• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

HDTV de D-Smart

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

gofil Nickli Üyeden Alıntı
    next D smart 9950 aldım kartı 2000 super HDTV cihaza taktım ama çalışmadı.Next 9950 D smart kartı 2000 super hd çalışırmı, yoksa ben mi yanlış yapmaktayım.
    kartı ters taktım oldu.teşekkür ederim.

Yorum yap

ender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Zekai72 kardeş,
      aylarca cihaz kullanılmıyorsa ve tesadüfen birkaç kere yapılan sinyal kontrolunda karttan sinyal alınmamışsa suçun günahın olmadığı halde kartını illagel kullanıyorsun mantığı ile bloke edebiliyorlar,bu şansa kalmış,
      Müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah ettikten sonra kartı tekrar aktive ediyorlar,eğer inandırıcı olmazsa uğraş dur artık.
      arkadaş senin dediğin şumu oluyor, d-smart sinyal gönderiyo karta sonra bu kart da dsmarta mı sinyal gönderiyo ben buradayım diye ? yanlışmı anladım yoksa

Yorum yap

Zekai72 kardeş,
        aylarca cihaz kullanılmıyorsa ve tesadüfen birkaç kere yapılan sinyal kontrolunda karttan sinyal alınmamışsa suçun günahın olmadığı halde kartını illagel kullanıyorsun mantığı ile bloke edebiliyorlar,bu şansa kalmış,
        Müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah ettikten sonra kartı tekrar aktive ediyorlar,eğer inandırıcı olmazsa uğraş dur artık.
        tam bir rezalet desene...

Yorum yap

Teknik yönünü bilenler daha detaylı anlatırsa iyi olur,benim anladığım kadarıyla sizin d-smartı seyredip seyretmediğinizi tesbit edebiliyorlar.D smartı seyredebiliyorsan yasal kartın takılı demektir.
          Bir açıklama buldum.

Smart Kartlar, Çalışma Mantığı ve D-smart Kartı
          --------------------------------------------------------------------------------
          Şimdi arkadaşlar,
          Yayıncı kuruluşların kartlarının nasıl çalışacağı ve aktivasyonu işlemleri; yayıncının kartı müşterilere verildikten sonra, tüm dünyada hemen hemen aynı
          prosedürler çerçevesinde kontrol ve takibi yapılır.
          (Yalnız buradaki anlatım xxx kartların aktivasyonu değildir. xxx kartların aktive edilmesi daha basittir.)
          Peki nasıl yapılıyor?
          İlk aktivasyon satıcının, yayıncıya kartın seri no'sunu bildirmesi ile gerçekleşir.
          Bundan sonraki her aktivasyon işlemi (buna aktivasyon yerine kartı randevuya çağırma demek daha doğru olur) yayıncının, işletmecilik politikaları ile
          kurduğu teknik altyapının imkanının el verdiği ölçülere göre günde birkaç defa, günlük, haftalık, aylık olabilir. Yayıncının uyguladığı politikaya göre
          deactive olmuş kart belli transponder üzerinde bile tekrar aktiv edilebilir.
          Kart cihazın üzerinde iken kullanıcı yayın izleyecek ve zamanı geldiğinde, yayıncı kartı randevuya çağıracaktır. Kartı kontrol eden sistem karttan
          feedback (geri bildirimi) aldığında, randevu tamamlanmış olacaktır. Kart randevuya icap etmediği zaman sistem daha önceden programlandığı gibi bir
          süre sonra kartın seri no'sunu bloklayacaktır. (Bu süre genelde haftalık, 15 günlük, aylık olarak belirlenir.) Bloklamak deyince hemen korkmayın,
          randevu işlemleri günde bir kaç kez tekrarlandığı için kullanıcı seyahatte yada tatilde iken kartı randevuları kaçırmış bile olsa, evine döndüğünde
          sistem tarafından ilk randevuda tekrar aktivasyon gerçekleşecektir. Deaktive olmuş kartlar, bazen ilk randevuda aktive olmayabilirler, bu durumda
          kullanıcılar acele etmeden aktivasyonun gerçekleşmesini beklemelidir.
          Birazda d-samart'ın kullandığı sistemden bahsedeyim;
          NDS sistemi ve kartı ilk olarak yayıncı skydigital'e özel üretilmiş receiver'de kullanılmıştır. Ancak NDS ticari olarak belli bir büyüklüğe ulaşmak
          için, "kartı okuyup işlem yapabilen kaynak kodları bölümünü", modül üreticilerine vermiştir! İlk olarak SIDSA(magic, matrix) tabanlı modüller NDS
          kartları okumaya ve güncellemeye başlamıştır. Daha sonra üreticiler tarafından NDS kartlar için NDS Cam, World Cam gibi modüllerde piyasaya sürülmüştür.
          Şimdi bu paragraftan anlamamız gereken şey NDS'nin tek bir sistem olduğu ve kartların uygun modüllerle kullanılabileceği gerçeğidir.
          Ayrıca bu işlemlerin dışında, NDS kartlar özel üretilmiş cihazlardan başka, universal uydu cihazlarında da çalışabilir hale gelmiştir. Buna ilk öncülük eden uydu cihazı Humax 5400Z modelidir.
          Ülkemizde satılan yerli yada yabancı marka bir çok cihazda NDS kartları okuyabilmektedir.
          Buraya kadar yazdığım genel çalışma/işletme ile ilgili mantığı belirledikten sonra, d-smart'ın sistemi nasıl idare ettiğine bakalım.
          D-smart belirlediği süre içerisinde, randevuya icap etmemiş kartları blokluyor ve kartın sistem üzerinden tekrar aktive olmasına şimdilik izin vermiyor. Tabii kullanıcılarda kartın bozulduğunu
          sanıyorlar. Bundan sonra da, d-smart'ın sistem terörü başlamış oluyor ve birçok insanda mağdur oluyor. Kendi cihazı üzerinde bile bloklanan kartlar olduğunu buradan hepimiz okuyoruz.
          Şimdi buraya kadar yazdığım hususlar içerisinde şunu iyi anlamamız gerekiyor! D-smart isterse sistem üzerinden tekrar kartlarını aktive eder. Kart yeterki, güncelemeye engel bir donanım üzerinde
          bulunmasın!.. Şimdi kartı okuyup, güncelleme yapan kaynak kodları ile ilgili bölüm tüm dünyada var. NDS okuyabilen uygun her donanım tarafından güncelleme rahatlıkla gerçekleştiriliyor.
          Eşleşik sistem diye yapılan açıklama, yalandan başka bir şey değil! Zira skydigital'in cihazı, donanım ve yazılım yönünden daha kapsamlı bir cihaz olmasına karşın, sistemin eşleşik çalışmadığı
          bilinmektedir.
          Bu yazıda konuyu teknik ifadelere dayalı olarak açıklamaktan özellikle kaçındım, zira herkes tarafından kolayca anlaşılabilir olsun diye!.. Ama yinede epeyce uzun bir yazı oldu.
          Umarım d-smart kullanıcılarına yardımcı olabilmişimdir.

Yorum yap

Özetle;
            1-İlk aktivasyon satıcının, yayıncıya kartın seri no'sunu bildirmesi ile gerçekleşir.

2-Bundan sonraki her aktivasyon işlemi (buna aktivasyon yerine kartı randevuya çağırma demek daha doğru olur)günde birkaç defa, günlük, haftalık, aylık olabilir.

3-Kart cihazın üzerinde iken kullanıcı yayın izleyecek ve zamanı geldiğinde, yayıncı kartı randevuya çağıracaktır. Kartı kontrol eden sistem karttan
            feedback (geri bildirimi) aldığında, randevu tamamlanmış olacaktır. Kart randevuya icap etmediği zaman sistem daha önceden programlandığı gibi bir
            süre sonra kartın seri no'sunu bloklayacaktır. (Bu süre genelde haftalık, 15 günlük, aylık olarak belirlenir.)
            4-D-smart belirlediği süre içerisinde, randevuya icap etmemiş kartları blokluyor.

Yorum yap

sebil77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              arkadaş senin dediğin şumu oluyor, d-smart sinyal gönderiyo karta sonra bu kart da dsmarta mı sinyal gönderiyo ben buradayım diye ? yanlışmı anladım yoksa
              Evet arkadaşım türkçesi senin dediğin gibi,

Yorum yap

D-Smart kartını başka bir receiverde kullanabilirsiniz,Örneğin Next 2000 HD-Receiveriniz varsa ters olarak,chip yukarı gelecek şekilde takıp zaman zaman kullanabilirsiniz ama sürekli olarak D-Smart kart HD-Receiverde kalmamalı,seyrettikten sonra tekrar D-Smart cihazınıza yerleştirirseniz problem olmayabilir.
                Başka bir cihazda seyrederken merkezden attack yapılırsa kartınızın ATR si bozulabilir,ATR onarımı yapabilen programlarla düzeltilebilir veya düzeltilmeyebilirde,
                Attack yani saldırı yapıldığında abonesi olmayan kanalları seyredenler ekranda kararma şeklinde bu saldırıyı algılayabilirler,buda kartın ATR sinin bozulduğunu yani kartın yandığını gösterir.
                Popüler bir programı seyrederken bu saldırılar olabilir,Maç,Dizi film gibi yayınlarda dikkat etmek gerekir,belgesel vs gibi programlarla pek uğraşmıyorlarmiş,genede şans işi.

Yorum yap

Evet arkadaşım türkçesi senin dediğin gibi,
                  arkadai şimdi sen diyorsun ki benim dsmart makinam uyduya sinyan gönderiyo bunumu diyorsun ? çok ama çok saçma, senin lnb çift yönlümü ? o cihazlar, o lnb ler sadece sinyal alırlar sinyal gönderemezler, :no:

Yorum yap

LNB den data transmiti gibi bir husus soz konusu degil elbette , ancak belli periodlarda gonderilen bilginin , karta "yetkili" bir makina tarafindan atacagi digital bir imza soz konusu...Sozu gecen "randevu" tabiri bu...

Yorum yap

arkadaşlar mac saatlerinde denemeyin bendede 2000hdtv cihaz var gecen fenerbahce şampiyonlar ligi macının ikinci yarısında kart yandı. bilmiyorum ustalar daha iyi bilir ama benim başıma geldi.

Yorum yap

dsmart cihazda kart olmadığı halde mesaj alabiliyorum. demekki iletişim kartla değilde cihazla olmuyor mu?

Yorum yap

desenıze bır de dmart alıcaz butun hd kanallar kesın seyredılecek mı
                          42'' vestel pixelence
                          next 2000 super hdtv
                          next 2000 cx super plus
                          sony str 695 recevier
                          toshiba ep 30 hd dvd player
                          toshiba sd 370 dvix player

Yorum yap

muratsen Nickli Üyeden Alıntı
                            desenıze bır de dmart alıcaz butun hd kanallar kesın seyredılecek mı
                            kontor alırsan seyredersin tabi almazsan zor hdli yayın

Yorum yap

eyvallah şampiyon saolasın
                              42'' vestel pixelence
                              next 2000 super hdtv
                              next 2000 cx super plus
                              sony str 695 recevier
                              toshiba ep 30 hd dvd player
                              toshiba sd 370 dvix player

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                kontor alırsan seyredersin tabi almazsan zor hdli yayın
                                sevgili sampiyon ben 2 ay oldu dsmartı alalı.kontörsüz izliyorum 4 hd kanalı?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X