita. Son Uncharted oyunlarını belki örnek olarak verebiliriz bu konuya. Eğer dilerseniz daha fazla detaya Reddit gönderisinden göz atabilirsiniz. Bizler daha fazla bilgi vermeyeceğiz çünkü yer yer keyif kaçırıcı bilgiler bulunuyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X