• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 HD Kullanıcı Yorumları/Hatalar/İstekler

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• hocam şifreliydi bilgi için teşekürler

Yorum yap

• Tüplü TV'lere bağlantı sorunu

Bu cihazdan satın aldım ve Mini AV çıkışından 80 ekran tüplü tv'ye bağlayamadım.

Daha önceki mini uydu alıcımı Mini AV çıkışından aynı kabloyla bu TV'ye bağlıyordum.

Bir ucu stereo jack, diğer ucu 3 RCA olan kablo var elimde. Kablonun durduk yerde bozulduğunu da sanmam.

Acaba Next 2000 Minix'in Mini AV çıkışlarında bir sorun mu var? Bağlantı yapıp tüplü TV'de ses ve görüntü alanlar yardımcı olabilir mi?

Ayrıca bu cihaz çok çok hafif. Sanki içinde hiçbir şey yokmuş gibi. Daha önceki mini HD alıcım bundan ağırdı.

Edit: 2 farklı tüplü TV'de denedim, ikisinde de ses ve görüntü aktarılmadı

Yorum yap

• zetabyte kardeşim next 2000 de av girişi mevcut av kablonun girişi farklı sarı kırmızı beyaz tv girişi kablonun renklerinin yerlerni deyiştir mesela kırmızı yı sarı veya beyaz gibi görüntü
        ses alıncaya kadar dene ben denedim ve calıştı cihazın hahif olasının önemi yok yaptıgı işlem önemli bende machine 3d var 3.4 kilo next 2000 hemen aynı yazılım ve kullanımı aynı hatta 2000 daha hızlı cihazın hayırlı olsun...

Yorum yap

• msonmez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          zetabyte kardeşim next 2000 de av girişi mevcut av kablonun girişi farklı sarı kırmızı beyaz tv girişi kablonun renklerinin yerlerni deyiştir mesela kırmızı yı sarı veya beyaz gibi görüntü
          ses alıncaya kadar dene ben denedim ve calıştı cihazın hahif olasının önemi yok yaptıgı işlem önemli bende machine 3d var 3.4 kilo next 2000 hemen aynı yazılım ve kullanımı aynı hatta 2000 daha hızlı cihazın hayırlı olsun...
          Sağolasın hocam. Çok güvenerek satın aldım.

Normalde, o mini AV kablosunun RCA ucundaki beyazı TV'deki beyaz girişe, kırmızıyı kırmızıya, sarıyı sarıya takınca olması gerekirdi. Ama ses ve görüntü gelmedi.

Kırmızı ucu, sarıya takınca görüntü geldi.

Yeni yazılımı yükleyip, cihazı denedikten sonra, sorunlar görürsem paylaşırım.

Yorum yap

• Yeni yazılımda 4tb hdd kayıt ve oynatma sorunsuz çalışıyor.
            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
            http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
            www.nextyazilim.com

Yorum yap

• 28.10 güncel yazılımda gördüğünüz eksik ve hatalar varsa buraya gene yazın arkadaşlar.
              Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
              www.nextyazilim.com

Yorum yap

• sağolun hocam, söylediklerimizi iletmişsin düzeltmişler. Bu hafta sonu kurcalıyalım pazartesi başlarız...

Yorum yap

• mach 1 hocam youtube da videolarda hd ayara alma yok galiba direk 360p de mi açıyor 480 720 1080p ye alma ayarı var mı?

Yorum yap

• Ayar yok hayır.

Depo

Next Yazılımları için
                    www.nextyazilim.com

Yorum yap

• diğer gelecek yazılımla eklemez mi? galiba 360p ile oynatıyor

Yorum yap

• Son yazılımı yükleyip cihazı kurcaladım...

Kablolu internet bağlantısıyla FreeShare çok iyi çalışıyor. Şifreli kanallar FTA kanallar gibi hızlıca açılıyor.

Cihazın kullanımı çok kolay.

Görüntü kalitesi çok iyi (eski mini HD uydu alıcımda çamur gibi çıkan kanallar şimdi cam gibi)

Cihaz çok hafif, sanki içinde bir şey yokmuş gibi hatta... Piyasadaki ucuz mini HD alıcılardan çok daha hafif, çok daha güçlü donanımlı ve onlardan çok fazla işi başarıyor. Teknoloji harikası diye buna denir. :efferin:

Cihazın sorunları olarak şunları diyebilirim:

1- ADL tuşuyla birkaç dakikalık bir süre belirleyip, reklamları atlayıp aynı kanala otomatik dönüş olabiliyor.

Ama ekranda çıkan sayaç kutusu çok küçük. Bir sonraki yazılımda, bu sayaç kutusu büyültülebilir mi?

2- Menü-Ayarlar-Kullanıcı Tercihleri'nde "yetişkin içeriği göster" işaretli olduğu halde, Menü-Medya-İnternet Portalı'nda tavşanlar çıkmıyor.

İnternet Portalı'na girdiğimde kırmızı tuşa bastığımda "bu servis kilitli" uyarısı veriyor, bir şifre girme kutusu da çıkmıyor. Bu kilit nasıl kalkıyor?

3- Free Share'i aktifleştirdikten sonra, FreeShare ile açılan kanalların kanal listesinde sarı renkte belirmesi çok güzel özellik olmuş.

Ama böyle sarı renkte gözüktüğü halde FreeShare ile açılmayan kanallar oldu. Bu kanalları siz FS'den izleyebiliyor musunuz?

Hotbird 12188-V-27500 Eurosport 1
                        Hotbird 11258-H-27500 Eurosport 2 HD
                        Thor'daki Türkçe sesli BBC Earth HD
                        Thor'daki Viasat Explore (12265), Eurosport (12265), Histroy (12188), Eurosport 2 (11938), Nat Geo Wild (11938), Fishing and Hunting Channel, vs...

15 kadar kanal, sarı renkte belirtildiği halde FS ile açılmadı. Bilhassa Türkçe sesli BBC Earth'ün açılmaması kötü oldu.

4- Server bağlantısı varken, EMU ile açılan Mezzo gibi kanallara dönünce, kanal normalden çok geç açılıyor. Bu konuda da bir iyileştirme olsa fena olmaz.

Server bağlantısı yokken, FTA kanallardan Mezzo gibi kanallara geçiş hızlı.

Cihazı çok sevdim, 200 lirayı fazlasıyla hak ediyor. Emeği geçenlere helal olsun.

Yorum yap

• 3-
                          http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=71684
                          4- sarılar genel olarak açılan ve açılabilecek olanları gösterir hepsi açar veya her zaman açacak anlamına gelmez.

Depo

Next Yazılımları için
                          www.nextyazilim.com

Yorum yap

• mach1 hocam, o başlığı okumuştum zaten.

Menu-Medya-İnternet Portalına girince yada M+ Tuşuna basıp İnternet portalına girince karşınıza service 1 ve service 2 çıkmıyorsa kapalı demektir o menude kırmızı tuş basın açılan ekranda lüften seçin satırına şifre 1234 girin tavşanlar gelir gene kapatmak gizlemek isterseniz aynı işlemi kırmızı tuş ve 1234 girerek kapatabilirsiniz.
                            Burda dediğiniz gibi kırmızı tuşa basınca bir ekran açılmadı bende.

Dediğim gibi, İnternet Portalı'na girip kırmızı tuşa basıyorum, "bu servis kilitli" diyor, başka bir şey çıkmıyor.

Yorum yap

• Bir sorum daha vardı.

Kanal düzenleme kısmında kanal gizleme seçeneği var. Oradan gizlediğimiz kanalları sonra nasıl geri getiriyoruz?

Yorum yap

• zetabyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                Bir sorum daha vardı.

Kanal düzenleme kısmında kanal gizleme seçeneği var. Oradan gizlediğimiz kanalları sonra nasıl geri getiriyoruz?
                                kanal seçme (kanal isimleri) ekrandayken
                                kumandadan kırmızı tuş( ama kayıt tusu ) buna basın ekrana şifre isteme gelir ve 1-2-3-4 yazın
                                açma ve gizleme bu şekilde oluyor

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X