• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

FEC ayarları nasıl yapılır bu cihazda

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• FEC ayarları nasıl yapılır bu cihazda

Değerli ustalar bu cihazda fec ayarları nasıl yapılır veyahut neden yok acaba neden otomatik diyede sormak geliyor içimden eğer elle yapılabilse belkide D-smart sorununu yaşamazdık
    Modüllü üyelik özgürlüktür

Cihaz FEC değerlerini auto olarak algılamakta,bu yüzden elle FEC değeri girme işleminin yapılmasına gerek duyulmamış,Next'in çoğu cihazında böyle..

Bu arada ben 10970 kanalının frekansını TP düzeni kısmından komple silip tekrar tarattım kanalları buldu,sorun bu frekansı mı hiç bulmuyor,yoksa frekans bulunuyor kanalları kaydediyor modül ile mi açmıyor ?
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Yorum yap

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Cihaz FEC değerlerini auto olarak algılamakta,bu yüzden elle FEC değeri girme işleminin yapılmasına gerek duyulmamış,Next'in çoğu cihazında böyle..

Bu arada ben 10970 kanalının frekansını TP düzeni kısmından komple silip tekrar tarattım kanalları buldu,sorun bu frekansı mı hiç bulmuyor,yoksa frekans bulunuyor kanalları kaydediyor modül ile mi açmıyor ?
      Modül takılı iken eksik buluyor, takılı değilken tam buluyor ama zaten tekrar modülü takınca yayınları açmıyor. D-Smartın saçmalaması ama muhtemelen next bizim sorunumuza bir çare bulur.

Yorum yap

satkingdom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Modül takılı iken eksik buluyor, takılı değilken tam buluyor ama zaten tekrar modülü takınca yayınları açmıyor. D-Smartın saçmalaması ama muhtemelen next bizim sorunumuza bir çare bulur.
        Sorunun FEC değerinden olacağını açıkçası pek düşünmüyorum,işin doğrusu bu frekansta FEC değişimi olduğunda sinyal olmayacaktır,yeniden TP düzeni kısmından ilgili frekansı komple silip tekrar elle tarattığınız da FEC değerini auto olarak algılayacak ve kanallar tekrardan yeni FEC değerine göre taranacaktır,ben şimdi bu şekilde yaptım 13 kanal buldu,ama modülüm olmadığı için kontrol edemiyorum,

Modül takılı iken cihazdan Menü - Uydu Kanal Tarama - kısmına gelip Elle Bilgi girerek tarama bölümüne gelip buradan Transponder kısmından 10970 frekansını bulduktan sonra sarı tuşa basarak TP Düzeni kısmına gelip bu frekansı komple silip tekrar Elle yeniden ekleyip taratmayı deneyen arkadaş var mı ?
        www.next.com.tr

Yorum yap

ben tp yi komple sildim ve tekrar tarattım bu frekansı buluyor ama modül takılı olunca hiç kanal bulmuyor çıkarıp taratıp kanalları bulunca modülü takıyoruz şifreyi çözmüyor
          D-smart aynı zamanda diğer frekansınında fec değerini değişti o frekansta sorun yok ama sayın karbon siz hiç forumu okumuyormusunuz bunları bizlere defalarca yazdırıyorsunuz
          Kaç gündür milletin yapmadığı kalmamış azıcık okusanız

Yorum yap

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Sorunun FEC değerinden olacağını açıkçası pek düşünmüyorum,işin doğrusu bu frekansta FEC değişimi olduğunda sinyal olmayacaktır,yeniden TP düzeni kısmından ilgili frekansı komple silip tekrar elle tarattığınız da FEC değerini auto olarak algılayacak ve kanallar tekrardan yeni FEC değerine göre taranacaktır,ben şimdi bu şekilde yaptım 13 kanal buldu,ama modülüm olmadığı için kontrol edemiyorum,

Modül takılı iken cihazdan Menü - Uydu Kanal Tarama - kısmına gelip Elle Bilgi girerek tarama bölümüne gelip buradan Transponder kısmından 10970 frekansını bulduktan sonra sarı tuşa basarak TP Düzeni kısmına gelip bu frekansı komple silip tekrar Elle yeniden ekleyip taratmayı deneyen arkadaş var mı ?
            Sn:Kardeşim bende aynen bu TP yi komple sildim yeniden tarattım tüm kanallar aynen yerine geldi ama bendede D SMART modül yok o yüzden bu konuya pek vakıf olamıyorum...Eğer elimde bir modül olsa idi bir şekilde geçicide olsa bir çözüm arayabilirdim,ama elimden ancak bu kadarı geliyor.Yalnız ortada entresan bir durum söz konusu işin ilginç yanı KARTLI olarak kullanılan cihazlarda sorun oluşmamış,sorun MODÜL ile alakalı vede sadece MACHİNA-3-D de değil başka bu sorunu yaşayan marka cihazlarda var bir şekilde onlarda çıkış yolu arıyorlar.Ama onlar profesyonel anlamda bir şey yapamazlar çünki onlar son kullanıcıdır...Bu konu tamamen TEKNİK bir detaydır kendim uyducu olduğum için elimde MODÜL olsa idi üzerinde baya bir uğraşırdım.Ama ne yazikki yapacak bir şey yok D SMART a soracak olursanız onlara göre sorun yok çünki YUKARDA da yazdığım gibi sorun MODÜLLÜ üyelerde şimdi adamların kafası oldukça karışık diyemiyorlarda yahu diğer KART lı müşterilerimiz izliyor siz nasıl izleyemiyorsunuz, onlar en kestirme yolu seçip bizde sorun yok deyip sallıyorlar.Bazı modül girişli cihazlarda ise bu sorun hiç yok bile çok entresan gerçektende insanın aklına neler geliyor ama elimizde ekipman yok ise bizlerde sadece fikir yürütmekten öteye geçemiyoruz...
            MACHİNA - 3-D
            8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
            PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
            TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

uydu3405 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              ben tp yi komple sildim ve tekrar tarattım bu frekansı buluyor ama modül takılı olunca hiç kanal bulmuyor çıkarıp taratıp kanalları bulunca modülü takıyoruz şifreyi çözmüyor
              D-smart aynı zamanda diğer frekansınında fec değerini değişti o frekansta sorun yok ama sayın karbon siz hiç forumu okumuyormusunuz bunları bizlere defalarca yazdırıyorsunuz
              Kaç gündür milletin yapmadığı kalmamış azıcık okusanız
              Öncelikle şu üslubunu düzelt! Yoksa bu forumu artık sende temelli okuyamayabilirsin.! çok sivri yazılar yazıyorsun,törpülemek gerekebilir.!!! her çöpü tekrar tekrar yazıyorsun ya bunu mu yazmak zoruna gidiyor,senin derdin yardım almak değil öyle görünüyor.! yardım etmek isteyende kabahat aslında...!!!
              www.next.com.tr

Yorum yap

Dobratech cihazlarda açık Machina 3D kullanıcıları boşuna uğraşmayalım Doktor yakında sorunu çözer.D-Smart radyo düzenlemesi yapılırken bonus olarak 10970 sıkıntısına el atılması tüm Machina 3D kullanıcılarının beklentisidir.
                NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

- Arkadaşlar isterseniz aşağıdaki uydu/tp dosyasını bir test edin. Bende D-Smart modülü bulunmadığı için test edemiyorum.
                  - Listede sadece HD yayınlar ve sadece Turksat uydusu var.
                  - Eğer çalışırsa, esas dosyanın içerisinde düzeltme yapabiliriz.

Not: Bu dosyayı kullanmadan önce kendi listenizi yedek alıp, öyle yükleyin.
                  Eklenen Dosyalar

Yorum yap

Ayarlarla düzelmiyor diye dün yazdık daha neyi deniyorsunuz anlamış değilim boşa uğraşıp durmayın arkadaşlar kanalmı yok seyredecek uyduda yahu 1 tpdeki kanalamı mahkum kaldınız bir sürü cihazda aynı sorun var sorunda dsmartın kabahati düzelene kadar bakmazsınız olur biter......
                    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                    www.nextyazilim.com

Yorum yap

sayın mach1 usta bir kere siz para ödemediğiniz için rahatsınız bu bir
                      ikincisi ise d-smartın en önemli kanalları bu tp de
                      smart sinegold hd
                      smart sineplus hd
                      smart spor hd
                      smart spor hd2
                      max smart hd
                      kanal d hd
                      tv2 hd
                      cnntürk hd
                      dizismart hd
                      smart 3d hd
                      eurosport hd
                      yani bu tp nin olmayışı d-smart ın olmayışı demek
                      siz diyorsunuzki boş verin her ay taahhüt verdiğiniz kuruluşa ödeyin takır takır paranızı
                      onlar ne zaman düzeltirse izlersiniz kusura bakmayın çok acımasızsınız

Yorum yap

Her yere aynı konuları açarak ne düzeleceğini sanıyorsun burda dün akşam yada pazar günü seni okuyan nextte çalışan bir yetkilimi olacağın sanıyorsun olmaz konu dün yazıldı ve cevaplandı bildirildi dendi çözümde yok yazılımsal zaten bekleyeceksiniz yazılımı yada dsmartın neyi bozdu ise geriye dönmesini her yere aynı konuları açmanın kimseye yararı yok sadece çöplüğe dönüyor o kadar konu kapanmıştır bir daha açmayın aynı konuyu..
                        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                        http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                        www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X