• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE 19500 Superior HD CIS ile ilgili başlıca tespitlerim ve önerilerim

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next YE 19500 Superior HD CIS ile ilgili başlıca tespitlerim ve önerilerim

Next YE 19500 Superior HD CIS modeliyle ilgili tespitlerimi paylaşacağım. Öncelikle cihazda v2.33 yüklü olduğunu belirteyim.

1) Cihaz arkadaki anahtardan kapalıyken hem D-Smart modül hem de flaş bellek takıp ardından cihazın elektrik anahtarını açtığımızda cihaz, modülü bir türlü okuyamıyor. Şifreli/şifresiz bütün kanallarda "Şifreli" uyarısı veriyor. Eğer flaş bellek takmadan çalıştırırsak veya cihazı açtıktan sonra flaş bellek takarsak böyle bir sorun olmuyor.

2) EPG'si olan herhangi bir kanalda "info" tuşuna iki kere basıp EPG detayına baktığımızda %90 ihtimalle cihaz kitleniyor. O ekran sabit kalıyor, kumanda işlevsiz oluyor. Ancak elektrik anahtarından kapatıp açarsak düzeliyor.

3) DigiTürk'ün EPG'sindeki bazı karakterler bozuk çıkıyor. Oradaki metin düzgün bir şekilde okunmuyor.

4) "info bar"da "şimdiki" ve "sonraki" program isimlerinin neredeyse ilk kelimeleri görünüyor. Orada yeteri kadar karakter boşluğu olduğunu düşünüyorum. Program isimlerinin yazdığı satır, program saatlerine biraz daha yaklaştırılırsa programların isimlerini tam görebiliriz diye düşünüyorum.

5) Menüdeki "Multimedya" bölümüne sıkça ulaşmak istiyoruz. Çünkü en işlevsel özellikler o bölümde. O bölüme tek tuşla ulabilmemiz için kumandada bir tuş atanabilir.

6) Cihazı kapatınca kanal listemizden bazen bazı kanallar eksiliyor. Bu sorunun halledilmesi gerek.

7) Cihaza "internet saati" özelliği eklenebilir. Böylece internet bağlı olduğu sürece cihazımız doğru saati gösterir.

8) İnternet tarayıcı özelliği kullanılmayacak derecede kötü çalışıyor. Cihaz tam manasıyla kaldırmıyor sanırım. Onun yerine cep telefonlarındaki gibi küçük çaplı bir browser eklenirse daha işlevsel olur. Ayrıca internet tarayıcı için sanal klavye de eklenmeli.

9) Teknik olarak mümkün mü bilmiyorum ama belki DigiTürk'ün sağladığı EPG bilgileri internet aracılığıyla Türksat uydusundaki kanallara da uyarlanabilir.

10) Arama yaparken "TV-Radyo" seçimi yapabilmeliyiz.

11) Kör tarama özelliğinin yavaş çalıştığını düşünüyorum. Hızlandırılabilir. Ayrıca kör tarama yaptığımızda kanal listemiz siliniyor. Yeni bulunan kanalları, listeye eklerse çok daha iyi olacaktır.

12) "Time-shift", yani kaydırma özelliği ancak "Kayıt" tuşuna bastıysak kullanılabiliyor. Halbuki flaş bellek takılı olduğu sürece kaydır özelliği aktif olabilir. Hiremco cihazlarda bu özellik var.

13) Teletekst şeffaflığı menüden yapılıyor. Ancak teletekst açıkken OK tuşuna basarak şeffaflık ayarını değiştirebilsek daha kullanışlı olur.

14) Extra moive özelliğinde çok az sunucu çalışıyor. Hiç kullanamadım desem yalan olmaz.

15) Torrent desteğinin geleceğine inanıyorum. Çünkü cihazın özellikleri arasında bu da yer alıyor.

16) Kumanda çok zor alıyor. Yazılımla halledilebilir mi, sanmıyorum. Yazılımla herhangi bir müdahalede bulunulabilecekse hiç vakit kaybedilmemeli.

17) G-share özelliğini beğendim. İşe yarıyor. Ancak cccam bilgilerini bilgisayardan doğrudan ekleyebilsek çok daha pratik olurdu.

18) USB bellekten istediğimiz dosyayı silemiyoruz. Ancak flaş belleğin tamamını silebiliyoruz. Dosya seçip silme özelliği de olmalı.

19) Kanal dizme özelliklerinden "A>Z"yi seçtiğimizde bütün uyduları aynı şekilde sıralıyor. Sadece seçtiğimiz uydu için o işlemi uygulamalı.

20) Kanal sıralama ve silme bölümünde taşıma-silme işlemi yapmak istediğimiz kanalın üzerine gelip OK tuşuna bastığımızda o kanal açılmıyor. Kırmızı tuşa basarsak açılıyor. Bu da zahmetli oluyor. İşlem yaptığımız kanal OK tuşuna basınca direkt açılmalı.

Başlıca tespitlerim bunlar. İnşallah yeni yazılımlarla bunların bir kısmı halledilir.

Anladığım kadarıyla yukarıda saydığım sorunlar tek benim cihazda var.

Yorum yap

üstad biz bu sorunları [email protected]'ye de ilettik ama argeye iletilmiştirden başka bir ilerleme göremedik.

Yorum yap

en son aldığım duyuma göre next fabrikasını taşımış herhalde bundan dolayı yazılım yapamıyolar.....

Yorum yap

Sayın gezgin800 gayet yerinde tebitlerde bulunmuşsunuz size katılıyorum birde bu Torrent ne işe yarıyor yazarsanız sevinirim teşekkürler

Yorum yap

Arkadaşlar bu cihaza 1 ay içinde yeni yazılım çıkacak mı acaba? Bu konuda net bilgisi olan var mı?

Yorum yap

Tesitleriniz için teşekkürler,bir de cihaz ekran barı mavi güzelde ne yazdığı anlaşılmıyor bunun da düzeltilmesi gerekli.saygılarımla

Yorum yap

dsmart ta sorun var hatta hd kanalarda ses yok ve arada bir kileniyor reset atılması gerekiyor

Yorum yap

menüde kanal ekleme bulamadım mevcut mu
                  ve yirmi iki uydu kayıtlı sanarsam 9 derece mevcut degil

Yorum yap

Arkadaşım merak etme o sorunların hepsini bende yaşıyorum yalnız değilsin onların yanına birde ben şifreli hd kanalında çok durup normal yayına geçincede o kanalada şifreli demesi hatta geçen gün sinyali olmayan kanala bile şifreli yazısı gördüm bu cihaz gerçekten aşmış artık o derece birşey demiyorum sözün bittiği yer....

Yorum yap

topuzlarlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      menüde kanal ekleme bulamadım mevcut mu
                      ve yirmi iki uydu kayıtlı sanarsam 9 derece mevcut degil
                      Menü
                      Anten Ayarları
                      Bu bölüme girdikten sonra transponder listesi gelir. Herhangi bir transponder üzerinde tekrar OK tıklarsanız sol tarafa üç adet menü açılır. Buradan yeni kanal ekleyebilirsiniz.

Yorum yap

düzelme varmı

düzelme varmı şu sıra valdeye bi cihaz istiyorum yorumlar korkuttu cünkü next yapmazdı dicem ama son kullandıgım next ultra 9000 bindi servet ödedik hüzran oldu ne dersiniz alınırmı bu cihaz

Yorum yap

halit beydeş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          düzelme varmı şu sıra valdeye bi cihaz istiyorum yorumlar korkuttu cünkü next yapmazdı dicem ama son kullandıgım next ultra 9000 bindi servet ödedik hüzran oldu ne dersiniz alınırmı bu cihaz
                          malesef düzelme yok yazılım bile yok

Yorum yap

arkadaşlar 19500 süperiora sakın kanal listesi felan yüklemeyin kendiniz düzenleyin artı yazılımları bellibir aykullandıktan sonra ne oluyorsa virüsmü yoksa flash kalitesizliğimi bilemiyorum zaten 2.69 v yazılımı test 2.65 kullanın zaten yazılımıda veremezler bu gidişi küçüklerle minix lerle idare ediyor 2000hdsüperpulas çıkıyor diğerlerini yani en pahalısını çüpe atın diyorlar

Yorum yap

Bu cihazı begenenlere şaşıyorum. cihazı aldım eski cihazımı cıkarıp 19500 taktım oda ne görüntü yüzde elli bozuk camur gibi.eski cihazımla cam gibi tv seyrederken 19500le amatör videoları seyreder gibi tv seyrediyorum bu kopya cihaz nextin bize bir kazıgı.en son yazılımıda yükledim halen görüntü camur gibi ne yaptımsa düzelmedi kanal gecişleri coook yavaş ve sorunlu geciyor rezalet...2000 süper pluslar güzeldi...400 tl verdim aldım temiz bir cihazım olsun diye,tam tersine rezalet bir cihaz almış oldum flaş bellekle resimlerimi tvde görmek istedim her degişik boyutlardaki resimimi sigara paketi kadar kücük gösteriyor...sorunları yazmakla bitmez....hele kumandası yarım metre sorunlu hehhh heeee ...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X