• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Cihaz karmaşık mı, Tuner hassas mı...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Cihaz karmaşık mı, Tuner hassas mı...

Gözünüz aydın, galiba oldukça karmaşık cihazlar. Sanırım bana göre değil. Bir de tuner hassasiyeti nasıl bu cihazların?
    Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
    DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözünüz aydın, galiba oldukça karmaşık cihazlar. Sanırım bana göre değil. Bir de tuner hassasiyeti nasıl bu cihazların?
    Bence karmaşık demeyelim de yapılabilecekler fazla olduğu için çok daha fazla seçenek ve özelleştirmeler mevcut. Örneğin sıradan ve klasik bir uydu alıcısı kullanan kişiye Enigma2 li bir cihaz da sizin tabirinizle karışık gelecektir.

Zaten bu tür cihazları alan ya da düşünen kişiler bence sıradan kullanıcılar olmadığı gibi bunu göz önünde bulunduran kişilerdir.

Yorum yap

Tuner hassasiyeti nasıl?
      Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
      DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

fena değil yani ustadın da dediği gibi bizler için karışık ama bilenler için hiçte öyle değil sonuçta buna da alışacağız biz ne cihazlar gördük sadece değişik bir tarz hepsi bu sora sora öğreneceğiz artık aslında sami ertaga kardeşim önemli olan bilmediklerimizi öğrenmemiz daha önemli ömür boyu enigma 2'ye mi esir kalacağız ileri yola devam
        MSN DURUMU::

Yorum yap

Tuner oldukca iyi cevap veriyor.Elecde bu böyle.Sanırım e2 de daha da hızlı cevap verecektir.Elecde W1 göre kanal geçişleri ve kanalın gelmesi hem çok daha iyi hemde hızlı.
          BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

Tuner oldukca iyi cevap veriyor.Elecde bu böyle.Sanırım e2 de daha da hızlı cevap verecektir.Elecde W1 göre kanal geçişleri ve kanalın gelmesi hem çok daha iyi hemde hızlı.
            BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

xorion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Bence karmaşık demeyelim de yapılabilecekler fazla olduğu için çok daha fazla seçenek ve özelleştirmeler mevcut. Örneğin sıradan ve klasik bir uydu alıcısı kullanan kişiye Enigma2 li bir cihaz da sizin tabirinizle karışık gelecektir.

Zaten bu tür cihazları alan ya da düşünen kişiler bence sıradan kullanıcılar olmadığı gibi bunu göz önünde bulunduran kişilerdir.
              evet size katılıyorum birçok cihaz kullanan biri olarak artık bu cihazda karar kıldım tam bir medya iletişimcisi ister pc ister uydu istersen medya yani ne ararsan var tabi bilerek kullanmak lazım bende acemiydim ama öğrenmenin yaşı yok artık bizde hobi olarak yerleşmiş vaziyette şu anda cihazları alan kişiler hepimiz deniyoruz @sami bey tuner sormuş
              tuner hassasiyeti süper şimdilik ilerde ne olur bilemeyiz çünki android cihazlar durmadan yazılım yükseltme gerekiyor şimdi sistem lolipop ilerde marsmalov gelirmi gelmezmi bilemeyiz zaten 1 yıla kadar s2 si çıkar onu alırız bu işler böyle sonu yok teknolojinin

saygılar
              Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
              Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

xorion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

evet size katılıyorum birçok cihaz kullanan biri olarak artık bu cihazda karar kıldım tam bir medya iletişimcisi ister pc ister uydu istersen medya yani ne ararsan var tabi bilerek kullanmak lazım bende acemiydim ama öğrenmenin yaşı yok artık bizde hobi olarak yerleşmiş vaziyette şu anda cihazları alan kişiler hepimiz deniyoruz @sami bey tuner sormuş
                tuner hassasiyeti süper şimdilik ilerde ne olur bilemeyiz çünki android cihazlar durmadan yazılım yükseltme gerekiyor şimdi sistem lolipop ilerde marsmalov gelirmi gelmezmi bilemeyiz zaten 1 yıla kadar s2 si çıkar onu alırız bu işler böyle sonu yok teknolojinin

saygılar
                Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
                Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Sami Abi, olayı farklı bir açıdan baktırmak istiyorum.

Bilgisayar kullanmayan birisine onu anlatırken "Windows var, Linux var, MacOS var vs vs dediğimizde anda zaten ürküp kaçmasına neden oluyoruz.
                  Halbuki sen al Windows kurup öğrenirsin, işi ilerletince diğerlerine de bakarsın dersek makul bir yaklaşım olur.
                  Şimdi E2 görmüş kullanmış birine bu cihazda 4 sistem var dediğimizde ürkütmüş oluruz. Hele ki cihazı hiç kullanmayan birine.
                  Bu cihazı alan kişiler hoşuna giden sistem hangisiyse ona yönelip kendini geliştiriyor. Yani, diğer sistemlerle ilgilenip kafasını karıştırmıyor.

İşte senin çekindiğin nokta bu, kaldı ki bilgi kültürünü almış biri olarak çok rahat kullanırdın bence.

Tuner hassasiyeti nasıl?
                  Bence başarılı buldum.

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  P1'e göre oldukça çok başarılı ELEC PVR sistemi, donma sorunu 0.
                  Çok memmun kaldım.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X