• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

**Tuhaf bir Dreambox Sorunu**

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• **Tuhaf bir Dreambox Sorunu**

Bugün inanın bulunduğum yerde dolaşmadığım uyducu kalmadı.Dieseq arammaktan.tlantamı atalantamı diye bir dieseg aldım denedim olmadı.Tech Star marka aldım taktım olmadı .Bendeki Digital isminde dieseg olmadı. .Benim ÇÖZEMEDİĞİM Şu? Benim dieseg Next 2000 süper plusta CIS ta tüm uyduları buluyor izleniyor ama Dreambox da 3 uydu izleniyor bir izlenmiyor. Hatta şaşıracaksınız şimdi. ALAH ALLAH diyen de vardır duyuyorum burdan .
    Bendeki Dreambox için 2 Çanak var .
    1.Çanak Türksat Tek Lnb var Dieseg de yeri LNB1
    2.Çanak ( 3 Lnb var --- Diesegte yerleri ** Lnb2 Hotbird ** Lnb3 Digi W3** Lnb4 Sirius *** uyduları

Dreambox Dieseg Ayarları da Aynı böyle Yani Lnb1 Türksat Lnb2 Hotbird Lnb3 Digi W3 Lnb4 Sirius

Çalışan Uydular ve gösteren kanallar Türksat- Hotbird -DigiW3
    Çalışmayan Uydu Sirius
    Bende Dreamboxta hiçbir ayarı değiştirmeden sadece Dieseq de Sadece Lnb3 ( DigiW3) ile Lnb4 Siriusun yerlerini değiştirdim. Normalde bu iki uydu göstermemesi lazım
    ..................... Sonuç ise şaşırtıcı Sirius gösteriyor, Digi W3 göstermiyor. Allah Allah.
    Valla Ben çözemedim. Bu yolda tüm mal varlığımı harcayacağım.Gerekirse Çine gidip ( Dieseq ler orda üretiliyormuş.) Özel Dieseq üretmeleri için tüm paramı önlerine sereceğim.İşte bu yolda tüm mal varlıkları böyle yeniyormuş bunu anladım.
    Şaka bir yana Aldığım Dreambox mu hatalı yoksa
    Benim gibi konfügirasyonlu uydusu ve Dreambox 500 s i olupta böyle sorun yaşayanlardan ayrıca bir fırın ekmek yemiş ustalarımdan kalem yalamış veya çıraklıktan yetişmiş kendisini geliştirmiş tüm arkadaşlardan YARDIM istiyorum.
    Kar kış demeden Adres ver gelip ben yapacağım diyenlere ( Parasız sadece bu havada sıcak bir çay kahveye talim olacak ) kapım açık. Beklerim .
    Şimdiden Teşekkürler

sn.seyyahosman
    dreambox disegc seçer nekt de çalışır dreambox da çalışmaz dreambox da ve skybox gibi cıhazlar her disegc le çalışmıyor. ben nekt 2000 HD ve skybox ile kulandım aynı sorunları yaşadık sorun çıkarmayan Goldmaster model.RM 8 al sorunun biter kolay gele iyi yıllar.

Yorum yap

nyasar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      sn.seyyahosman
      dreambox disegc seçer nekt de çalışır dreambox da çalışmaz dreambox da ve skybox gibi cıhazlar her disegc le çalışmıyor. ben nekt 2000 HD ve skybox ile kulandım aynı sorunları yaşadık sorun çıkarmayan Goldmaster model.RM 8 al sorunun biter kolay gele iyi yıllar.

Teşekkür ederim Sizede iyi yıllar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X