• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Nex Power YE-6000 DCI

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Nex Power YE-6000 DCI

Lütfen Acemiye Yardımcı olun
    Benim cihazım Next Power YE-6000,Yazılım versiyonu INF104a123003CI 10.07
    Mekanik Versiyonu AO:04
    Cihaz versiyonu:YKME 040404123003
    Yükleyi;Yüksel elektronik
    Bu cihazıma güncel yüklemeyi nasıl yapabilirim.Lütfen bana yardımcı olun.
    Saygılarımla.

Plus serisi için inf boot maker dosyasını at...
    cihazı fişten çek yeniden tak -off yazacak...
    cihazın ön panelinde kanal+ tuşuna basılı şekilde elektriğe tak, ön panelde 0030 yazacak...
    editörden ampule tıklayıp 2000 inf serisi cihazın son yazılımını yükle şuan son yazılım 30.05.2006...

Yorum yap

inf boot maker dosyasını nerde bulup atacam,birde benim cihazım plus serisi deği Next power ye-6000 dcı

Yorum yap

yükleme talimatında var

Yorum yap

hilal Nickli Üyeden Alıntı
          inf boot maker dosyasını nerde bulup atacam,birde benim cihazım plus serisi deği Next power ye-6000 dcı
          Cihazının sistem bilgisi yukarda yazdıgın gibiyse cihazın Next Plus serisi INF grubu ile aynıdır ..
          boot dosyalarını asagıdaki linke ekledim cihazına 5518_boot dosyasını atacaksınız yukarıdaki digium arkadasımızın talimatlarına gore yukleme yapınız kesinlikle hata yapmayın flash zarar gorecektir ..

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=13628

Yorum yap

me talimatındaki boot dosyaları başka galiba moderatör arkadaşımız yeni dosya varmiş hangisi doğru dosya acaba ? kafam karıştı şimdi, birinde bootmake yazıyor diğerinde yok

http://www.mach1digital.com/mach1for...ead.php?t=1121

Yorum yap

Mr_MeMo™ Nickli Üyeden Alıntı
              Cihazının sistem bilgisi yukarda yazdıgın gibiyse cihazın Next Plus serisi INF grubu ile aynıdır ..
              boot dosyalarını asagıdaki linke ekledim cihazına 5518_boot dosyasını atacaksınız yukarıdaki digium arkadasımızın talimatlarına gore yukleme yapınız kesinlikle hata yapmayın flash zarar gorecektir ..

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=13628

Yorum yap

Sayın hocam cevabınız için çok teşekkür ederim yalnız Next uydu ya yazdığım e-mail aldığım cavap cihazın ''Next 2000 fta ınf'' yazılımıyla aynı olduğu bildirildi.Başka bir açıklayıcı bilgi yok.Benim şimdi kafam daha çok karıştı.Birde benim cihazın bilgisinde Yazılım versiyonunu : INF 104a123003 CI 10.07 Yazıyor.Şimdi ben hangi bootu yükleyip hangi cihazın yazılımını yükleyeceğim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum yap

hilal Nickli Üyeden Alıntı
                  Lütfen Acemiye Yardımcı olun
                  Benim cihazım Next Power YE-6000,Yazılım versiyonu INF104a123003CI 10.07
                  Mekanik Versiyonu AO:04
                  Cihaz versiyonu:YKME 040404123003
                  Yükleyi;Yüksel elektronik
                  Bu cihazıma güncel yüklemeyi nasıl yapabilirim.Lütfen bana yardımcı olun.
                  Saygılarımla.
                  Diye yazmışssınız buna göre
                  ürün bilgisi ye 6000 ise
                  boot sonra 2000 plus inf yazılımını atacaksınız
                  2.YAZILIM VERSİYONU 217'DEN ESKİ OLAN ANA İŞLEMCİSİ 5518 Lİ INF SERİSİ CİHAZLARIN YAZILIM GÜNCELLEMESİ olanı yapınız
                  http://www.mach1digital.com/mach1for...ead.php?t=9637

Yorum yap

Buda yazılımınız 6000 ise yakında da yeni yazılım verilecek 5518_VEx_Boot_YKM3_YE-2000 PLUS INF609d053006 MO11.00.zip

Yorum yap

ayarcı Nickli Üyeden Alıntı
                      me talimatındaki boot dosyaları başka galiba moderatör arkadaşımız yeni dosya varmiş hangisi doğru dosya acaba ? kafam karıştı şimdi, birinde bootmake yazıyor diğerinde yok

http://www.mach1digital.com/mach1for...ead.php?t=1121
                      Arkadaşım gayet acık
                      5518 Li Inf Serisi Cihazların YAZILIM VERSİYONU 217'DEN ESKİ OLANLAR 5518_BootMake_0030.hex Yüklemesi gerekmektedir.

Ana İşlemcisi 5512 Li Fme-Fmb Serisi Cihazların YAZILIM VERSİYONU 615'DEN ESKİ OLANLAR 5512_BootMake_0030.hex Yüklemesi gerekmektedir.

Yorum yap

NEXT POWER YE 6000 SERİSİ UYDU ALICILARI
                        CEVABIMI BULDUM VE BENİM GİBİ ACEMİ OLANLARA YARDIMCI OLMAK İÇİN ALINTI YAPARAK SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.ŞİMDİYE KADAR BU KONUDA BANA YARDIMCI OLANLARA CANDAN TEŞEKKÜRLER,ALLAH HEPİNİZDEN YARDIMCI OLSUN.
                        ŞİMDİ AŞAĞIDA OLDUĞU GİBİ OLUYORMUŞ.
                        6000 serilerinde D CI yazar
                        2000 serilerinde D harfi yoktur.
                        dolayısı ile biribirine uyumlu modeller bunlardır.
                        nextpower 6000 D -------->next 2000 PLUS
                        nextpower 6000 DCI ------>next 2000 CI PLUS
                        nextpower 6000 DAPCI---->next 2500 DPCI PLUS

şimdi bu cihazlarda yeni çıkan X PLUS serileri ile karıştırılıyor.karıştırılmasına gerek yok.
                        sadece bu cihazların eski H/W olduğunu bilmek yeterli.
                        nasıl yeni çıkan 2000 x plus serileri yeni çıkan next 6000 x serilerine uyuyorsa eski NEXTPOWER lererde eski NEXT 2000 PLUS serisi yazılımları uyuyor.
                        bunu için izlenmesi gereken yol.GAYET BASİT................
                        ilk önce eski NEXTPOWER 6000 cihazımıza daha önceden atılmamışsa uygun BOOT dosyası atmalıyız.tıpkı NEXT 2000 PLUS serilerinde olduğu gibi.
                        YAZILIM VERSİYONU FME yada FMB ile başlayanlar 5512 BOOT dosyası(615a dan düşük ise)
                        YAZILIM VESİYONU INF ile başlayanlar 5518 BOOT dosyası atacaklar.(217a dan düşük ise)
                        NASIL ATILACAĞI HAKKINDAKİ AÇIKLAMA AŞAĞIDA MEVCUT...............

1- Önce cihazına uygun yazılımı ve yükleme programını indir. winzip ile aç.
                        2- cihazın tüm bağlantılarını yap.fişini tak.(cihaz bu durumda iken standby da olacak.)sonra dts link i aç.şimşek işaretine tıkla cihazın bilgilerini gör.
                        3- FME ise {5512} INF 217 den küçük ise {5518} boot dosyasını seçmen gerekecektir.[[zaten FMB 615a-615b veya INF 217a-219a ise boot a gerek yok.UP yazan KALEM işaretli yerden güncel yazılımı direk olarak gönderebilirsin.]]
                        4- UP yazan KALEM işaretli kısma tıkla.çıkan pencereden cihazına uygun boot dosyasını seç.
                        5- aç dedikten sonra hiçbirşeye dokunma otomatik yüklenecektir.
                        6- yazılım bittiğinde cihazın ön displayında END yazısını göreceksin.bu aşamada dtslink in penceresinde de bir uyarı yazısı çıkacaktır.succesfuly tamam yazar.
                        7- cihazın önünda END yazısı ve dtslink in ekranında da uyarı yazısını gördüysen işlem bitmiştir.
                        8- şimdi cihazın fişini bir kez çek ve tak.tekrar END yada OFF yazısını göreceksin.
                        9- şimdi cihazın fişini bir kez daha çek.bu defa fişi takarken elini p + tuşuna basılı tut.
                        10- cihazın önünde 0030 yada 0300 yazacaktır.bu yazı senin boot dosyasını makineye başarılı bir şekilde yüklediğin anlamına gelir.şimdi ikinci aşamaya geçebilirsin.
                        İKİNCİ AŞAMA
                        11- cihaz 0030 yada 0300 durumunda iken AMPUL işaretli yere tıkla .
                        12- çıkan pencereden cihazına uygun indirmiş olduğun yazılımı bul.aç de
                        13- şimdi hiçbirşeye dokunma otomatik olarak yüklenecektir
                        14- aynı şekilde yine cihazın önünde END yazısı ve dts linkin ekranındada succesfuly yazısını görünce işlem tamam demektir.
                        15- cihazı birkez daha kapat ve aç.çıkan yazı =300 olunca cihaz resetlenmiş demektir.
                        16- cihazın bağlantılarını sök.TV ye bağla ve dil seçimini yap.EXIT tuşuna bas.DEVAM EDECEKMİSİNİZ diye soracaktır.EVET de ve uyduları seç.OTOMATİK tarattır.kanal arama işi bittikten sonra ise cihaz bilgisine gir yazılar göreceksin.bu yazılar senin cihazının CI SİSTEMİ nin kapalı olduğuna işarettir.aktif etmen gereklidir.
                        17- CI SİSTEMİ aktif yöntemi.CİHAZ BİLGİSİ+KIRMIZI ya bastığında çıkan şifre kutusuna 1 2 3 4 yaz tamamdır.
                        saygılar..............
                        18- CI SİSTEMİ ni aktif ettikten sonra istersen momo.cas yükleyebilirsin.

şimdi bu işlemleri NEXTPOWER 6000 serisi bir cihaza uyguladığımızda elimizde NEXT 2000 PLUS seri yazılımlı bir cihaz olacak.ama bu işlem sonunda NEXTPOWER 6000 seri cihazın önündeki tuşlarda yanlızca üçü çalışacak.tıpkı 2000 PLUS larda olduğu gibi.KANAL YUKARI - KANAL AŞAĞI - AÇMA KAPAMA TUŞU.
                        BU ALINTI YAPTIĞIM YERDEKİ ARKADAŞIN İSMİNİ AÇIKLAMAMDA BİR MAHSURU
                        OLABİLİRMİ BİLMEDİĞİM İÇİN ONUN İSMİNİ AÇIKLAYAMAYACAĞIM.AMA ONADA ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR ETMEK İSTERİM ALLAH ONDANDA BİNLERCE RAZI OLSUN.

Yorum yap

hocam bende de Hilal arkadaştaki cihazın aynısı var. Burada yazdığınız yönergelere göre yazılım atmaya uğraşıyorum ancak editör programıyla cihaz arasında bağlantı kuramıyorum hep hata veriyor. Bunun kaynağı ne olabilir.? Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X