• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bedava Konuşmak İstermisiniz ?..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bedava Konuşmak İstermisiniz ?..

Küresel ekonomik kriz, insanı her alanda tasarrufa zorluyor. Son yıllarda artış gösteren iletişim giderleri, tasarruf denilince akla ilk gelen kalem oldu. Farklı iletişim araçlarına yönelen pek çok tüKüresel ekonomik kriz, insanı her alanda tasarrufa zorluyor. Son yıllarda artış gösteren iletişim giderleri, tasarruf denilince akla ilk gelen kalem oldu. Farklı iletişim araçlarına yönelen pek çok tüketici; büyük firmaların kullandığı sistemleri evlerine taşıyor.

Bu farklı iletişim araçlarının başında, dünyada hızla gelişen ve "internet protokolü üzerinden ses" anlamına gelen "VoIP (Voice Over IP)" teknolojisi var. Telefon görüşmesi sağlayan VoIp, artık evlerde de kullanıyor. Dünyada VoIp hizmeti veren Web Call Direct, VoIp Wise, Budgets Sip, Nonoh, PoivY ve VoIp Buster gibi 200'e yakın firma bulunuyor. Bunlar, mevcut telekomünikasyon şirketlerinden çok daha ucuza telefon görüşmesi yaptırıyor ve sabit ücret de almıyor.

Aynı zamanda faks hizmeti veren VoIp ile çoklu görüşme de yapılabiliyor. Bazı firmalar, Türkiye'deki Türk Telekom aboneleriyle ücretsiz görüşme sağlıyor. Firmaların bir kısmı da haftalık 400 dakikaya kadar ücret almıyor. Kimileri de Türk Telekom aboneleriyle 1, cep telefonlarıyla dakikası 9 kuruşa görüşme imkanı veriyor. VoIp teknolojiyi bir yıldır evinde kullananlardan Özlem Polat: "Şirket bana, üç ay boyunca haftalık 400 dakika ücretsiz konuşma verdi. Bunu zaten dolduramadım. Üç ayın sonunda da başta yatırdığım 10 avrodan, konuştuğum kadar ücret ödemeye başladım. Bir yıl oldu, hâlâ o parayı bitiremedim." diyor.

KC-Int Research&Call Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Kardeş, "VoIp'te dünyanın her yerindeki sabit telefonları 10, cep telefonlarını 90 kuruşa aramak mümkün. Hizmet aldığım firma, Almanya'la ücretsiz görüşebilmemize imkan sağlıyor. Bunun için de Almanya'da kurduğum şirketi İzmir'den yönetiyoruz." şeklinde konuşuyor.

VoIp nedir, nasıl kullanılır?

VoIP (Voice Over Internet Protocol), data hatları üzerinden ses verisi göndermek için kullanılan bir sitem. Bilgisayarda bulunan bir program veya telefona bağlanan bir parçayla internet üzerinden görüşme imkanı veriyor. MSN veya ICQ gibi programlardan farkı ise sabit ve cep telefonlarıyla da görüşme imkanı sunması. PC'ye kurulan sistem sabit telefona aktarılmak istendiğinde, VoIp özelliği olan bir modem gerekiyor. VoIp ayarları yapılarak modem açık olduğu sürece bilgisayarı açmadan da arama yapabiliniyor. Her VoIp'in kendi numarası bulunuyor.

Kaynak: Habervakti.com
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)
Hazırlanıyor...
X