• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Youtube'a girebilirsiniz ama bir şartla

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Youtube'a girebilirsiniz ama bir şartla

Uzun bir süredir erişimi engellenen Youtube'a artık DNS değiştirerek girmek serbest bırakıldı.

Hem alan adı hem de IP üzerinden erişimi engellenen ve DNS vasıtasıyla girişine de izin verilmeyen Youtube'un DNS yasağı kalktı.

Birçok kullanıcıyı "üç vakte kadar yine kapatırlar" düşüncesiyle pek de sevindirmeyen bu gelişmeye rağmen yasal olarak Yotube'a girişimin halen engellenmiş olduğunu da hatırlatalım.

DNS değiştirerek siteye girmek isteyenlerin TCP/IP sekmesinde DNS ayarları bölümünden "Yeğlenen DNS"E 208.67.222.222, diğer DNS sunucusu bölümüne de 208.67.220.220 sayılarını girip onaylayıp bilgisayarlarını yeniden başlatmaları gerekiyor.

Youtube'a erişim neden engellenmişti?

Atatürk'e, Türkler'e ve Türkiye'ye hakaret içeren görüntüler yayınladığı gerekçesiyle YouTube'a Mart 2007'den bu yana 5 kez erişim yasağı getirilmişti.

Son olarak, Ankara 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nin 5 Mayıs tarihli kararı doğrultusunda siteye erişim yasağı getirilmişti. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı da alınan karar doğrultusunda, siteye erişimi durdurmuştu.

haberturk

ben zaten proxy siteleriden giriyodum bunların keyfinimi bekliycem...

Yorum yap

ben biliodum ama bunun online olduğunu şimdi öğrendim tekrar denedim ama yine olmadı bende proxy sitelerinden giriyorum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X