• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

her kanal var ama trt yok..yardım lütfen

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• her kanal var ama trt yok..yardım lütfen

kusura bakmayın sayı hocalarım ama forumu aramama ragmen böyle bir sorun bulamadım, kurulumu yaptım kanallar tamam ama trt nin hicbiri cekmiyor, sinyal 30 larda kalite yani Q 10.ilginçtir anlayamadım.yardım ederseniz sevinirm

11919 V 24444 bu parametrelerin olduğundan eminsin değilmi..
    eğer bu frekans olmasına rağmen sinyal ve kaliten yüksek değilse anten ve lnb ayarlarını kontrol etmende fayda var lnb ni hafifçe çevirip kaliteyi yükseltmeyi dene olmazsa çanağına ince bir ayar yap sinyalin yükselir..
    kolay gelsin..

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      11919 V 24444 bu parametrelerin olduğundan eminsin değilmi..
      eğer bu frekans olmasına rağmen sinyal ve kaliten yüksek değilse anten ve lnb ayarlarını kontrol etmende fayda var lnb ni hafifçe çevirip kaliteyi yükseltmeyi dene olmazsa çanağına ince bir ayar yap sinyalin yükselir..
      kolay gelsin..
      hocam parametrelerden eminim, ortak canakta kullanıyoruz ve yan komşularımda trt var ve hatta aynı marka cihazı kullnan komsumla aynı şeyleri yaptık ama gelmedi malesef

Yorum yap

ilginç bi durum cihazı fabrika ayarlarına döndürüp bi dene istersen son yazılımıda atmanda fayda olabilir.Sonra bi tarat bakalım

Yorum yap

dostum çiftli elembiden kaynaklanıyor olabilir
          next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            dostum çiftli elembiden kaynaklanıyor olabilir
            arkadaslar ilginiz için saolun ama dediğim gibi komsularımda olmayan problem ne hikmetse bende var, yeni yazılımı tekrar attım ama nafile..yinede saolun

Yorum yap

yamtar81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              arkadaslar ilginiz için saolun ama dediğim gibi komsularımda olmayan problem ne hikmetse bende var, yeni yazılımı tekrar attım ama nafile..yinede saolun
              dostum eğer çiftli elembi kullanıyorsanız sorun ondandır aynı sorunu bende yaşadım iki ayrı cihazı çiftli elembiyle kullanıyorum birinde sinyaller normal diğeri bazı tp leri almıyordu elembiyi değiştirdim ondanmış
              next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                dostum eğer çiftli elembi kullanıyorsanız sorun ondandır aynı sorunu bende yaşadım iki ayrı cihazı çiftli elembiyle kullanıyorum birinde sinyaller normal diğeri bazı tp leri almıyordu elembiyi değiştirdim ondanmış
                Desteğin için sağol ama 13 katlı binada kimsede olmayan bir sorun yalnızca bende var diye ortak kullanılan çanağın lnb sini değiştirirsem beni binadan kovarlar Bu sebeple sorunun lnb den kaynaklandığını sanmıyorum.
                Yinede teşekkürler.

Yorum yap

Sorunun kaynağını tespit etmenin en basit yolu - sizin alıcınızı başka dairede test etmeniz ve komşunun aynı model alıcısını sizin dairenizde test etmeniz yeterli olacaktır.
                  Aynı zamanda alıcınıza yakın telsiz telefon, ADSL modem veya başka elektronik alet varsa fişlerini çekip deneyin

Yorum yap

tkantar dedi gibi deneyin,olasan yetkili servise başvurunuz
                    UYDU ELEKTRONİK

Yorum yap

tplerle sonrakkamla oyna 11918.. 11920 .. 24443..gibi yakalayana kadar manuel gir yakalarsın.
                      AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Aynı sorun istanbuldaki yeğenimin aldığı siyah kasa nextde olmuştu fabrika ayarlarına dönüp kör tarama yapmasını söyledim,sorun çözümlendi.oda twin lnb kullanıyordu.

Yorum yap

denizci56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Aynı sorun istanbuldaki yeğenimin aldığı siyah kasa nextde olmuştu fabrika ayarlarına dönüp kör tarama yapmasını söyledim,sorun çözümlendi.oda twin lnb kullanıyordu.
                          bugün bi lcd tv tamir servisine ugradım o da benzer bişey söyledi ama o makineyi resetleme var dedi 2000cx de, aradım ama bulamadım, eger dediğin gibi yaparsam cihaz versiyonu silinir diye yapmadım cünkü flash belleğim yok bu ara, birde söylemeyi unuttum diğer oda da dsmart kullanıyorum onun bi etkisi varmıdır acaba?? ayrıca yeni farkettim TNT gbi baz<ı kanallarda yok

Yorum yap

bugün bi lcd tv tamir servisine ugradım o da benzer bişey söyledi ama o makineyi resetleme var dedi 2000cx de, aradım ama bulamadım, eger dediğin gibi yaparsam cihaz versiyonu silinir diye yapmadım cünkü flash belleğim yok bu ara, birde söylemeyi unuttum diğer oda da dsmart kullanıyorum onun bi etkisi varmıdır acaba?? ayrıca yeni farkettim TNT gbi baz<ı kanallarda yok
                            cihazını fabrika ayarlarına çevirirsen cihaz versiyonun silinmez yazılımı yeni yüklemiş gibi olursun yani kanalların ve ayarların silinir tüm kanalları tekrar taratırsın ayarlarını yaparsın o kadar...
                            flash belleğe ihtiyacın yok yani..

Yorum yap

Arkadaşım uydu alıcınızı fabrika ayarlarına döndürün sonra anten ayarlarına girip türksat uydusunu kaydedin.sonra uzaktan kumandadan menü tuşuna basarak kör tarama bölümüne gelin ve okeyletin arama bitene kadar bekleyin arama bitince exit yapıp çıkın.kanallarınızı kontrol edin.diğer odanızdaki dsmart etkilemez aynı sistemden çok kurdum.Kolay gelsin.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X