• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ermenistan: 0 Türkiye: 2

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ermenistan: 0 Türkiye: 2

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)

4. dakikada gelişen atakta, Mevlüt'ün kafayla indirdiği topu ceza alanında düzelten Semih'in vuruşunda, meşin yuvarlak kalecide kaldı.
    7. dakikadaki Ermenistan atağında Mkhtaryan'ın şutunda, kaleci Volkan topu iki hamlede kontrol etti.
    11. dakikada Semih'in pasında topu önünde bulan Emre'nin ceza alanı dışından vuruşunda, meşin yuvarlak üstten auta gitti.
    26. dakikada Ermenistan ceza alanı dışında kazanılan serbest vuruşu Emre kullandı. Bu futbolcunun vuruşunda, top kalenin üstünden auta çıktı.
    29. dakika Tuncay'ın ara pasında uygun pozisyonda topla buluşan Mevlüt, ceza alanına girdi. Savunmanın müdahalesiyle dengesi bozulan Mevlüt'ün sağ çaprazdan vuruşunda, top uzak kale direğinin yanından auta gitti.
    36. dakika Ermenistan savunmasının çıkarmak istediği top sekerek ceza alanındaki Mevlüt'ün önünde kaldı. Uygun pozisyonda iyi vuramayan Mevlüt, meşin yuvarlağı kaleci Berezovski'ye teslim etti.
    Kalan dakikalar da gol getirmeyince, maçın ilk yarısı 0-0'lık skorla bitti.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)

60. dakikada Arda'nın sol kanattan arka direğe ortaladığı topu Kazım, Tuncay'a kazandırdı. Bu futbolcu, düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı kaleci Berezovsky'nin yanından ağlara gönderdi: 1-0.
    69. dakikada Arda'nın kullandığı serbest vuruşta, top az farkla auta gitti.
    77. dakikada Emre'nin ön direğe doğru ortaladığı topu Aurelio kafayla arka direğe gönderdi. Semih, önüne düşen meşin yuvarlağa yakın mesafeden ayak koydu ve farkı 2'ye çıkardı: 2-0.
    79. dakikada Semih'in pasında topla buluşan Ayhan, ceza alanında kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyondaki vuruşunda, kaleci Berezovsky tehlikeyi uzaklaştırdı.
    Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve karşılaşma, Türkiye'nin 2-0 galibiyetiyle sona erdi.
    Bu arada karşılaşmayı,Ermenistan Cumhurbaşkanı Serzh Sarkisyan ile birlikte protokol tribününde izleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, karşılaşma bittikten sonra taraftarları selamlayarak stattan ayrıldı.

Stat: Hrazdan
    Hakemler: Tom Henning Ovrebo, Geir Age Holen, Jan Peter Randen (Norveç)
    Ermenistan: Berezovski, Arzumanyan (Dk. 35 Khachatryan), Voskanyan , Mkrtchyan, Hovsepyan, Pachajyan, Tateosyan, Arakelyan, Artavazd Karamyan, Manucharyan (Dk. 76 Arman Karamyan), Mkhitaryan (Dk. 66 Zebelyan )
    Türkiye: Volkan, Gökhan Gönül, Gökhan Zan, Servet, Hakan Balta, Emre, Mehmet Aurelio, Arda, Tuncay (Dk. 65 Ayhan), Semih (Dk. 86 Gökhan Ünal), Mevlüt (Dk. 55 Kazım)
    Goller: Dk. 61 Tuncay, Dk. 77 Semih (Türkiye)
    Sarı kartlar: Dk. 56 Mkhitaryan (Ermenistan), Dk. 68 Gökhan Zan (Türkiye)

Hürriyet

Psikolojik olarak sorunlu olabilecek bir maci kazandik.Takimimizla gurur duyuyorum , insallah devami gelir.Ilerideki maclarda da basarilar diliyorum milli takimimza.

Yorum yap

sanki milli maca cıkmadılarda antreman macına cıktılar.ben oynanan macı hiç beğenmedim

Yorum yap

İlk maça galibiyetle başlamanın çok iyi olduğunu düşünüyorum inşallah bundan sonraki maçlardanda iyi sonuçlar alıp gruptan çıkarız

Yorum yap

tatsiz, tutsuz bir macti iyi yani 3 puani almamiz

Yorum yap

bu kötü oyunla 3 puani aldik iyi tarafi bu

Yorum yap

Ne de olsa puani cok olan finallere katiliyor,3 puani kaptik simdilik .Ilerideki gunlerde iyi oyunlarda gelir,sakatlarimiz duzelir.Gelecekten umutluyum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X